4 zasady udanego związku

Kiedy żyjemy z facetem w związku, zaczynamy w końcu dostrzegać jego wady. Nikt nie jest doskonały i z czasem widzimy siebie nawzajem takimi, jakimi naprawdę jesteśmy - czasem idealni, a czasem nie… Jak z tym żyć?
4 zasady udanego związku
23.07.2008

1. Okazuj zainteresowanie – zawsze jest dobrze sprawiać, żeby partner czuł się chciany i doceniany. Poświęć czasami chwilę tylko na to, żeby wspólnie spędzić przyjemnie czas. Nie skupiaj wtedy uwagi na przykrych oraz dołujących tematach, skoncentruj się na tym, co dobrego wam się przydarzyło i spraw, żeby te chwile były wyjątkowe.

2. Słuchaj – bardzo często zła komunikacja w związku przyczynia się do rozstania. Dlatego tak ważne jest słuchanie siebie nawzajem, najuważniejsze, jak to możliwe. Trzeba również dawać sobie szanse na to, żeby każde z was mogło powiedzieć to, co ma do zakomunikowania.

3. Włóż wiele wysiłku – większość związków rozpada się dlatego, że partnerzy nie starają się wkładać maksymalnego wysiłku i iść na kompromisy, żeby je utrzymać. A przecież nigdy nie zaszkodzi wykonać dla swojego partnera jednej przysługi więcej i pokazać, jak bardzo nam na nim zależy.

4. Rozmawiaj, zamiast się kłócić – większość ludzi ma tendencję do kłócenia się. Gniew zawsze doprowadza do złych decyzji i rozstanie może być jedną z nich. Dlatego jest tak istotne, żeby zachowywać spokój i rozmawiać o sprawach związku czy ewentualnych problemach, zamiast nadmiernie ulegać emocjom i po prostu się kłócić.

Polecane wideo

Komentarze (110)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 19.06.2009 16:58
To jest racja
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.03.2009 22:04
[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] Moje rady :dużo humoru, każdy z partnerów powinien mieć swoje zainteresowania i dzielic się nimi, doceniać parnera i mówić mu to głośno, czasem robić jakieś miłe niespodzanki, nie kontrolować przez 24h! dużo rozmawiać na wszystkie tematy, nie oszukiwać! i dużo się całować :) to tylko troche moich rad, dodam, że jestem z moim prtnerem już 3,5 roku i jest cudownie:)[/quote] Hahaha porpieram Ja zeszlam sie po kilku latach znajomosci z moim dobrym kolega i nie przypuszczalam ze taki facet jak on okaze sie dla mnie tym jedynym to wspaniale miec w kims i przyjaciela i kochanka... poprostu prawdziwego mezczyzne z ktorym moge rozmawiac, smiac sie, plakac, kochac i robic wszystko to na co zawsze mialam ochote i za malo odwagi :* i tu jest duzo racji;);) ja tez tak postepuje z chlopakiem i naprawde jestesmy szczesliwi;DD[/quote]
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.03.2009 18:36
zgadzasz sie z tym kochanie?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.08.2008 15:12
[quote="Gosc"]Moje rady :dużo humoru, każdy z partnerów powinien mieć swoje zainteresowania i dzielic się nimi, doceniać parnera i mówić mu to głośno, czasem robić jakieś miłe niespodzanki, nie kontrolować przez 24h! dużo rozmawiać na wszystkie tematy, nie oszukiwać! i dużo się całować :) to tylko troche moich rad, dodam, że jestem z moim prtnerem już 3,5 roku i jest cudownie:)[/quote] i tu jest duzo racji;);) ja tez tak postepuje z chlopakiem i naprawde jestesmy szczesliwi;DD
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.08.2008 13:09
te zasady żeby były skuteczne muszą działać tak czy siak w obie strony....partner i partnerka powinni się do nich stosować...bo tak nie mają one sensu...co z tego jak ty sie będziesz starać ,słuchać itd. jak chłopak nie okazuje i tak zaintersowania np.......... WSPÓŁPRACA WSPÓŁPRACA I JESZCZE RAZ WSPÓŁPRACA! xD
odpowiedz

Polecane dla Ciebie