Istnieje aż 11 typów związków. W kilku przypadkach rozstanie to jedyne wyjście

To rzeczywiście miłość, czy może bardziej niszczycielski układ?
Istnieje aż 11 typów związków. W kilku przypadkach rozstanie to jedyne wyjście
Fot. Unsplash (Dmitriy Ganin)
24.01.2023

Czym jest związek? Najbardziej ogólna definicja mówi o relacji uczuciowej pomiędzy dwiema osobami, które chcą być razem. Z doświadczenia wiemy jednak, że każda taka znajomość bywa nieco inna, a niektóre pary łączy bardziej uzależnienie, niż prawdziwa miłość. Wszystko zależy od naszego nastawienia, charakteru i potrzeb.

Zobacz również: 9 niepokojących sygnałów, że on właśnie się w Tobie odkochuje

Życie jest za krótkie, aby marnować je na toksyczne znajomości - przekonuje „Your Tango” i wymienia aż 11 typów więzi międzyludzkich. Niektóre z nich przynoszą nam więcej cierpienia, niż szczęścia, ale są też na szczęście takie, o których chyba każdy marzy.

Sprawdź, czy to rzeczywiście miłość, a może bardziej niszczycielski układ.

Jakie są rodzaje związków?

#1 Niezależny

W takiej relacji każda ze stron broni własnych przekonań, nie do końca licząc się ze zdaniem drugiej połowy. Często dochodzi do tarć, które prowadzą do awantur.

#2 Współzależny

Partnerzy tak bardzo się uzupełniają, że nie są już w stanie funkcjonować osobno. Nawet wtedy, gdy zaczyna się między nimi źle dziać. To forma uzależnienia.

#3 Dominujący

Jedna strona dyktuje warunki, a druga potulnie się jej podporządkowuje. Na dłuższą metę nie jest to korzystny układ, nawet jeśli oboje się na to zgodziliśmy.

#4 Otwarty

Niby jesteśmy razem, ale nie na wyłączność. W takim związku nie istnieje pojęcie wierności i zdrady, bo każdy może robić cokolwiek uzna za słuszne.

#5 Zmienny

Więź jest stała, ale jeden z partnerów robi wszystko, by zmienić drugiego. Nie zawsze jest to motywowanie do działania. Czasami przybiera formę szantażu - zmienisz się albo cię rzucę.

Zobacz również: 7 oznak, że związałaś się z Piotrusiem Panem

#6 Toksyczny

Relacja, która absolutnie nie służy żadnej ze stron. Nie ma w niej zaufania, miłości, zrozumienia. To nieustające kłótnie, dziwne zależności i płacz.

#7 Tymczasowy

Aktualnie mamy się ku sobie, ale w każdej chwili może się to zmienić. Drugą połowę traktujemy jak zabawkę. Jeśli się znudzi, to poszukamy szczęścia gdzie indziej.

#8 Przyjacielski

Partnerzy rozumieją się bez słów i są sobie naprawdę bliscy. Niestety, nie idzie to w parze z intymnością, która jest raczej niezbędna, aby stworzyć naprawdę udany związek.

#9 Intymny

Przeciwieństwo układu przyjacielskiego. Tu chodzi wyłącznie o zaspokojenie popędu. Poza sypialnią nie mamy o czym ze sobą rozmawiać.

#10 Na odległość

Z różnych przyczyn nie możemy być blisko siebie, ale bardzo byśmy chcieli. Widujemy się od święta, a rozmowę w cztery oczy zastępują inne formy kontaktu. To może, ale wcale nie musi zadziałać.

#11 Kompatybilny

Idealny związek, do którego chyba wszyscy dążymy. Jesteśmy pokrewnymi duszami, łączy nas intymna więź, ale dajemy partnerowi także odrobinę oddechu.

Do którego jest Wam najbliżej?

Zobacz również: 10 sygnałów, że nie powinnaś przyjmować jego oświadczyn

Polecane wideo

10 najbardziej zmysłowych języków na świecie
10 najbardziej zmysłowych języków na świecie - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 05.02.2023 16:17
Znak zodiaku Ryby ,zawsze pelna asekuracja .Wszystko zrobi by stwarzac pozory niezaleznosci.Zwiazek z Ryba trudna sprawa .Babiarz bawidamek .Ucieka od bliskosci.Asekuracja calkowita by miec mozliwosc bawienia sie wieloma kobietami.Malo stabilny zimny ,zmienny.itd.Plywa od obaby do baby przeciez nic nikomu nie obiecuje ,,Spolecznik oblatywacz baba.Sznatz emocjonalny to w jego wykonaniu norma .Co innego powie co innego zrobi.Nie da sie z ryba ulozyc stabilnego zycia.Lata za kazda baba byle zrobic dobre wrazenie .Lubi byc otoczony wianuszkiem wielbicielek .Na chwile .Nigdy nie wiesz czego chce .Zadnych zobowiazan.Planow .Zero bliskosci ,wyznan .Foto wspolne odpada ,pozorant doskonaly dla obcych kobiet i znajomych menow.Fajnie bys byla obca.Bedzie cie wtedy adorowac.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie