Pan demotywator. Czy da się poprawić relację, w której partner ciągle podcina nam skrzydła?

Partner demotywator to człowiek, który panicznie obawia się zmian. Nie jest zbyt dobrym życiowym doradcą.
Pan demotywator. Czy da się poprawić relację, w której partner ciągle podcina nam skrzydła?
Fot. pexels (Ruby Ruby)
26.12.2022

Relacje, w jakich partnerzy wspierają się we wszystkich, nierzadko trudnych sytuacjach, zawsze starają się wykazywać wielką wyrozumiałością i kibicują sobie nawzajem, można uznać za miłosny model idealny. Niestety życie pokazuje, że niekiedy podobnych związków można szukać z przysłowiową świecą. W wielu relacjach partnerzy darzą się wielkim uczuciem, jednakże co do ich wzajemnego zrozumienia, jak i dawania sobie wsparcia można mieć spore „ale”. Często zdarza się, że żyjemy pod jednym dachem z osobami, jakie mają skłonności do nieustannego podcinania nam skrzydeł.

Zobacz także: Pierwsza miłosna pomoc. Jak najszybciej się odkochać?

Niewspierający mężczyzna

Po cichu marzysz o tym, aby nareszcie rzucić nudną pracę, przebranżowić się i zacząć działać kreatywnie. Z wypiekami na twarzy przeglądasz strony polecanych kursów. Masz stuprocentową pewność, że to coś dla Ciebie. Nareszcie rozwiniesz skrzydła i będziesz żyła tak, jak to sobie wymarzyłaś. Masz do tego talent, jesteś pracowita i wytrwała. Przy okazji piątkowej kolacji postanawiasz opowiedzieć o tej fantastycznej wizji swojemu partnerowi. Znów nie zachowuje się jednak tak, jak byś sobie tego życzyła... 

Zamiast pokrzepiających słów dopingu w stylu Dasz radę Kochanie! Wierzę w Ciebie i mocno trzymam kciuki!”, napotykasz ponure milczenie, a potem sporo gorzkich słów. Zostajesz w nieprzyjemny sposób sprowadzona na ziemię. Czujesz się jak skarcone dziecko, które po raz kolejny wpadło na pomysł irracjonalnej zabawy. Jak funkcjonować w takim związku?

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że partner demotywator to niestety nienajlepszy doradca. To człowiek, który bardzo obawia się zmian. W większości przypadków zniechęca Cię, bo panicznie boi się przegranej - i Twojej i jego. Ma wielki problem z podnoszeniem się nawet z najmniejszych porażek. Nigdy nie ryzykuje, zawsze wybiera najbezpieczniejsze rozwiązania. 

Czy da się poprawić relację z Panem demotywatorem? To możliwe, ale naprawdę niełatwe. Na pewno potrzebne są poważne rozmowy. Najgorsze, co można zrobić to nie wyłożyć kawy na ławę i zataić, jak bardzo demotywujące słowa nas ranią.

Demotywatorowi trzeba pomóc mu zrozumieć, że z życia powinno się czerpać najpełniejszymi garściami. Warto próbować i nie poddawać się pomimo widma porażek, jakie mogą nas czekać. Póki tego nie zrozumie, lepiej nie opowiadać mu o swoich planach. Po raz kolejny nie zostaniemy zrozumiane i po demotywującej przemowie stracimy tylko zapał do zaplanowanych działań. Demotywującego partnera warto za to pozaskakiwać. Zapewne wkrótce przyjdzie czas, w jakim z uśmiechem pokiwa głową i powie „Naprawdę Ci się udało!”.

Zobacz także: Królowe kłótni i dram. Najpopularniejsze błędy komunikacyjne, przez które zniechęcamy do siebie innych

Polecane wideo

Topowy street style z Paryża. Zainspiruj się genialnymi lookami Francuzek
Topowy street style z Paryża. Zainspiruj się genialnymi lookami Francuzek - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 31.12.2022 19:59
A co jeśli gość wymyśla sobie marzenie zupełnie dla niego (z realnych powodów) nie do przejścia, i ty to widzisz doskonale, ale udajesz, mówisz dobre słówka, wspierasz, trzymasz te rozwinięte skrzydła, bronisz przed innymi... wiedząc, że skończy się wielkim niepowodzeniem, kompromitacją, smutkiem.... i tylko masz nadzieję, że zdarzy się cud i się mylisz :( Ale on jest przekonany, że dobra wizualizacja celu wszystko załatwi.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie