5 niedozwolonych ruchów podczas kłótni. Zapomnij o tych argumentach, jeśli szanujesz swojego partnera

Dodałabyś coś do tej listy?
5 niedozwolonych ruchów podczas kłótni. Zapomnij o tych argumentach, jeśli szanujesz swojego partnera
fot. Pexels/ lil artsy
02.06.2024

Mówi się, że kłócić się też trzeba umieć. Bo nie sztuką jest obrażać i stosować ciosy poniżej pasa. Jak więc to robić z szacunkiem do drugiej osoby? Przedstawiamy 5 ruchów, z których lepiej zrezygnować  dla dobra relacji.

Przeczytaj też: Te wypowiedzi uznaje się za czerwone flagi. Nie jest dobrze, jeśli ciągle słyszysz je z ust partnera

Jakich argumentów dla dobra relacji lepiej nie używać w kłótni?

Jeśli sprzeczamy się w odpowiedni sposób, możemy na tym skorzystać. Jak to możliwe? A chociażby tak, że mamy wtedy możliwość nie tylko powiedzieć wszystko, co leży nam na sercu, lecz także spróbować zrozumieć potrzeby partnera. Niestety w ich trakcie wiele osób traci nad sobą kontrolę i zamiast polepszać sytuację, tylko ją pogarsza.

Aby tego uniknąć, warto zdawać sobie sprawę z tego, że istnieje pewna pula argumentów, które z pewnością nie są konstruktywne. I zamiast pomagać, szkodzą. Przedstawiamy 5 sytuacji, gdy słowna wojna może przynieść więcej szkody niż pożytku.

  1. Obwiniasz partnera
  2. Wprowadzasz ciche dni
  3. Mówisz wszystko, co ci ślina na język przyniesie
  4. Wchodzisz w rolę mądrali
  5. Atakujesz za mocno

Niezależnie od tego, czy kłócisz się z partnerem czy z kimkolwiek innym, pamiętaj, że wina przeważnie nie jest jednostronna. Warto więc niekiedy zrobić krok w tył i przyjrzeć się też swojemu zachowaniu. Obwinianie ukochanej osoby i zrzucanie na niej całej odpowiedzialności za konflikt jest nie tylko nieuczciwe, ale i egoistyczne. Podobnie jak i wprowadzanie cichych dni. Weź bowiem pod uwagę, że to cisza rani nierzadko bardziej niż słowa. Poza tym w taki sposób zaczniecie się od siebie oddalać. Im dłużej będzie trwała taka sytuacja i im częściej zaistnieje, tym gorzej dla relacji.

Kłócąc się, dobrze jest też uważać na swoje słowa. Wiemy, że w emocjach nie jest to łatwe zadanie, ale uwierz, że niekiedy jedno zdanie może zniszczyć cały związek. I co z tego, że później będziesz tego żałować? Wypowiedzianych słów nie da się cofnąć.

Pamiętaj również, że szacunek oznacza traktowanie siebie na równi. Wywyższanie się i pokazywanie, że wie się wszystko lepiej, jest przepisem na porażkę.

Przeczytaj też: Zielone flagi w związku. Sprawdź, czy randkujesz z facetem idealnym

Polecane wideo

Horoskop miłosny na CZERWIEC ♥
Horoskop miłosny na CZERWIEC ♥ - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 10.06.2024 15:40
Akurat ciche dni są dobre, szczególnie z męskiego punktu widzenia. Bo skoro milczysz, to znaczy, że nie było o co się kłócić. ;)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie