Czy ta miłość już wygasła? Trzy wyraźne sygnały, że najwyższy czas na rozstanie

Kiedy trwanie w relacji zaczyna tracić sens?
Czy ta miłość już wygasła? Trzy wyraźne sygnały, że najwyższy czas na rozstanie
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/paola_cossentino/)
09.03.2023

Bardzo często nie potrafimy w porę podjąć decyzji o rozstaniu, pomimo że związek nie tylko nie daje nam satysfakcji, ale bardzo nas unieszczęśliwia. Chociaż mieszkanie z partnerem, którego najwyraźniej już nie kochamy, czy który zmienił się nie do poznania i irytuje nas swoim zachowaniem to męka, nierzadko wciąż tli się w nas nadzieja na poprawę relacji. Jeśli bijemy się z myślami i zastanawiamy się, czy da się ją uratować, czy może lepiej pójść w inną stronę, zapoznajmy się z sygnałami świadczącymi o tym, że miłość najwyraźniej wygasła. 

Zobacz także: Kobiety o tym uroczym imieniu uważano kiedyś za najpracowitsze. Znów zyskuje na popularności

Te trzy sygnały świadczą o tym, że lepiej zakończyć relację

Przykra samotność

Jeśli zaczęłaś odnosić przykre wrażenie, że będąc w związku i tak czujesz się jak singielka, lepiej zacząć poważnie myśleć o zakończeniu relacji. Naprawa stosunków z partnerem, który nie tylko nie zapewnia Ci emocjonalnego wsparcia, ale wydaje się kimś zupełnie obcym i Ci nieprzychylnym, jest bardzo trudna i stresująca. 

Nagła zmiana trybu życia

O tym, że związek dotknął wielki kryzys, którego raczej nie da się pokonać, często świadczy nagła zmiana trybu życia. Tak więc, jeśli do tej pory uważałaś się za wielką domatorkę, dla której rozłąka z ukochanym była okrutną torturą, a teraz robisz wszystko, aby uniknąć spędzenia wieczoru w domu w jego towarzystwie, zapewne Wasz związek nie ma już przyszłość. Warto uświadomić sobie, że to nie znużenie przyzwyczajeniami. Najwyraźniej towarzystwo partnera przestało Ci służyć

Zainteresowanie innymi mężczyznami

Jeżeli dotychczas uwielbiałaś dzielić się z partnerem wszystkim, co czujesz i co myślisz, a teraz wolisz opowiadać o swoich odczuciach koledze z pracy, coś jest nie tak. Poważnie zastanów się nad rozstaniem, jeśli permanentnie jesteś zainteresowana nawiązywaniem kontaktów z innymi mężczyznami i gdy zaczęłaś przekraczać granice, zarówno emocjonalne, jak i fizyczne. Chyba czas zacząć nowy życiowy etap. 

Zobacz także: Narzeczony chce, żebyśmy zamieszkali u jego rodziców. Moim zdaniem to fatalny pomysł

Polecane wideo

Topowy paryski szyk we wnętrzach. Zakochasz się na zabój w tych stylowych, eleganckich i niebanalnych mieszkaniach!
Topowy paryski szyk we wnętrzach. Zakochasz się na zabój w tych stylowych, eleganckich i niebanalnych mieszkaniach! - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 3.67 / 5
gość (Ocena: 1) 10.05.2023 14:03
Zamiast wspierać zniechęcacie do związku!!beż sensu
odpowiedz
Cela (Ocena: 5) 09.03.2023 15:09
Wydaje mi się, że zamiast się rozstawać, czasem warto spróbować coś naprawić. Ja z moim partnerem zdecydowaliśmy się pójść na terapię, mimo że nie łączyły nas dzieci ani wspólny kredyt. Do dziś cieszę się, że podjęliśmy taką decyzję, bo to uratowało nasz związek. Spotykaliśmy się z terapeutką z warszawskiej Psychologgi przez prawie rok. Rozmawialiśmy na nich o tym, o czym z niewiadomych powodów nie byliśmy w stanie rozmawiać sami. Widać potrzebny był nam mediator, ktoś, kto popchnie nas do przegadania tego, na co czasem nie mieliśmy ochoty lub baliśmy się, że to tylko pogłębi konflikt. Polecam terapię w Psychologgii wszystkim parom z problemami.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie