3 rzeczy, które blokują Cię przed znalezieniem nowej miłości ♥

Chyba chcesz wreszcie dać jej szansę?
3 rzeczy, które blokują Cię przed znalezieniem nowej miłości ♥
fot. Unsplash (Toa Heftiba & Joshua Rondeau)
16.08.2021
Zuzanna Niedzielska

Nasze decyzje pokazują światu, czego naprawdę chcemy. Nie chowaj się dłużej w czterech ścianach tylko weź sprawy w swoje ręce. Jeśli od dłuższego czasu masz wrażenie, że Twoje życie miłosne stanęło w miejscu, ewidentnie coś musi być na rzeczy. 

Zobacz również: 5 ćwiczeń, które pomogą Ci otworzyć się na nową miłość

Eksperci z yourtango.com podpowiadają, jakie trzy błędy stają nam na drodze do szczęścia w nowym związku. Dotyczy to zarówno singli jak i tych, którzy od dawna są w niesatysfakcjonującej relacji.

Dlaczego nie mogę otworzyć się na nową miłość?

#1 Ciągle wracasz do przeszłości

Kiedy kurczowo trzymasz się swojej poprzedniej miłości, nic dziwnego, że trudno Ci ruszyć z miejsca. Tego typu więzi psychiczne, fizyczne i emocjonalne zawsze będą Cię cofać i nie będziesz się przez to rozwijać. Musisz dać szansę czemuś nowemu, zrobić na to przestrzeń i... po prostu zaufać, że będzie dobrze. Uwierz, że możesz stworzyć coś o wiele lepszego i być szczęśliwa.

#2 Nie szanujesz samej siebie

Nic dziwnego, że przyciągasz toksycznych partnerów, jeśli nie jesteś ważna sama dla siebie. Jak wówczas ma traktować Cię druga osoba?

Kiedy zaczniesz właściwie siebie postrzegać, przyciągniesz prawdziwą miłość. Zacznij od takiego myślenia. O tym, jak okazywać sobie szacunek, pisaliśmy więcej TUTAJ

#3 Zbyt długo jesteś z niewłaściwą osobą

Ludzie pozostają w związkach z nieodpowiednimi osobami, wierząc, że ten ktoś się zmieni. Albo jeszcze lepiej, że ich miłość jest w stanie ich zmienić.

No cóż, niektórzy po prostu nie są w stanie sprostać naszym oczekiwaniom i albo się z tym pogodzimy, akceptując ich takimi, jakimi są, albo powinniśmy podjąć decyzję o rozstaniu. Inaczej na zawsze pozostaniemy nieszczęśliwy, marnując swój wzajemny czas. 

Jeśli czujesz, że od dłuższego czasu pracujesz nad czymś, co nie działa, odpuść i zrób miejsce na nową miłość. Chyba chcesz wreszcie dać jej szansę?

Zobacz również: 5 pytań, które pomogą Ci znaleźć idealnego partnera

Polecane wideo

Te gwiazdy rozstały się, ale dały sobie drugą szansę. Dziś są szczęśliwymi małżeństwami
Te gwiazdy rozstały się, ale dały sobie drugą szansę. Dziś są szczęśliwymi małżeństwami - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 16.08.2021 13:05
Zakochałam się w ginekologu, ale z tego co słyszę to niezły zbok . Nie chce takiego faceta co się ślini na każdą babę.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie