Istnieje aż 11 typów związków. W kilku przypadkach rozstanie to jedyne wyjście

To rzeczywiście miłość, czy może bardziej niszczycielski układ?
Istnieje aż 11 typów związków. W kilku przypadkach rozstanie to jedyne wyjście
Fot. Unsplash (Dmitriy Ganin)
24.01.2023

Czym jest związek? Najbardziej ogólna definicja mówi o relacji uczuciowej pomiędzy dwiema osobami, które chcą być razem. Z doświadczenia wiemy jednak, że każda taka znajomość bywa nieco inna, a niektóre pary łączy bardziej uzależnienie, niż prawdziwa miłość. Wszystko zależy od naszego nastawienia, charakteru i potrzeb.

Zobacz również: 9 niepokojących sygnałów, że on właśnie się w Tobie odkochuje

Życie jest za krótkie, aby marnować je na toksyczne znajomości - przekonuje „Your Tango” i wymienia aż 11 typów więzi międzyludzkich. Niektóre z nich przynoszą nam więcej cierpienia, niż szczęścia, ale są też na szczęście takie, o których chyba każdy marzy.

Sprawdź, czy to rzeczywiście miłość, a może bardziej niszczycielski układ.

Jakie są rodzaje związków?

#1 Niezależny

W takiej relacji każda ze stron broni własnych przekonań, nie do końca licząc się ze zdaniem drugiej połowy. Często dochodzi do tarć, które prowadzą do awantur.

#2 Współzależny

Partnerzy tak bardzo się uzupełniają, że nie są już w stanie funkcjonować osobno. Nawet wtedy, gdy zaczyna się między nimi źle dziać. To forma uzależnienia.

#3 Dominujący

Jedna strona dyktuje warunki, a druga potulnie się jej podporządkowuje. Na dłuższą metę nie jest to korzystny układ, nawet jeśli oboje się na to zgodziliśmy.

#4 Otwarty

Niby jesteśmy razem, ale nie na wyłączność. W takim związku nie istnieje pojęcie wierności i zdrady, bo każdy może robić cokolwiek uzna za słuszne.

#5 Zmienny

Więź jest stała, ale jeden z partnerów robi wszystko, by zmienić drugiego. Nie zawsze jest to motywowanie do działania. Czasami przybiera formę szantażu - zmienisz się albo cię rzucę.

Zobacz również: 7 oznak, że związałaś się z Piotrusiem Panem

#6 Toksyczny

Relacja, która absolutnie nie służy żadnej ze stron. Nie ma w niej zaufania, miłości, zrozumienia. To nieustające kłótnie, dziwne zależności i płacz.

#7 Tymczasowy

Aktualnie mamy się ku sobie, ale w każdej chwili może się to zmienić. Drugą połowę traktujemy jak zabawkę. Jeśli się znudzi, to poszukamy szczęścia gdzie indziej.

#8 Przyjacielski

Partnerzy rozumieją się bez słów i są sobie naprawdę bliscy. Niestety, nie idzie to w parze z intymnością, która jest raczej niezbędna, aby stworzyć naprawdę udany związek.

#9 Intymny

Przeciwieństwo układu przyjacielskiego. Tu chodzi wyłącznie o zaspokojenie popędu. Poza sypialnią nie mamy o czym ze sobą rozmawiać.

#10 Na odległość

Z różnych przyczyn nie możemy być blisko siebie, ale bardzo byśmy chcieli. Widujemy się od święta, a rozmowę w cztery oczy zastępują inne formy kontaktu. To może, ale wcale nie musi zadziałać.

#11 Kompatybilny

Idealny związek, do którego chyba wszyscy dążymy. Jesteśmy pokrewnymi duszami, łączy nas intymna więź, ale dajemy partnerowi także odrobinę oddechu.

Do którego jest Wam najbliżej?

Zobacz również: 10 sygnałów, że nie powinnaś przyjmować jego oświadczyn

Polecane wideo

10 najbardziej zmysłowych języków na świecie
10 najbardziej zmysłowych języków na świecie - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie