„Kontroluje, więc kocha”. Niepokojące sygnały, że Twój partner jest zbyt zaborczy

Związek z zaborczym mężczyzną często przeradza się w bardzo toksyczną relację.
„Kontroluje, więc kocha”. Niepokojące sygnały, że Twój partner jest zbyt zaborczy
Fot. Unsplash
10.11.2022

Wiele kobiet tłumaczy sobie zaborczość partnerów ich dużym zaangażowaniem. Niekiedy jest dla nich nawet miłym połechtaniem w myśl zasady „kontroluje, więc kocha”. Niestety, jeśli w porę nie zaczniemy stawiać w związku swoich silnych granic, a partner nie poradzi sobie z kłębiącymi się w nim negatywnymi emocjami, relacja może przerodzić się w emocjonalną pułapkę. Pamiętajmy, że chorobliwa zaborczość nie ulatnia się z dnia na dzień. Przeciwnie, jeśli w czas się jej nie zdusi, zaczyna całkowicie wymykać się spod kontroli. Rozmaite zakazy i nakazy ustanawiane przez zaborczego dominującego mężczyznę mnożą się i mnożą, przemieniając w końcu życie w koszmar.  

Zobacz także: Stworzenie stabilnego związku z tym typem mężczyzny jest niełatwe. Życie z nim to prawdziwe wyzwanie

Niełatwe życie z zaborczym mężczyzną

Oto sygnały, po jakich zauważeniu powinna zapalić się u nas czerwona lampka - świadczą o tym, że nasz partner to osoba bardzo zaborcza. 

Tłumaczenie się z każdej rozmowy telefonicznej

Jeśli musisz tłumaczyć się z każdej odbytej rozmowy telefonicznej, coś zdecydowanie jest nie tak. Świetnie utrzymywać w związku harmonię i zwierzać się sobie, ale nigdy nie może być to przymusem. 

Domaganie się ujawniania treści prywatnych wiadomości

Gdy partner nie szanuje Twoje prywatności i raz po raz zagląda Ci przez ramię, gdy odpisujesz na smsa lub co gorsza domaga się, abyś za każdym razem ujawniała treści prywatnych wiadomości, możesz mieć pewność, że żyjesz z osobą chorobliwie zaborczą i zazdrosną. Czas na bardzo poważną rozmowę i spore zmiany. 

Zakaz spotkań z osobami, których on nie darzy sympatią

Zaborczy mężczyźni mają skłonności do dyktowania swoim partnerkom, z kim mogą bądź nie mogą się spotykać. Lubią decydować o tym, z kim będą utrzymywały kontakty i kogo natychmiast mają wyrzucić z grona swoich znajomych. Jeśli partner zabrania spotykać Ci się z ludźmi, których z jakiegoś błahego irracjonalnego powodu nie polubił, jego zaborczość na sto procent z dnia na dzień będzie się pogłębiać.  

Regularne przesłuchiwania: co, gdzie, kiedy, z kim

Jeżeli po każdym przyjściu z pracy, ze spotkania towarzyskiego, czy spaceru z psem masz nieodparte wrażenie, że trafiłaś właśnie na policyjne przesłuchanie, zacznij poważnie zastanawiać się nad przyszłością swojej relacji. Żyjesz z człowiekiem, który ma wielkie problemy z samooceną. Czuje się słaby i leczy swoje kompleksy pokazami siły. Całkowicie będzie chciał Cię zdominować. 

Zobacz także: Toksyczna miłość. Jeśli w Twoim związku pojawiają się te symptomy, uciekaj

Polecane wideo

Rok urodzenia: Ostatnia cyfra powie o Tobie więcej niż przypuszczasz!
Rok urodzenia: Ostatnia cyfra powie o Tobie więcej niż przypuszczasz! - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 10.11.2022 07:12
Witam serdecznie mam nadzieję że się spotykamy Wojtek kasia
odpowiedz

Polecane dla Ciebie