Jak ognia unikasz spięć w związku? Dla dobra swojej relacji lepiej naucz się mądrze sprzeczać

Unikanie za wszelką cenę sprzeczek to jedna z najgorszych rzeczy, którą możemy zrobić dla swojego związku.
Jak ognia unikasz spięć w związku? Dla dobra swojej relacji lepiej naucz się mądrze sprzeczać
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/anajohnson)
23.06.2023

Jeśli do tej pory jak ognia unikałaś spięć z partnerem i byłaś przekonana, że relacja idealna to taka, w której nie dochodzi do konfliktów, jak najszybciej zmień swoje nastawienie do sprzeczek. Psychologowie twierdzą bowiem, że unikanie ich to jedna z najgorszych rzeczy, którą możemy zrobić dla swojego związku. To po prostu zamiatanie problemów pod dywan. 

Zobacz także: Psychologowie uważają te słowa za jeszcze ważniejsze niż „kocham”. Jeśli je słyszysz, Twoja relacja to strzał w dziesiątkę

Dobra strona kłótni

Wszystkie z pewnością zgodzimy się, że kłótnie w związku potrafią bardzo zmęczyć. Niektóre z nich, zwłaszcza te wielogodzinne, w których nie daje się szybko rozwiązać problemu, są wręcz emocjonalnie wykańczające. Na dobrą sprawę wykończyć może nas jednak także i nieustanne unikanie spięć. I przez nie atmosfera w domu może stać się bardzo napięta. Ot, niezajmowanie stanowiska w sprawie, która nas irytuje lub bardzo boli i zapomnienie o niej na jakiś czas, nie sprawi przecież, że zniknie. Przemilczanie zachowań partnera, które nas ranią lub których nie akceptujemy, nie spowoduje, że nasz związek zacznie nagle kwitnąć. Unikanie wyłożenia przysłowiowej kawy na ławę to tykająca bomba zegarowa. Prędzej, czy później i tak nie wytrzymamy. Dojdzie zatem nie do sprzeczki, ale jeszcze bardziej stresującej awantury. 

Skrywane przez dłuższy czas urazy i żale mają zazwyczaj skłonność do modyfikowania się do jeszcze większych rozmiarów. Najlepiej rozwiązywać więc problemy na bieżąco, a o niepokojących nas rzeczach mówić wprost. Nie zatracając się jednak w swoich emocjach, postarajmy się o konstruktywne rozwiązanie kłopotów. Nauczymy się sprzeczać mądrze i przede wszystkim ze spokojem. Warto pamiętać więc o tym, że związkowe starcia, w trakcie których partnerzy nie przestają darzyć się szacunkiem, mogą przyczynić się tylko do umocnienia więzi.

Zobacz także: Od dawna szukasz swojej drugiej połówki i wciąż jesteś singielką? Oto błędy, które zapewne popełniasz

Polecane wideo

Usta jak marzenie. Oto najmodniejsze kolory pomadek, które dodadzą Ci magnetyzmu i szyku
Usta jak marzenie. Oto najmodniejsze kolory pomadek, które dodadzą Ci magnetyzmu i szyku - zdjęcie 1
Komentarze (10)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 05.07.2024 15:54
Ryba w domu morde drze ,na komunikatorze babcie jada o nim jak po swini ,on udaje ze wszystko gra..
odpowiedz
Sus🫥 (Ocena: 5) 28.11.2023 22:11
❤️🧡💛💚🩵💙💜🤎🖤🩶🤍🩷💘💝💖💗💓💞💕💌💟♥️❣️❤️‍🩹💔❤️‍🔥🫀
odpowiedz
Zosix (Ocena: 5) 25.07.2023 23:52
Pov: Problem ludzi- Hej telefonie, potrzebuję emotki serca-mówi człek - Jasne, już się robi, mamy całą kolekcję:❤️🧡💛💚💙💜🖤🤍💘💝💖💗💓💞💕💌💟♥️❣️💔- odpowiada telefon - A takie bez żadnych dodatków, zwykłe?- Telefon na to:- Oferujemy takie: ❤️🧡💛💚💙💜🖤🤍♥️. A macie różowe?- pyta człowiek. Tak, zobacz:💘💝💖💗💓💞💕 No a takie zwykłe? A po co ci? Masz takie💗, takie💕, albo takie💘, więc na co ci zwykłe? Patrz, mamy jeszcze ciekawsze rzeczy-🧫 wykluwające się bakterie, albo - ⚰️ trumnę więc na co ci do cholery różowe serce?! No bo... A zresztą, ty i tak nie rozumiesz. Poczekaj! Stworzę dla ciebie specjalnie nową emotkę serca. Naprawdę??!!! Proszę:🤎 Oto i ona. Cudowna, nie? Eh... Dobra nie ważne, wezmę którąś z tych.
odpowiedz
Zosix (Ocena: 5) 06.07.2023 22:42
Xd tylko 2 kom. Wbijamy sto!💯💯💯 Ale te kom nie mają być typu: jdjdnenf albo same emotki ani losowo klikane słowa: na terenie gminy na temat naszych klientów w blisko siebie nie. Te przykłady:❌❌❌❌ Normalne com:✔️✔️✔️✔️✔️✔️✔️✔️✔️ więc czekam! Za tydzień ma być ich już 15!!! Paa😘👋👋
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 23.06.2023 07:17
Najlepiej drżeć mordę tak, żeby wszyscy słyszeli, tak?
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie