10 zasad, które uchronią Twoje serce przed złamaniem

Pamiętaj o nich, wchodząc w każdą nową relację.
10 zasad, które uchronią Twoje serce przed złamaniem
Fot. pexels
06.06.2022

Relacje, choć wiążą się z masą pozytywnych uczuć, motyli w brzuchu, nadziei i radości, sprawiają również, że stajemy się bardziej podatni na cierpienie. Zwłaszcza, kiedy zaczyna nam zależeć na drugiej osobie i chcemy zrobić wszystko, by związek przetrwał.

Przed złamanym sercem możesz się jednak w porę uchronić. Wystarczy, że poznając nową osobę, będziesz pamiętać o kilku żelaznych zasadach.

Polecamy także: Chcesz mieć udany i trwały związek? Zasada „5 C” odmieni Twoją relację na lepsze

Jak uchronić się przed złamanym sercem?

Wyznacz swoje granice

Wyznaczanie granic to naprawdę dobry sposób na zapamiętanie, z czym czujesz się komfortowo w związku, a z czym nie. Oznacza to, że jeśli wydarzy się coś, co przekracza twój „margines bezpieczeństwa”, łatwiej będzie ci w porę zareagować.

Nie zgadzaj się na mniej

Zasługujesz na wszystko, co najlepsze. Koniec kropka. Jeśli marzysz o związku, w którym partner będzie cię inspirował do rozwoju, nie gódź się na związek z kimś bez ambicji. To tak, jakbyś od razu szykowała się na rozczarowanie.

Ufaj instynktowi

Ten wewnętrzny głos, który często podpowiada ci, czy coś jest dla ciebie dobre, czy nie, to najcenniejsza rzecz, którą posiadasz. Dlatego nie zagłuszaj swojego instynktu i nigdy w niego nie wątp. To pozwoli ci w porę uniknąć przykrych sytuacji.

Naucz się w porę odchodzić

Czasem miesiącami, a nawet latami tkwimy w relacjach, które powodują ból. Dlatego tak ważne jest, by nauczyć się w porę odchodzić. Lepiej od pewnych rzeczy się odciąć właśnie po to, by siebie ochronić.

Nie ufaj od razu

Dopóki ktoś nie pokaże ci, że otwarcie się przed nim i zaufanie mu jest bezpieczne, zachowaj ostrożność, aby chronić siebie i zmniejszyć ryzyko bólu i złamanego serca.

Nie pozwól, by postępowanie drugiej osoby miało na Ciebie negatywny wpływ

Łatwiej to powiedzieć niż zrobić, ale staraj się nie dopuścić, aby inni ludzie negatywnie na ciebie wpływali swoim postępowaniem, czy słowami. Mogą zdecydować się na robienie rzeczy, które obniżą twoje poczucie własnej wartości. Naucz się dystansować od takiego zachowania.

Nie spiesz się

Pokazuj innym tylko te sfery dotyczące ciebie, w których czujesz się komfortowo. Pamiętaj, że poznawanie kogoś to stopniowy proces, który wymaga czasu. Zrób to spokojnie i powoli, we własnym tempie i tylko wtedy, gdy czujesz się gotowa.

Nie traktuj każdego faceta jako Tego Jedynego

Nie każdy facet, z którym zaczynasz się spotykać, będzie twoim mężem. Nie każdego trzeba też na wstępie skreślać, myśląc, że „to i tak się nie uda”. Między tymi dwoma sposobami myślenia jest złote medium. Ciesz się każdą nową relacją i na spokojnie ją obserwuj. Słuchaj swojej intuicji, wyznaczaj własne granice i na tej podstawie decyduj, czy chcesz się zaangażować.

Nie pozwól, by miłość Cię oślepiła

Kiedy w brzuchu pojawiają się motyle, mamy tendencję do bycia zaślepioną nowym uczuciem. Przymykamy oko na pewne rzeczy, których normalnie nigdy byśmy nie zaakceptowały. Usprawiedliwiamy podłe zachowania, ignorujemy czerwone flagi. Stąd bardzo szybka droga do złamanego serca.

Nie odcinaj się od przyjaciół

Wchodząc w nową relację, bardzo często poświęcamy się tylko jej. Przyjaciele schodzą na dalszy tor, przestajemy się z nimi spotykać i kontaktować z taką częstotliwością, jak wcześniej. Jeśli nowy partner celowo nas od nich odsuwa, tym gorzej. Dlatego nigdy nie zapominaj o swoich przyjaciołach. Związki są i się kończą, ale prawdziwa przyjaźń uratuje nas zawsze.

Zobacz także: To będzie najbardziej romantyczny dzień w całym czerwcu. Wszystkie znaki zodiaku poczują motyle w brzuchu

Polecane wideo

Horoskop miłosny na CZERWIEC
Horoskop miłosny na CZERWIEC - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie