Zakochani jak dwie krople wody

Partnerzy upodabniają się do siebie, a zmiany zachodzą naprawdę daleko! Pod wpływem wieloletniego życia z ukochanym, możesz zacząć go przypominać! Również fizycznie!
Zakochani jak dwie krople wody
19.07.2010

Kiedy zaczynamy się do siebie upodabniać?

Proces upodabniania się partnerów zaczyna się jeszcze przed momentem poznania się. Zanim staniemy się parą, rozwija się nasza osobowość, która w późniejszym czasie uwarunkuje wybór odpowiedniego partnera. To, czy będziemy skłonni i zdecydowani na związek z daną osobą, zależy od tego, w jaki sposób charaktery partnerów, ich światopogląd i przyzwyczajenia umożliwią wspólne spędzenie reszty życia.

Według specjalistów pary dobierają się według kilku schematów, umożliwiających wzajemne „dopasowanie się”. Ten swoisty algorytm może polegać na przyciąganiu się dwóch przeciwległych biegunów (potocznie nazywany przyciąganiem się przeciwieństw), bądź wręcz odwrotnie: wzajemnie magnetyzują się jedynie charaktery o bardzo zbliżonej kombinacji cech. W jednym i drugim przypadku naturalną koleją rzeczy jest wzajemne upodabnianiem się partnerów.

Bliźniacze porozumienie

Według Zbigniewa Lwa-Starowicza po pewnym okresie wspólnego życia, pary osiągają porozumienie psychiczne, objawiające się na przykład podobną reakcją na kolejne bodźce, takimi samymi zainteresowaniami, bądź rozumieniem się bez słów. W książce „On i ona o seksie”, Starowicz porównuje tę więź do relacji bliźniaczego rodzeństwa, które tak samo myśli i to samo czuje, a co za tym idzie, zachowuje się w ten sam sposób. Kiedy ty i twój partner osiągniecie bliźniacze porozumienie nic nie będzie w stanie sprawić, że nie będziecie upodabniać się do siebie jeszcze bardziej! Jak to możliwe? Kiedy dwoje ludzi rozumie się bez słów, ich nowe pasje, wybory, hobby, preferencje, a nawet potrzeby, zaczynają różnić się od siebie w coraz mniejszym stopniu. Nic więc dziwnego, że partnerzy zaczynają ubierać się w ten sam sposób, uprawiać ten sam sport, słuchać tej samej muzyki...

zwiazki i seks

Znikają podziały

To, co dotychczas dzieliło, po kilku latach spędzonych razem, przestaje być problemem. Wizyta teściowej? OK! Wyprowadzenie psa, wypełnianie domowych obowiązków, a może spełnianie wzajemnych zachcianek? Partnerzy, którzy przeszli z sobą nie jedno, po pewnym czasie łatwiej się „docierają”. Są skłonni ustąpić ukochanemu nawet wtedy, kiedy wymaga to od nich dużego poświęcenia. Z czasem przestaje to być trudne! Za wszystko odpowiedzialny jest fakt wzajemnego poznania się i rosnącej łatwości w rozpoznawaniu uczuć i nastrojów partnera. Po kilku latach wiesz już, co dla twojego mężczyzny jest łatwe do zignorowania, a z czym będzie mu trudniej się pogodzić. Do czego łatwiej mu się z motywować i z czym ma najwięcej problemów. Z czasem potrzeba coraz mniej wysiłku, by zadowolić  drugą stronę.

Kiedy zaczynacie wyglądać tak samo?

Eksperyment przeprowadzony przez psychologa ze Stanford University – Roberta Zająca dowiodło, że osoby, żyjące ze sobą dość długo, zaczynają się do siebie fizycznie upodabniać – na twarzach obojga partnerów tworzą się podobne rysy! W doświadczeniu wdzięło udział ponad sto osób, którym pokazano fotografie kobiet i mężczyzn, wykonanych obecnie i zdjęcia tych samych par, zrobionych 25 lat wcześniej. Badani częściej stwierdzali, że osoby na fotografiach musi coś łączyć w przypadku zdjęć przedstawiające tych, którzy przeżyli ze sobą przynajmniej ćwierć wieku! Początkowo badacze twierdzili, że za upodabnianie się do siebie, może odpowiadać ta sama dieta, styl życia i warunki atmosferyczne (np. nasłonecznienie), w których żyją dane pary. Kolejną hipotezą była możliwość podświadomego dobierania się w pary osób, przypominających siebie fizycznie. Jednak docelowym wnioskiem okazało się stwierdzenie, że za wszystko odpowiada empatia… Ludzie sobie bliscy, stają się do siebie podobni, ponieważ wczuwając się wzajemnie w swoje stany emocjonalne, podświadomie naśladują mimikę twarzy partnera. A to z kolei oznacza tworzenie się tych samych bruzd i zmarszczek!

Czy ty i twój partner już zaczynacie podobnie myśleć? Kolejnym krokiem będą wspólne zainteresowania i takie samo myślenie, od którego coraz bliżej do identycznego sposobu myślenia i współodczuwania swoich emocji. Przyjrzyj się swojemu ukochanemu i jego mimice, będziesz mogła sobie wyobrazić, jak możesz wyglądać za kilkadziesiąt lat!

Oliwka Mostowska

Zobacz także:

Czy Twój partner też nie wie, jaki masz kolor oczu i zapomina o Twoich urodzinach?

Jaki kolor oczu ma Twój partner? Ubrania jakiego rozmiaru nosi? Kiedy obchodzi urodziny? Pewnie na większość tych pytań znasz odpowiedź. Niestety, ta zasada nie działa w drugą stronę.

Polki szukają mężczyzn podobnych do swoich ojców!

Wyobrażenie o tym, jaki powinien być nasz partner, budujemy na podstawie wyglądu ojca oraz kontaktów, jakie go z nami łączyły.

Polecane wideo

Komentarze (42)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 27.03.2015 22:50
Ja po rozstaniu nie mogłam się pozbierać. Dopiero dzięki urokowi miłosnemu ze strony urokmilosny24.pl odzyskałam faceta. Znow jestem szczęśliwa.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.06.2011 20:31
sprawdz jakość ludzkiej spermy h t t p://s e k s b a z a.com
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.07.2010 20:06
Ekspertki.blog.pl MOŻESZ ZADAĆ NAM PYTANIE O COKOLWIEK, ROZWIEJEMY WSZELKIE WĄTPLIWOŚCI. ZAPRASZAMY. PO PROSTU ZADAJ PYTANIE. Ekspertki.blog.pl MOŻESZ ZADAĆ NAM PYTANIE O COKOLWIEK, ROZWIEJEMY WSZELKIE WĄTPLIWOŚCI. ZAPRASZAMY. PO PROSTU ZADAJ PYTANIE. Ekspertki.blog.pl MOŻESZ ZADAĆ NAM PYTANIE O COKOLWIEK, ROZWIEJEMY WSZELKIE WĄTPLIWOŚCI. ZAPRASZAMY. PO PROSTU ZADAJ PYTANIE.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.07.2010 19:58
Eskspertki.blog.pl MOŻESZ ZADAĆ NAM PYTANIE O COKOLWIEK, ROZWIEJEMY WSZELKIE WĄTPLIWOŚCI. ZAPRASZAMY. PO PROSTU ZADAJ PYTANIE.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.07.2010 12:09
12
odpowiedz

Polecane dla Ciebie