Ile czasu potrzeba, żeby się zakochać? Odpowiedź może Cię zaskoczyć!

Obstawiałaś taki wynik?
Ile czasu potrzeba, żeby się zakochać? Odpowiedź może Cię zaskoczyć!
fot. Unsplash (John Schnobrich)
19.09.2021

Mówi się, że do zakochania wystarczy jeden krok. I choć wiele z nas zapewne wierzy w miłość od pierwszego wejrzenia, naukowcy postanowili sprawdzić, ile czasu zajmuje nam pokochanie drugiego człowieka. Czy rzeczywiście jest to kwestia chwili? Cóż, być może właśnie zburzymy twój pogląd, ale niestety sprawa nie jest tak błyskawiczna, jak się może wydawać.

Przeczytaj też: Jakie imiona do siebie pasują? Zdradź nam swoje, a dowiesz się, z kim powinnaś się związać!

Ile czasu potrzeba, żeby się zakochać?

Aby sprawdzić, ile średnio zajmuje nam zakochanie się? Tę kwestie wzięli pod lupę uczeni z University of Minnesota. W tym celu zbadali oni 111 studentów (45 kobiet i 66 mężczyzn). W jaki sposób? Respondentom zadano dwa pytania odnoszące się do ich obecnego lub ostatniego związki. Konkrety? Kto pierwszy wyznał miłość i ile czasu minęło, zanim poczułeś, że jesteś zakochany. Do jakich wniosków doszli badacze?

Okazuje się, że mężczyźni potrzebują około 97 dni, by poczuć, że zaczyna się miłość. Z kolei paniom zajmuje to około 139 dni. Zresztą podobne wyniki pokazały również testy, przeprowadzone przez portale randkowe.

Przeczytaj też: 15 pytań, które ujawnią całą prawdę o Waszej relacji. Poprawna odpowiedź jest tylko jedna

Eksperci wyznaczyli również podczas badań trzy główne etapy miłości, a mianowicie poziom żądzy (bazujący głownie na pożądaniu), atrakcyjności (jest to coś więcej niż pożądanie, ponieważ dochodzi fascynacja partnerem), a także stabilizacji (pojawia się przywiązanie).

A skąd wiadomo, że jest się zakochanym? Według badanych świadczyć może o tym ożywienie, ekscytacja światem, problemy z koncentracją na temacie innym, niż ukochany, a także nieodparta chęć wspólnego spędzania czasu czy duże zainteresowanie wszystkim tym, co dotyczy partnera.

Polecane wideo

Znaki zodiaku, które nigdy nie powinny za siebie wychodzić. To przepis na rozwód
Znaki zodiaku, które nigdy nie powinny za siebie wychodzić. To przepis na rozwód - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 19.09.2021 17:43
Ile czasu trzeba ,żeby się odkochac .
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 19.09.2021 17:24
Mnie wystarczyło jedno spojrzenie. Do dziś go kocham mimo, że on odszedł...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie