7 faz miłości u mężczyzny ♥

W której wreszcie dociera do niego, że jesteś „tą jedyną?”
7 faz miłości u mężczyzny ♥
Fot. pexels
26.08.2023

Mężczyźni i kobiety podchodzą do kwestii miłości zupełnie inaczej, co na przestrzeni lat stało się powodem do wielu żartów, także w popkulturze. Podczas gdy kobiety roztrząsają na wszelkie możliwe sposoby każdą jedną kwestię i obsesyjnie zastanawiają się, dlaczego on nie odpisuje już od całych 10 minut, faceci przeważnie podchodzą do relacji damsko-męskich z większym dystansem i spokojem. 

Zobacz również: 4 miejsca, w których można znaleźć miłość

Nic więc dziwnego, że zarówno kobiety jak i mężczyźni zachowują się zupełnie inaczej, kiedy się zakochują. Ten wyjątkowy stan można podzielić na parę odrębnych etapów, zanim ostatecznie jesteśmy w stanie stwierdzić: To właśnie miłość! Jak to wygląda u facetów? Oto 7 faz zakochania u mężczyzny. 

Fazy męskiej miłości

Zwrócenie uwagi 

W pierwszej fazie mężczyzna skupia się na wyglądzie zewnętrznym i atrakcyjności potencjalnej partnerki – w końcu faceci to wzrokowcy! I chociaż ostatecznie wygląd nie jest najważniejszy, gdy facet się zakochuje, ten pierwszy etap ma wpływ na to, czy zwróci uwagę na potencjalną partnerkę. Oczywiście każdy mężczyzna ma swój własny gust – jeden będzie zwracał większą uwagę na włosy, inny na nogi, a jeszcze inny na uśmiech wybranki. 

Zaloty 

Kiedy już mężczyzna spotka kobietę, która skutecznie przykuła jego uwagę, następuje faza numer 2, w której zaczyna się zalecać. W tym etapie wybranka może liczyć na wiele zaproszeń na randki. To dla faceta kluczowy moment – jeśli w trakcie spotkań okaże się, że jego wybranka nie jest zachwycona zalotami, przeważnie traci zainteresowanie i przenosi uwagę na kogoś innego.  

Zafascynowanie 

Jeżeli dziewczyna odwzajemnia zainteresowanie faceta, rozpoczyna się faza zafascynowania. Jeżeli mężczyzna jeszcze do niej nie dotarł, to prawdopodobnie ostatni moment, w którym nie musi obawiać się złamanego serca. Odrzucenie zalotów na wczesnym etapie relacji daje mu przewagę – może odejść, zanim uczucia rozwiną się w nim na dobre. W fazie zafascynowania mężczyzna skupia uwagę przede wszystkim na to, aby wzbudzić w swojej wybrance jeszcze więcej zainteresowania. Próbuje też poznać ją jeszcze lepiej, aby mogła nawiązać się między nimi nić prawdziwego porozumienia. 

Zobacz także: Psychologowie uważają te słowa za jeszcze ważniejsze niż „kocham”. Jeśli je słyszysz, Twoja relacja to strzał w dziesiątkę

Obsesja 

To pogłębiona faza zafascynowania, a facet próbuje wywrzeć na dziewczynie jeszcze lepsze wrażenie. Myśli o swojej wybrance niemal nieustannie i jest w stanie zrobić niemal wszystko, aby pokazać jej, jak dobrym i godnym zaufanie partnerem potrafi być. Jeżeli na tym etapie dziewczyna jeszcze nie odwzajemniła zainteresowania, facet w pewnością się wycofa. 

Pewność 

W tej fazie facet zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że jego uczucia to coś poważnego. Zaczyna rozmyślać nad tym, czy widzi dziewczynę u swojego boku oraz próbuje odgadnąć, czy jego wybranka odwzajemnia te myśli i czy chciała by rozwijać tę relację w tym samym kierunku, co on. 

Potwierdzenie 

W tej fazie mężczyzna osiągnął swój cel i sprawił, że dziewczyna, na którą zwrócił uwagę, również się w nim zakochała. Teraz najtrudniejsze – facet będzie się zastanawiał, czy chce być z nią w „oficjalnym” związku. Wbrew pozorom to często czas, w którym mężczyzna potrafi zniknąć albo wycofać się – potrzebuje czasu, aby wszystko przemyśleć. To egoistyczne posunięcie, zwłaszcza, gdy nie komunikuje dziewczynie, co się dzieje i na czym stoją jako para. To etap, w którym facet decydując, czy chce kontynuować relację, bazując na doświadczeniach z wybranką, które wydarzyły się do tej pory. 

Zaangażowanie 

Jeżeli facet nie wycofał się z relacji to jasny znak, że jest gotowy na to, by zakochać się na całego. Chce być wierny swojej wybrance i widzi swoją przyszłość u jej boku. Wizja zobowiązania już go nie przeraża, bo wie, że to ta jedyna. 

Zobacz także: Psychotest dla singli: Wybierz jedną z par i sprawdź, czy wreszcie się zakochasz

Polecane wideo

Ranking znaków zodiaku: Kto ma największe, a kto najmniejsze szanse na miłość?
Ranking znaków zodiaku: Kto ma największe, a kto najmniejsze szanse na miłość? - zdjęcie 1
Komentarze (34)
Ocena: 4.76 / 5
Luna😻💓 (Ocena: 5) 25.11.2023 12:43
Szukam Chłopaka 🥰😘🤵👰
odpowiedz
AniaJ (Ocena: 5) 24.11.2023 21:01
To jest bardzo przydatna informacja teraz wiem że inni mężczyźni mnie podrywają
zobacz odpowiedzi (1)
[email protected] (Ocena: 1) 24.11.2023 20:57
Ale guuuuuwno
zobacz odpowiedzi (1)
Anna (Ocena: 5) 13.11.2023 18:38
To bardzo przydatna informacja jak chcemy sprawdzić czy jakiś facet siębpodkochuj3
odpowiedz
Rabababaababbaabababababbabaababababr (Ocena: 5) 08.11.2023 21:06
Chej szukam dziewczyny
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie