„Kochaliśmy się równie mocno, co nienawidziliśmy”. Czym jest związek karmiczny i kiedy należy go zakończyć?

Duchowe bliźnięta najczęściej łączą się ze sobą nie na całe życie, tylko na pewien czas.
„Kochaliśmy się równie mocno, co nienawidziliśmy”. Czym jest związek karmiczny i kiedy należy go zakończyć?
Fot. pexels (Rina Meyer)
17.09.2023

Relacje zwane karmicznymi to rzadkie, niezwykle intrygujące zjawisko. Można określić je jako spotkanie dwóch pokrewnych dusz. W mgnieniu oka się dostrzegają i od razu zaczynają się przyciągać. Mają wrażenie, jakby znali się przez całe życie, chociaż dopiero co się poznali. Warto wiedzieć, że podobna relacja ma mnóstwo zalet, ale również i sporo wad. Jej zakończenie bywa niekiedy wybawieniem. Te ważne sygnały świadczą, że najwyższy czas podjąć taką decyzję.

Zobacz także: Czerwona flaga, której nie wolno ignorować. Bądź czujna

Kiedy zakończyć karmiczną relację?

Mówi się, że w związki karmiczne łączą się duchowe bliźnięta. Potrafią błyskawicznie stworzyć niesamowitą więź. Od razy tworzy się między nimi rodzaj bliskości, na którą mnóstwo par pracuje długimi miesiącami, czasem nawet latami. Rozumieją się niemalże bez słów. W sferze emocjonalnej wydają się identyczni. Mają tę samą wrażliwość, poglądy, sposób myślenia, potrzeby, jak i pragnienia. Lubią te same aktywności, chętnie podejmują podobne wyzwania. Pomimo podobieństw nieustannie dostrzegają dzięki sobie nowe perspektywy.  

Związki karmiczne cechuje jednak nie tylko wspaniała, godna pozazdroszczenia harmonia, ale i niespotykana intensywność. W relacjach duchowych bliźniąt dochodzi przez to do kryzysów. W końcu zaczynają się sobą męczyć i czuć, że ich bliskość jest nienaturalna, bardzo wyczerpująca. Odbijają się w sobie nawzajem jak w lustrach. Dostrzegają swoje zalety, ale i najbardziej wstydliwe wady, które chciałyby zachować dla siebie. Atmosfera w związku robi się przez to duszna. Nieporozumienia, potem kłótnie są coraz częstsze. To nie zwykłe sprzeczki, ale awantury, których długo nie można wyrzucić z pamięci. 

Znając partnera na wylot, wiedząc, co dokładnie myśli i czuje, z łatwością można go bardzo skrzywdzić. Jeśli jesteś w związku karmicznym i właśnie doszło w nim do tego etapu, zacznij poważnie myśleć o rozstaniu. Duchowe bliźnięta najczęściej łączą się ze sobą nie na całe życie, ale tylko na pewien czas. Potem ich drogi niezwłocznie powinny się rozejść. To w przypadku takiej relacji naturalna kolej rzeczy. 

Zobacz także: Ten rodzaj eks to najcięższy bagaż emocjonalny. Mnóstwo kobiet nie może o nich zapomnieć

Polecane wideo

5 ślicznych fryzur, które zrobisz w 5 minut. Idealnie sprawdzą się w szkole i na uczelni
5 ślicznych fryzur, które zrobisz w 5 minut. Idealnie sprawdzą się w szkole i na uczelni - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie