Kochasz go czy nienawidzisz - co myślisz o swoim eks?

W obu przypadkach powinnaś o nim zapomnieć, bo...
Kochasz go czy nienawidzisz - co myślisz o swoim eks?
Fot. pexels
12.04.2024

Rozstanie nigdy nie bywa przyjemne. Wiąże się z wykreśleniem ze swojego życia stałego elementu i zaplanowaniem codziennego harmonogramu od nowa. Nagle trzeba się nauczyć żyć w pojedynkę. 

Czasami zerwanie przypomina prawdziwy wybuch i pozostawia dookoła szczątki złamanego serca oraz bałagan uczuciowy. Znalezienie sposobu na to, jak się pozbierać i wybaczyć zadany ból, może trochę potrwać. Nie warto jednak trzymać urazy w sercu, gdyż jest ona jak trucizna niszcząca wszystkie pozytywne odczucia. Dlatego przebaczenie i zapomnienie o wszystkim to najlepsze panaceum na rozstanie. Dzięki temu zapobiegniesz kolejnym ranom. W całym procesie niezbędne jest jednak, aby nie widywać dawnego faceta, nie kontaktować się z nim i nie szukać ku temu sposobów.

Jest to najlepsze rozwiązanie, zwłaszcza gdy poniższe przypadki są doskonałym odzwierciedleniem dawnej relacji.

Zobacz także: 6 sytuacji, gdy jesteś megapociągająca

Dlaczego lepiej zapomnieć o swoim eks?

Twój eks przypomina Ci o rzeczach, których w Twoim życiu już nie ma

Bycie w związku oznacza tworzenie planów na przyszłość oraz realizację konkretnych marzeń. Ponieważ jednak brakuje osoby, która była ich częścią, musimy się z nimi pożegnać. Twój były może nie był odpowiednią osobą dla Ciebie, ale różnego rodzaju przedsięwzięcia, które razem podejmowaliście, już tak. Niełatwo będzie jednak wcielić je w życie, również z tego powodu, że będą przypominać o bolesnych sprawach.

Twój eks prosi Cię o wybaczenie i powrót, kiedy tylko Cię zobaczy

Ciągłe zadawanie ran i kolejne prośby o przebaczenie, które Ty w swojej naiwności dawałaś – tak wyglądała Wasza relacja. Niektórzy faceci wyrządzają krzywdę, a potem robią wszystko, aby dziewczyna do niech wróciła. Niestety dla niej jest to powód do kolejnego rozczarowania i jeszcze jednej rany w sercu. Dlatego unikanie okazji do widzenia z eks czy jego towarzystwa to najlepsza opcja.

Twój eks przypomina Ci o złym czasie w życiu

Jeżeli w Twoim związku było więcej gorszych momentów niż tych dobrych, po co szukać okazji, żeby to sobie przypominać? A może Twój eks był impulsem, który pociągał Cię ku negatywnym aspektom życia? Nowy rozdział w życiu, bez cienia dawnego faceta, sprawi, że odzyskasz optymizm i zapał do stawania przed nowymi wyzwaniami. Ciągłe rozgrzebywanie ran zdecydowanie temu nie sprzyja.

Nie doceniał Cię

Skoro Wasz związek rozpadł się, to znaczy, że on Cię nie doceniał. W innym przypadku walczyłby o Ciebie i starał się. A może wręcz obrażał Cię, sprawiał, że czułaś się bezwartościowa i głupia? Pamiętaj: jesteś piękna, warta miłości i masz cel w życiu. Nie warto utrzymywać jakiejkolwiek relacji z facetem, który dawał Ci do zrozumienia coś innego.

Zdradził Cię

Zdrada oznacza również pozbawienie kogoś zaufania. Być może Twój facet nie dopuściły się podobnego oszustwa po raz drugi, ale trudno jest zaufać ponownie komuś, kto zawiódł w ten sposób. Do tego dochodzi ból w sercu. Wybacz mu, ale staraj się unikać jego towarzystwa. Po co narażać się na bolesne wspomnienia?

Twój eks jest teraz z kimś, kogo uważałaś za przyjaciółkę

To podwójna zdrada, która jest niczym cios zadany w serce. W tym przypadku powinnaś unikać obojga. Co z tego, że `przyjaciółka` nie była powodem Waszego rozstania? Gdyby zachowała jakąkolwiek lojalność wobec Ciebie, nigdy nie związałaby się z Twoim byłym. Jeżeli chodzi o niego, ma prawdziwy tupet albo bardzo chce Ci zrobić na złość.

Twój eks powstrzymywał Cię od osiągnięcia celu albo marzenia

Podobno prawdziwa miłość polega na tym, aby patrzeć w jednym kierunku i wspierać się. Jeżeli Twój eks planował całe Twoje życie i odwodził od prawdziwych marzeń, tak naprawdę był osobą, która próbowała Ci zaszkodzić. Otoczenie powinno wspierać nas w rozwoju i realizacji celów, a ukochany mężczyzna tym bardziej.

Zobacz także: „Facet, który cię poślubi, będzie szczęściarzem”... Jakie kłamstwa mówią mężczyźni, gdy chcą z nami zerwać?

Polecane wideo

Jak wychować dziecko, bazując na jego znaku zodiaku?
Jak wychować dziecko, bazując na jego znaku zodiaku? - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Hania (Ocena: 5) 21.04.2024 19:56
Bardzo fajny portal dla kobiet o kobiecym zdrowiu to naturalna plodnosc pl
odpowiedz

Polecane dla Ciebie