Związkowe niepokoje. Kocham partnera, ale intryguje mnie kolega z pracy...

Fascynacja inną osobą może pojawić się nawet w najszczęśliwszych związkach i u najbardziej zgranych par.
Związkowe niepokoje. Kocham partnera, ale intryguje mnie kolega z pracy...
Fot. Unsplash
21.05.2022

Czujemy się szczęśliwe i spełnione. Ba, mamy wrażenie, że właśnie przeżywamy chyba najpiękniejszy czas życia. Wiedziemy je obok wspaniałego atrakcyjnego partnera, który posiada masę zalet i jakiego darzymy wielkim uczuciem. Nagle jednak doznajemy czegoś w stylu wyładowania elektrycznego - nieoczekiwanie szalenie zaczyna intrygować nas współpracownik, czy kolega. Jego głos i obecność wywołuje na skórze dreszcze i przedziwne przyjemne napięcie. Nie możemy przestać o nim myśleć, zwłaszcza że najwyraźniej on odczuwa to samo. Trudno nie mieć w podobnej sytuacji mętliku w głowie...

Zobacz także: Ta wstrętna nowa dziewczyna... Jak radzić sobie z partnerem, który jest synkiem mamusi?

Wielka pokusa zdrady  

To sytuacja stara jak świat i która przydarza się w ludzkim życiu nieustannie. Pokusa zdrady pojawia się bowiem nie tylko w nieszczęśliwych relacjach, w których brakuje bliskości. Często to po prostu erotyczny impuls, feromony i bodziec, który kojarzy się nam z jakimiś szczególnymi czasami, czy osobą, do której czułyśmy kiedyś coś szczególnego. To rzecz naturalna i niestety niezależna od nas. Ważne, aby mieć ją pod kontrolą.

Jeśli czujemy, że owa fascynacja zaraz zupełnie nas pochłonie i niestety negatywnie wpłynie na wspaniały związek, wyłóżmy wszystkie nasze emocje na szali. W takich momentach warto przewartościować swoje życie, zejść na ziemię i ponownie nawiązać kontakt z rzeczywistością.  

Rozmyślanie o zdradzie wcale nie musi przecież przeistoczyć się w faktyczne czyny. Zadajmy sobie najprostsze pytanie z możliwych - czy warto? Pomyślmy o owej sytuacji, jak o emocjonalnej trampolinie - odbijmy się od wielkiej pokusy, intensyfikując zażyłość z partnerem. Nowy pakiet uskrzydlających uczuć, jakich doznałyśmy, zainwestujmy w relację, na której najbardziej nam zależy.

Zobacz także: Nasz związek przechodzi poważny kryzys...

Polecane wideo

Tak wygląda nowa Francesca w „Bridgertonach”. Pasuje do tej roli?
Tak wygląda nowa Francesca w „Bridgertonach”. Pasuje do tej roli? - zdjęcie 1
Komentarze (12)
Ocena: 4.67 / 5
gość (Ocena: 5) 04.06.2022 17:10
Super
odpowiedz
Mg (Ocena: 5) 04.06.2022 17:10
Super
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.05.2022 13:55
Co to znaczy partner? Wnioskuję , że to nie mąż? Jeśli nie, to nie widzę problemu. W luźnym związku na kocią łapę mamy prawo szukać kogoś innego i stabilizacji.
zobacz odpowiedzi (8)
Katarzyna (Ocena: 5) 21.05.2022 10:56
Mnie też tak ciągle ktoś intryguje, tak średnio co pół roku pojawia się taka osoba na horyzoncie, dlatego nie bawię się w małżeństwo.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie