Przeczytaj TO, zanim wrócisz do swojego eks

Jeśli wahasz się, czy odnawianie znajomości jest dobrym ruchem, odpowiedzi na te pytania mogą pomóc.
Przeczytaj TO, zanim wrócisz do swojego eks
Zdjęcie autorstwa Olya Kobruseva z Pexels
07.11.2021

Czy powrót do byłego partnera jest możliwy? Oczywiście. I uwaga – nie zawsze jest to najgłupszy z możliwych pomysłów. Pamiętaj bowiem, że każdy człowiek może się zmienić. Wiec jeśli po jakimś czasie chciałabyś odnowić relację ze swoim eks, w zasadzie na kawę umówisz się już z nieco innym człowiekiem. Zanim jednak zadzwonisz do faceta, którego w telefonie masz zapisanego jako „nie pisać”, podrzucimy ci kilka kwestii, które naprawdę warto wcześniej rozważyć.

Jeśli bowiem się wahasz, czy odnawianie znajomości jest dobrym ruchem, odpowiedzi na te pytania mogą pomóc rozwiązać tę zagwozdkę.  

Przeczytaj też: 7 cech, które powinien posiadać Twój przyszły mąż

Powrót do byłego partnera – o czym warto pomyśleć najpierw?

Zastanów się, co się zmieniło

Bo jeśli nie zmieniło się nic, daruj sobie pomysł powrotu. Dlaczego? Duża szansa na odrzucenie lub kolejne niepowodzenie. W końcu, dlaczego twój eks-chłopak ma chcieć ponownie związku, w którym coś nie zagrało? Zresztą dlaczego w ogóle ty pragniesz takiej relacji? Pamiętaj też, że jakiekolwiek zmiany powinny nastąpić po obu stronach.

Przemyśl powody swojej tęsknoty

Jeśli chcesz wrócić do byłego to znaczy, że ogromnie za nim tęsknisz. Pytanie tylko, dlaczego… Chcesz być znowu po prostu w związku czy może rzeczywiście brakuje ci tej konkretnej osoby? Odpowiedź sobie szczerze na to pytanie.

Rozważ skorzystanie z profesjonalnej pomocy

Tak, wiemy, przyjaciółki doradzą ci zawsze. Ale uwierz nam, naprawdę warto pogadać o swoich uczuciach z ekspertem. Taka osoba pomoże ci zrozumieć twoje zachowanie i nakieruje cię na właściwą drogę. Weź też pod uwagę, że gdy zejdziecie się, dobrym pomysłem okaże się terapia, która pomoże przepracować dawne problemy.

Przygotuj się na niepowodzenie

Podjęłaś decyzję, że chcesz odnowić kontakt z byłym? Świetnie. Weź tylko pod uwagę, że nawet gdy rozmowa będzie miła i dojdzie na przykład do kawy czy spaceru, nie musi to od razu oznaczać wielkiego come back. W końcu facet może naprawdę cię lubić i chcieć od czasu do czasu spędzić z tobą chwilę, ale niekoniecznie bierze pod uwagę, by jeszcze raz wejść do tej samej rzeki.

Zmień swoje życie i sprawdź czy eks do niego pasuje

Zerwanie to dobry moment, by zmienić coś w swoim życiu. Masz teraz więcej czasu dla siebie. Znajdź więc nowe hobby, postaw na nową rutynę i… zastanów się, czy dana osoba wciąż pasuje do twojego świata.

Polecane wideo

Trzypiętrowa willa, wielka kanapa, nastrojowy kominek. Jak mieszkają Sandra Kubicka i Baron?
Trzypiętrowa willa, wielka kanapa, nastrojowy kominek. Jak mieszkają Sandra Kubicka i Baron? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie