Gdy on spał z prostytutką...

Co mają zrobić kobiety, które partner zdradził z prostytutką? Taki skok w bok jest bardzo bolesny…
Gdy on spał z prostytutką...
29.07.2010

Zdrada zawsze boli. Sprawia, że cały świat staje na głowie. Pojawiają się wątpliwości, pytania, ogromny żal smutek, pragnienie cofnięcia czasu. To właśnie niewierność jest powodem wielu rozstań. Bo nawet gdy jedna ze stron wybacza, nic już potem nie jest takie samo, a skażony związek często nie wytrzymuje próby czasu. Nawet najrozsądniejszym facetom zdarza się, że nie myślą głową... Dlatego zaliczają „mały” skok w bok, którego zwykle żałują dopiero po fakcie.

Mężczyźni, tak samo zresztą jak kobiety, zdradzają z różnych powodów. Część z nich dopuszcza się niewierności z prostytutką. Dla wielu kobiet informacja o tym, że ich partner uprawiał seks z kobietą lekkich obyczajów, jest poniżająca. Wydaje się znacznie gorsza niż skok w bok z koleżanką z pracy, znajomą kumpla czy dziewczyną z imprezy. Zresztą, według badań Ośrodka Badania Opinii Publicznej TNS OBOP, współżycie za pieniądze potępia aż 79 proc. respondentów. Krytycznie wyraża się o nim głównie młodzież (84 proc.) i osoby powyżej 50. roku życia (88 proc.). Jest jeszcze jedna znamienna cecha, ujawniona przez te badania: seksu za pieniądze nie akceptują głównie kobiety – krytycznie w tej sprawie wypowiada się aż 85 proc. pań i 72. proc. mężczyzn.

Sama świadomość warunków, w jakich doszło do płatnej zdrady, jest dla kobiet przytłaczająca. Seks za pieniądze wciąż kojarzy się ze skąpo ubranymi kobietami, które stoją przy drodze. Do stosunku dochodzi w lesie, na parkingu lub w samochodzie. Zwykle taka kobieta robi to więcej niż z jednym mężczyzną dziennie. A dla kobiet świadomość, że wśród nich był jej chłopak, narzeczony czy mąż, jest wręcz obrzydliwa. I absolutnie niemożliwa do zaakceptowania. – Stosunek z prostytutką to w naszym kraju temat tabu. Mówi się o ekspansji pornografii, zwłaszcza w internecie, a także o swobodzie seksualnej. Ale seks za pieniądze kojarzy się ze wszystkim, co najgorsze. Kobieta czuje się oszukana, poniżona, wykorzystana bardziej, niż gdyby do zdrady doszło na jakiejś imprezie. Większość kobiet nie umie potem spojrzeć na partnera normalnie – tłumaczy dr Anna Chotecka, psycholog i socjolog.

zostałam zdradzona

Nie bójcie się także pójść do psychologa. – To oczywiste, że zdradzona kobieta nie wierzy w żadne słowo swojego partnera. Czuje się okłamana i chce samą siebie uchronić przed kolejną bolesną porażką. A bez zaufania partnerom nie uda się odbudować łączących ich relacji – zauważa dr Anna Chotecka. Dlatego nie bójcie się porozmawiać ze specjalistą. Jeśli twój mężczyzna nie będzie chciał spotkać się z psychologiem, umów się na kilka wizyt sama. To pozwoli ci stanąć na nogi i uwierzyć w siebie. A jeśli efekty będą pozytywne, może na te spotkania zdecyduje się także twój partner?

Gdy już wyjaśnicie sobie wszystko, nigdy nie wracajcie do tego wydarzenia. Sama zauważysz, czy twój partner się zmienił, czy nadal będzie taki sam. Kobiety mają tendencję do wyciągania w najmniej odpowiednich momentach brudów sprzed lat. Niech to nie będzie twoja broń w kłótniach. Jego niewierność powinna być między wami tematem tabu – inaczej podarowanie sobie szansy na odbudowę waszego związku nie ma najmniejszego sensu.

Seks za pieniądze, nawet gdy mężczyzna jest singlem, zawsze jest potępiany. A jeśli facet ma partnerkę i do tego dzieci, trudno w jakikolwiek sposób go usprawiedliwić. Życie po takiej traumie jest naprawdę rudne – bez względu na to, czy odejdziesz, czy nadal będziecie razem. Nie podejmuj jednak pochopnej decyzji i nawet jeśli każde z rozwiązań wydaje ci się niewłaściwe, postaraj się wybrać tzw. mniejsze zło. Tylko w ten sposób możesz ocalić samą siebie. I może także swojego partnera.

Julia Wysocka

Zobacz także:

Życie po jednorazowej zdradzie

Jeśli twój partner był ci niewierny jeden raz, sprawdź, jak uratować to, co was łączyło.

Sprawdź jego niewierność!

Poznaj „honeytrapper” – rewolucyjny test, dzięki któremu przekonasz się, czy on jest ci wierny.

zwiazki i seks

Jeśli twój mężczyzna przyzna się do seksu za pieniądze, zanim zaczniesz pakować jego walizkę, zastanów się, co go do tego pchnęło. W zdradzie można zazwyczaj czytać jak w otwartej księdze – jest ona niczym czubek góry lodowej, tyle że tą górą lodową są problemy, brak kontaktu i zrozumienia między wami. Trudno w takim wypadku usprawiedliwiać faceta, bo zachował się jak potwór, ale gdyby w waszym związku było dobrze, seks za pieniądze nigdy nie przemknąłby mu przez głowę. To dobry moment, żeby przekonać się, jak żyć po zdradzie. Dlatego zanim podejmiecie ostateczną decyzję, warto zdobyć się na szczerą rozmowę. Oboje zasługujecie teraz na prawdę – powiedzcie sobie, czego wam brakowało w waszym związku, zastanówcie się, gdzie popełniliście błąd i kim teraz dla siebie jesteście. Jeśli okaże się, że od dłuższego czasu nic do siebie nie czuliście, będzie to idealny, choć bolesny moment, żeby się rozstać.

Gorzej, gdy łączą was zobowiązania, takie jak wspólny dom, kredyty, dzieci. Wtedy nie jest tak łatwo zapomnieć o sobie z dnia na dzień, a rozwód nie zawsze okazuje się wybawieniem. Wiele kobiet w obawie przed utratą poczucia bezpieczeństwa postanawia dać niewiernemu mężczyźnie jeszcze jedną szansę. Czy popełniają wtedy błąd? – Nasuwa się odpowiedź: tak, to błąd. Ale tak naprawdę męska zdradza może być wynikiem kobiecej obojętności, chłodu i zaniedbania. Wtedy dla niewiernego są to okoliczności łagodzące, które mogą oznaczać szansę na uratowanie związku – mówi dr Chotecka.

Jeśli postanowisz dać swojemu partnerowi jeszcze jedną szansę, koniecznie (!) wyślij go na badania. Gdyby stosunek odbył się bez prezerwatywy, mężczyzna mógłby zarazić się jakąś niebezpieczną chorobą. Nie jest prawdą, że kiła, rzeżączka czy inne choroby weneryczne wyginęły – one naprawdę mają się świetnie i mogą narobić sporo niedobrego. Dlatego zmuś niewiernego faceta do badań. I do czasu otrzymania wyników, zrezygnujcie ze współżycia.

Polecane wideo

Komentarze (165)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 24.04.2018 22:06
w tym podłym świecie brakuje Kuby Rozpruwacza, dla mnie był BOHATEREM, obroniłby niejedną osobę przed tymi łajzami
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.07.2013 13:39
Nie rozumiem czegoś. Dlaczego kobieta ma wybaczyć? Facet ją zdradził, wcześniej nie rozmawiał z nią szczerze, uznał że puszczenie się z kurvvą będzie najlepszym wyjściem...czy to nie wystarczający sygnał dla kobiety że jej nie kocha? Nigdy bym czegoś takiego nie wybaczyła, serce pękłoby mi z rozpaczy, ale nie pozwoliłabym się traktować jak ścierwo.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.03.2012 13:06
mój chłopak usprawiedliwiał sie ze był po alkoholu.. okłamywał mnie 1,5 roku;(
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.02.2012 14:54
ja sam bym sie przespał tylk obym nikomu niepowiedział
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.06.2011 20:31
sprawdz jakość ludzkiej spermy h t t p://s e k s b a z a.com
odpowiedz

Polecane dla Ciebie