Na czym polega love bombing? Podpowiadamy, jak rozpoznać tę popularną metodę manipulacji

Love bombing jest uważany za jeden z najbardziej wyrafinowanych i najskuteczniejszych trików manipulacyjnych.
Na czym polega love bombing? Podpowiadamy, jak rozpoznać tę popularną metodę manipulacji
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/tezza.barton/)
29.04.2023

Ostatnimi czasy coraz częściej mówi się o tak zwanym love bombing nie tylko w kontekście sekt, ale i w temacie związków. Psychologowie są zdania, że to metoda manipulacji, która zaczyna niepojąco przybierać na sile. Obecnie bardzo często stanowi element toksycznych relacji, w których dochodzi do uzależnienia emocjonalnego. Manipulacyjny trik love bombing (ang. bombardowanie miłością) jest tak skuteczny i szkodliwy, ponieważ wprowadza do związku fałszywą atmosferę miłości, pełnego oddania i bliskości. Niestety w rzeczywistości nie chodzi wcale o szczere, piękne uczucie, a jedynie o zdominowanie i możliwość kontrolowania wszystkich poczynań partnera bądź partnerki.

Zobacz także: Ten niezwykły napój genialnie odmłodzi Twoją cerę, świetnie wpłynie na odporność i doda Ci energii

Love bombing, czyli toksyczne miłosne osaczenie

Love bombing jest uważany za jeden z najbardziej wyrafinowanych i najskuteczniejszych trików manipulacyjnych. To nieszlachetna i co najgorsze bardzo popularna metoda, której celem jest zdobycie całkowite kontroli i władzy nad osobą, z którą tworzy się relację. Jej zaufanie i miłość zdobywa się poprzez bardzo intensywne okazywanie jej uczuć. Ludzie korzystający z niechlubnej idei love bombing swoim wystudiowanym zachowaniem pokazują, że jest całym ich światem.

Na każdym kroku okazują jej wielkie zainteresowanie. Bombardują ją komplementami, zaskakują uroczymi, romantycznymi gestami, czy hojnymi podarkami. Zawsze mają dla niej czas i wręcz anielską cierpliwość. Pomagają jej uporać się z problemami. Wciąż jej doradzają i dopytują się, co czuje, czy co jej utrudnia życie. Nieustannie podają jej pomocną dłoń. W dalszej kolejności z łatwością wbijają jej do głowy, że są jedynymi ludźmi, którzy w pełni ją rozumieją i że są remedium na wszystkie jej bolączki. W rezultacie ich partner, czy partnerka zaczynają czuć się wyjątkowi, bardzo ważni i w konsekwencji uzależniają się od nich. Nierzadko oddalają się od swojej rodziny i przyjaciół, mając wrażenie, że już ich nie potrzebują. 

Polecane wideo

Sezon festiwali już się rozpoczął. Oto najnowsze trendy w modzie festiwalowej, dzięki którym będziesz olśniewać
Sezon festiwali już się rozpoczął. Oto najnowsze trendy w modzie festiwalowej, dzięki którym będziesz olśniewać - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 1 / 5
gość (Ocena: 1) 30.04.2023 07:16
Bombardowanie kuciapki.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie