8 osób, o które jest zazdrosny Twój facet

Zgadniesz, o kogo chodzi?
8 osób, o które jest zazdrosny Twój facet
Fot. pexels (Amine)
08.05.2023

Faceci potrafią być zazdrośnikami, ale rzadko przyznają się do tego otwarcie. Najczęściej znoszą to uczucie w milczeniu i wypierają się go w odpowiedzi na zarzuty. Czasami zdarza im się obrażać na kobietę z zazdrości, krytykować jej zachowanie albo docinać w inny sposób. Jeżeli nie wiesz, o co chodzi twojemu facetowi, niewykluczone, że jest zazdrosny.

Wyznanie Doroty: „Byłam z facetem 8 lat. Rozwiedliśmy się rok po ślubie”

Najczęściej podejrzewamy, że nasz partner jest zazdrosny o byłego faceta, ale wcale nie musi tak być. Mężczyźni czują zazdrość z różnych powodów. Przyczyną równie dobrze może być nasz sukces, umiejętność odnalezienia się w trudnej sytuacji, łatwość nawiązywania kontaktów i spore grono znajomych.

Tym razem skupiłyśmy się na zazdrości wynikającej z romantycznej relacji pomiędzy kobietą a mężczyzną. Jeżeli myślicie, że obejmuje ona swoim zasięgiem wyłącznie byłego faceta, jesteście w błędzie.

Z czyjego powodu on jest zazdrosny? Według naszych ustaleń istenieje aż 8 podmiotów wywołujących to uczucie. Przyjrzyjmy się im.

zazdrość u faceta

Fot. unsplash.com

O kogo zazdrośni są mężczyźni?

Byli partnerzy

To nie tylko twój ostatni partner czy partner, z którym byłaś najdłużej wywołuje u faceta zazdrość. On nie znosi ich wszystkich. Możesz nie zdawać sobie sprawy, ale zastanawia się, co z nimi robiłaś i jak wielki stopień zażyłości łączył cię z każdym z nich.

Pierwsza miłość

Pierwsza miłość podobno jest najsilniejsza. Niekoniecznie jest nią były partner. Bardzo często uczucie bywa nieodwzajemnione albo niemożliwe do spełnienia. Nie zmienia to jednak faktu, że twój luby będzie o nią zazdrosny. W końcu w grę wchodzi silne zaangażowanie emocjonalne.

Przyjaciel

Twój facet zawsze będzie czuł do niego dystans i podejrzewał, że on zechce cię odbić. Nie wszyscy wierzą w przyjaźń damsko-męską. Poza tym trudno mu znieść świadomość, że zwierzasz się innemu mężczyźnie, lubisz jego towarzystwo i szukasz u niego rady. Facet będzie zazdrosny zwłaszcza wtedy, gdy z tym przyjacielem znacie się od dzieciństwa i najpierw biegniesz z problemem do niego.

zazdrość u faceta

Fot. unsplash.com

Kot

To nie żart. Twój kot może wywoływać u faceta zazdrość. Chodzi o czas, który mu poświęcasz, przytulanie, głaskanie i całowanie. Poza tym koty czasami sprawiają wrażenie, jakby chciały zagrać ludziom na nerwach – zwłaszcza tym, którzy odciągają od nich ich właścicielki.

Przystojny sąsiad

Wystarczy, że będziecie mówić sobie „dzień dobry”, a on będzie się do ciebie uśmiechał lub spoglądał znacząco. Twoje zaangażowanie nie ma znaczenia. Liczy się, że być może tamten jest tobą zainteresowany i twój facet ma konkurenta.

Przystojny nieznajomy

Faceci bywają też zazdrośni o przystojnych nieznajomych, których mijacie na ulicy. Zwłaszcza gdy wyglądają na bogatych i bardzo pewnych siebie. Zakompleksiony facet na pewno zareaguje niezadowoleniem. A oczko puszczane do ciebie przez nieznajomego czy nawet zwykły uśmiech staną się zarzewiem konfliktu.

Przyjaciółka

Poświęcasz jej czas, zwierzasz się, a czasami nawet preferujesz jej towarzystwo. To wystarczy, aby wywołać wybuch zazdrości. Na domiar złego media podsycają teraz temat związków homoseksualnych i eksperymentów miłosnych.

Zobacz także: Randkowy alert. Na czym polega benching?

Ulubiony aktor

Nie ma znaczenia, że nigdy się z nim nie spotkałaś na żywo i raczej nigdy się tak nie stanie. Nie ma znaczenia, że on ma żonę, dzieci i jest bardzo szczęśliwy. Nie ma znaczenia, że kochasz go platonicznie i po prostu podziwiasz. Facet będzie zazdrosny, bo chce, żebyś jego podziwiała najbardziej. On pragnie być w centrum twojego zainteresowania i i nie znosi żadnej konkurencji.

Polecane wideo

Bajeczny apartament Caroline Derpienski. Tak mieszka w Miami
Bajeczny apartament Caroline Derpienski. Tak mieszka w Miami - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 08.05.2023 14:47
chyba jak macie po 15 lat
odpowiedz

Polecane dla Ciebie