Toksyczna miłość. Jeśli w Twoim związku pojawiają się te symptomy, uciekaj

Jak rozpoznać toksyczną relację?
Toksyczna miłość. Jeśli w Twoim związku pojawiają się te symptomy, uciekaj
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/tezza.barton/)
31.10.2022

To, że byłyśmy lub nadal jesteśmy w toksycznym związku, niekiedy dochodzi do nas po bardzo długim czasie, nawet po latach. Do niektórych symptomów toksycznych relacji zaczynamy się po prostu przyzwyczajać. Zachowania partnera, jakie można uznać za typowo destrukcyjne, stają się naszym chlebem powszednim. Przyjmujemy błędny wzorzec, ucząc się, w jaki sposób nie wytrącać go z równowagi, czego nie robić, nie mówić, gdzie nie bywać, z kim się nie spotykać, czy jak się nie ubierać.

Oto objawy typowo toksycznej relacji, których nie można zlekceważyć - mogą nas nie tylko unieszczęśliwić, ale i doprowadzić na emocjonalny skraj. 

Zobacz także: Kiedy najlepiej zacząć randkować po rozstaniu? Lepiej nie przegapić tego terminu...

Jak rozpoznać, czy związek jest toksyczny?

Nieustanna krytyka

Toksyczni partnerzy tylko udają silnych psychicznie, nieomylnych i niecenionych. W głębi serca wszystkie ich irracjonalne, destrukcyjne zachowania podyktowane są skrajnie niskim poczuciem własnej wartości. Nieustannie w siebie wątpią, czują się gorsi od innych, także od swojej partnerki. Krytykując jej wygląd, wygłaszane opinie, czy zawodowe wybory, umacniają się i poprawiają sobie humor

Obwinianie

Mężczyźni należący do rodzaju toksycznych, bardzo często manipulują swoimi partnerkami, stosując taktykę obwiniania. Jak ognia unikają podejmowania jakichkolwiek decyzji, zostawiając im wolną rękę, jednakże nigdy nie są zadowoleni z tego, jak wybrnęły z danych sytuacji. Nieustannie osłabiają ich samoakceptację, punktując najmniejsze niepowodzenia. Czujące się winnymi partnerki, wciąż ich przepraszają, starają się im przypodobać i na siłę zmienić. 

Szantaż emocjonalny 

Szantaż emocjonalny to zachowanie, jakie pojawia się niemalże we wszystkich toksycznych relacjach. Toksyczni partnerzy domagają się robienia wszystko pod ich dyktando. Zmuszają do pewnych zachowań, czy decyzji pod groźbą porzucenia lub pociągają za emocjonalne sznurki po cichu, udając słabych i bezbronnych. 

Zobacz także: Jak działa intrygujące prawo miłosnego przyciągania?

Polecane wideo

Kobiece fryzury, które uwielbiają faceci. Według nich to najlepsze uczesania wszech czasów
Kobiece fryzury, które uwielbiają faceci. Według nich to najlepsze uczesania wszech czasów - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 22.11.2022 19:16
A może więcej goscib
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.11.2022 19:15
Ziuta szczekasz wkurzają mnie więcej goscibgoscibgoscivgosci gości powiada pan kobiety nie banalnej dlaczego pan tak uważa
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.10.2022 08:12
Podwójne standardy, robienie dzi.wki z logiki, glębokie przeżywanie swoich zranień, odbieranie innym prawa do mówienie o to co ich boli... dużo tego. Prawda jest taka, że tam gdzie ty nie masz nic do powiedzenia a druga strona uważą, że może robić co chce - to jest największy red flag alert.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.10.2022 07:25
Uciekaj, jak ci ktoś komórkę sprawdza. Jak sama sprawdzasz, to od ciebie też powinno się uciec. Telefon jak dziurka od nosa. Grzeb tylko w swoim.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie