Rozstania to niestety naturalna część naszego życia. Często bardzo zaskakuje nas to, że decyzję o rozejściu się podejmują pary, które na pierwszy rzut oka uchodziły za idealnie dobrane. Co można uznać za jeden z najczęstszych powodów rozstań? Czy można jakoś im zapobiec?
Zobacz także: To znak, że już mu nie zależy. Lepiej nie lekceważ tych sygnałów
Czuliście się zakochani niemalże bez pamięci, a mimo to Wasze drogi nieoczekiwanie się rozeszły. Co mogło się zadziać? Uwielbialiście przecież spędzać ze sobą czas. Mieliście bardzo podobne życiowe cele oraz marzenia. Co więcej, wyznawaliście podobne wartości. Absolutnie nic nie zapowiadało potężnego zgrzytu, aż do momentu, w których zaczęliście zamiatać małe problemy pod przysłowiowy dywan. Nie spowodowało to ich zniknięcia. Nie spodziewaliście się, że w tak krótkim czasie urosną do rangi dużych. Wkrótce narosło im tak wiele, że nie dało się już wyprowadzić relacji na prostą.
Zdaniem psychologów unikanie kłótni za wszelką cenę jest jedną z najgorszych rzeczy, jaką możemy zrobić dla swojego związku. Okazuje się, że od rozładowującej negatywne emocje kłótni, po której lada moment przyjdzie harmonijny etap, znacznie gorsze jest milczenie. Tak zwane ciche dni potrafią bowiem jeszcze bardziej oddalić od siebie partnerów aniżeli ich starcie. Ukrywane przez dłuższy czas urazy, czy żale w końcu uniemożliwią normalne funkcjonowanie. To dlatego warto rozwiązywać problemy na bieżąco, a o niepokojących nas rzeczach mówić wprost. Pozwoli to zminimalizować wszelkie niezgodności i toksyczne napięcia. Związek będzie miał szansę się rozwijać.
Zobacz także: Ciche dni przydarzają się w wielu związkach. Jakie są prawdziwe konsekwencje karania ciszą?