Kiedy najlepiej zacząć randkować po rozstaniu? Lepiej nie przegapić tego terminu...

Za wczesny lub za późny powrót do randkowania może mieć wiele negatywnych konsekwencji.
Kiedy najlepiej zacząć randkować po rozstaniu? Lepiej nie przegapić tego terminu...
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/tezza.barton/)
18.10.2022

Każde rozstanie jest inne, tym samym wiąże się z nim inna intensywność żalu, smutku, czy rozpaczy. Dla każdej z nas jest jednak czymś niełatwym. Podobnie trudną rzeczą jak poradzenie sobie z zakończeniem relacji, bywa też powrót do randkowej gry. Często głowimy się, czy to może nie za wcześnie na poznanie kogoś nowego lub najzwyczajniej w świecie obawiamy się znów zaangażować ze względu na bolesne wspomnienia. Kiedy więc najlepiej zacząć umawiać się na randki? 

Zobacz także: Mężczyźni wykonujący te zawody to podobno najgorsi mężowie. Kto znalazł się na niechlubnej liście?

Kiedy najlepiej powrócić do randkowej gry po rozstaniu?

Niewinne flirtowanie, czy erotyczne przygody bez zobowiązań tuż po zerwaniu bywają dla sporej liczby osób prawdziwym wybawieniem. Niekiedy znacznie przyspieszają gojenie się ran i zapomnienie o swoim ex. Łatwiej odzyskać dzięki nim także poczucie atrakcyjności. Bardo złym pomysłem jest jednak wejście w nową angażującą relację tuż po zakończeniu poprzedniej. To często jedynie wypełnienie pustki emocjonalnej, które na dłuższą metę nie przyniesie nam nic dobrego. Psychologowie odradzają angażowanie się w nowy związek, jeżeli od zerwania minęło dopiero kilka tygodni

Z umawianiem się na randki nie można jednak też czekać za długo. Utrzymuje się, że najlepiej zacząć robić to po upłynięciu trzech lub czterech miesięcy od rozstania. Przez ten czas zapewne przepracowałyśmy sobie wiele spraw, przeanalizowałyśmy, czego oczekujemy od nowego partnera i jakich błędów komunikacyjnych nie powinnyśmy już popełniać.

Lepiej nie przegapić magicznego terminu trzech miesięcy, bo może się okazać, że zbyt długie rozpamiętywanie poprzedniego związku nie wyjdzie nam na dobre. Istnieje obawa, że jeśli nie zaczniemy nowego emocjonalnego etapu, wciąż w niezdrowy sposób będziemy karmiły się wspomnieniami. 

Warto jednak pamiętać, że to bardzo indywidualna sprawa i lepiej nie przyspieszać etapu wychodzenia na randki, jeżeli nadal nie czujemy się na to gotowe. Nigdy do niczego się nie zmuszajmy. 

Zobacz także: Najbardziej romantyczne znaki zodiaku. Randki z nimi to czysta przyjemność

Polecane wideo

Party Fashion Night 2022: Tłum gwiazd w nietypowych stylizacjach
Party Fashion Night 2022: Tłum gwiazd w nietypowych stylizacjach - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 3.67 / 5
Papigniot (Ocena: 1) 12.11.2022 01:24
Co dwie sekundy pojawiają się głośne wideo reklamy. Chciwość redakcji uniemożliwia czytanie artykułów. To tak jak gdybyś w kawiarni piła kawę, a koło Ciebie stałby kelner i przy każdym łyku, a może nawet częściej podstawiałby ci szklankę z denaturatem pod nos i domagał się, żebyś choć trochę spróbowała!!! Artykułu nie da się doczytać do końca bez popadnięcia w ciężka nerwicę. Powinnam oskarżyć redakcję za utratę zdrowia. Zabieracie ludziom to co mają nacenniejsze w życiu - czas!!! Oceniam cała witrynę na 0, a może nawet -1.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.10.2022 09:05
Błędów komunikacyjnych nie uświadomi sobie nikt w trzy miesiące po rozstaniu i to sam z siebie. Osoby, które powtarzają schematy na ogół muszą wejść w kilka relacji gdzie to samo u nich leży - może to wówczas da im do myślenia. A to co jest powodem zerwania na ogół jest już uświadomione w dniu kiedy podejmujemy decyzję o rozstaniu - no, chyba że to partner taką podjął, a my nie rozumiemy dlaczego. No i ja nie widzę różnicy w określeniach; trzy miesiące a kilka tygodni. To przecież to samo :D Czas leczy rany ale z pewnością nie jest wyznacznikiem tego, kiedy juz się jest gotowym na poznawanie nowych osób.
odpowiedz
maria (Ocena: 5) 18.10.2022 22:16
Strasznie boję się ciąży i na razie nie chcę na razie dzieci, zabezpieczam się skutecznie za pomocą diafragmy Caya
odpowiedz

Polecane dla Ciebie