„Ciągle mówił o ślubie i nagle zostawił mnie na lodzie”. Powody, przez które mężczyźni tracą zainteresowanie swoimi partnerkami

Dlaczego faceci zachowują się w podobny sposób?
„Ciągle mówił o ślubie i nagle zostawił mnie na lodzie”. Powody, przez które mężczyźni tracą zainteresowanie swoimi partnerkami
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/tezza.barton/)
01.06.2023

Byłaś w stu procentach pewna, że na Twojej drodze nareszcie pojawił się facet marzeń. Nie mogłaś uwierzyć, że ten ideał błyskawicznie stracił dla Ciebie głowę. Wasz związek kwitł. Z tygodnia na tydzień wydawał się jeszcze bardziej harmonijny, potem wręcz perfekcyjny. Aż tu nagle miłosny scenariusz zaczął przypominać najstraszniejszy koszmar. Gdy w końcu uwierzyłaś w swoje szczęście i w pełni się zaangażowałaś, dotychczas zakochany po uszy partner, który wcześniej chciał spędzać z Tobą dosłownie każdą wolną chwilę, nieoczekiwanie zmienił się nie do poznania. Stał się chłodny i stracił Tobą zainteresowanie. Co mogło się stać? Oto najczęstsze powody, przez które mężczyźni zachowują się w podobny sposób.

Zobacz także: Właśnie zaczynasz randkować? 8 przestarzałych reguł, o których możesz już zapomnieć!

Dlaczego mężczyźni tracą zainteresowanie partnerkami? 

„Do tej pory nie mogę uwierzyć w to, co mnie spotkało. Myślałam, że za moment zaręczę się z facetem, którego uważałam za ideał, ale zostałam przez niego porzucona. Wspaniale się nam układało. Szaleliśmy za sobą. On ciągle mówił o ślubie. Kiedy razem zamieszkaliśmy wszystko się popsuło. Nie kłóciliśmy się, nie mieliśmy żadnych problemów, a on nagle zostawił mnie na lodzie. Nie chciał wytłumaczyć, co się stało. Dowiedziałam się, że to po prostu nie to. Nie rozumiem... Jednego dnia czuł motyle w brzuchu, a kolejnego przestałam go interesować...”.

Historia naszej czytelniczki nie jest rzadkością. Podobnych rzeczy doświadcza mnóstwo kobiet. Dlaczego tak się dzieje? Oto najczęstsze powody.

  • Za szybko zjedzony deser. Możliwe, że za szybko odsłoniłaś wszystkie karty, a Wasza relacja potoczyła się w zbyt intensywnym tempie. Ot, Twój partner zbyt prędko doznał za wielu intensywnych bodźców, a potem poczuł znużenie.  
  • Efekt utraconej aureoli. Istnieje grupa mężczyzn, którzy mają wielki problem z zaangażowaniem się w relację, ponieważ im lepiej poznają osobę, w której się zadurzyli, tym mniej idealna staje się w ich oczach. Okazuje się, że ideał, który mieli w głowie i który wielbili, jest jednak bardzo daleki od rzeczywistości. Czar pryska, a oni w popłochu znikają z pola widzenia. 
  • Zjadła Was rutyna. Nie wszyscy potrafią sobie poradzić emocjonalnie z momentem w relacji, kiedy znika intrygująca tajemnica i fajerwerki, a zaczyna się stabilność, której ani na krok nie odstępuje rutyna. Partner mógł przestać się Tobą interesować, jeśli Wasze dni i wieczory były pozbawione choć odrobiny szaleństwa i przestaliście się czymkolwiek zaskakiwać.

Jeśli taka sytuacja spotkała właśnie Ciebie, nie załamuj się. Koniec jednej relacji może być początkiem zupełnie nowego, lepszego rozdziału.

Zobacz także: Śni o tym ogromna liczba osób będących w związkach. To znak, że relacja nie spełnia ich oczekiwań

Polecane wideo

Obok tych kolorów włosów trudno przejść obojętnie. Zapanuje na nie istny szał w wakacje
Obok tych kolorów włosów trudno przejść obojętnie. Zapanuje na nie istny szał w wakacje - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
Fatima (Ocena: 5) 22.09.2023 13:35
Trzeba o siebie dbać, ważna jest kontrola cyklu. Mi umożliwia to monitor płodności Afrodyta Smart, sprawdza się nawet przy nieregularnych miesiączkach.
odpowiedz
lolek (Ocena: 5) 22.07.2023 14:27
Po prostu facet był z tej kategorii, że jak ma ochotę na kufel piwa to nie widzi potrzeby kupowania całego browaru lub gdy ma ochotę na szklankę mleka to nie musi od razu kupować krowy. Po prostu lubi delektować się piwem ale za każdym razem z różnych browarów.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie