Zasady, które powinny obowiązywać w KAŻDYM udanym związku ♥

Wcale nie są takie proste, ale z taką świadomością na pewno można zbudować coś zdrowego i trwałego.
Zasady, które powinny obowiązywać w KAŻDYM udanym związku ♥
fot. Unsplash (Charly Pn)
15.08.2021
Zuzanna Niedzielska

Wszyscy chcieliby posiąść magiczną wiedzę na temat tego, jak tworzyć długie i szczęśliwe relacje. Tak naprawdę każdy z nas potrzebuje ciepła i towarzystwa. Niestety w trakcie związku popełniamy wiele nieświadomych błędów, które potrafią zniszczyć nawet najsilniejsze uczucie. 

Zobacz również: Rytuały, które pomagają umocnić związek. To udowodnione naukowo

Istnieją jednak uniwersalne zasady, które z pewnością mają wpływ na staż związku i szczęśliwe życie obojga partnerów. Wcale nie są takie proste, ale z taką świadomością na pewno można zbudować coś zdrowego i trwałego. Zatem do dzieła!

Jak stworzyć zdrowy i udany związek?

#1 Rozmawiajcie o wszystkim

Nie ma nic gorszego, niż duszenie uczuć w sobie. Choćby walił się cały świat, na Boga, rozmawiajcie ze sobą! W ten sposób można rozwiązać każdy problem. Komunikacja to KLUCZ udanej relacji.

#2 Nauczcie się kłócić

Skoro już o komunikacji mowa, kłótnie to nie tylko negatywne konflikty, ale również rozładowanie nagromadzonego napięcia. Jak dorośli ludzie przedstawcie stosowne argumenty i ustalcie coś wspólnie. Bez oceniania i krytykowania, nauczcie się mówić sobie o tym, co was boli.

#3 Nie zrzucajcie na siebie winy

Podczas tych rozmów nie musicie zwalać winy na drugą osobę i robić z siebie przysłowiowej "ofiary". Weźcie sprawy w swoje ręce i przyznajcie się do błędu. Druga strona na pewno to doceni. 

#4 Zachowajcie niezależność

Nawet w szczęśliwym związku pełnym miłości nie wolno się ze sobą "stapiać". Zadbajcie o to, aby mieć własne pasje, swoich najlepszych przyjaciół, do których możecie zwrócić się o pomoc, no i chwile tylko dla siebie, w których... no właśnie, możecie zastanowić się nad swoim związkiem.

#5 Nie zmieniajcie kogoś na siłę

Im bardziej próbujesz zmieniać swojego partnera, tym on automatycznie mocniej się blokuje i postępuje... na odwrót. Nie jesteśmy w stanie zmienić dorosłej osoby. Związek to sztuka kompromisów, a akceptacja to największy wyraz miłości. Może właśnie wtedy dostaniesz to, czego szukasz?

Zobacz również: Słowa w związku, które są ważniejsze niż KOCHAM CIĘ

Polecane wideo

Twój znak zodiaku wpływa na to, jakie błędy popełniasz w związku. Co sprawia, że rujnujesz swoją relację?
Twój znak zodiaku wpływa na to, jakie błędy popełniasz w związku. Co sprawia, że rujnujesz swoją relację? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie