Poradnik: Jak przestać kochać osobę, która nie kocha Ciebie?

Początkowo to może być spory szok, ale na szczęście czas leczy rany.
Poradnik: Jak przestać kochać osobę, która nie kocha Ciebie?
fot. Unsplash (Joshua Rawson-Harris & Adele De Bruyn)
07.08.2021
Wiktoria Sobocińska

Masz złamane serce? Zakochałaś się, ale bez wzajemności? Początkowo to może być spory szok, ale na szczęście słynne powiedzenie, że czas leczy rany, faktycznie się sprawdza

Zobacz również: 5 ćwiczeń, które pomogą Ci otworzyć się na nową miłość

Portal allwomenstalk.com stworzył mini-poradnik dla tych, którym trudno się odkochać. Nawet, jeśli mają ku temu powody. Najlepsze rozwiązanie to po prostu uszanowanie czyjejś decyzji.

Jak przestać kogoś kochać?

#1 Daj sobie czas

Wciąż jesteś zakochana, więc w Twojej głowie trwa prawdziwy roller coaster. Zaakceptuj wszystkie emocje, które się pojawiają i daj sobie czas.

Możliwe, że odtwarzasz teraz wszystkie wspólne chwile i wspomnienia. Być może potrzebujesz dni, tygodni, a nawet miesięcy, żeby zaakceptować nową rzeczywistość i ruszyć do przodu. 

#2 Opłacz swoją stratę

Nie da się ukryć, że poczucie straty może wzbudzać uczucia podobne do przechodzenia przez żałobę. To jak najbardziej normalne. Pozwól sobie na złość, smutek, płacz i bezradność

W końcu uświadomisz sobie, że zasługujesz na kogoś, kto odwzajemni Twoje uczucia. Lepiej, że to stało się właśnie teraz i wiesz już, na czym stoisz. 

#3 Spotkaj się ze znajomymi

To niełatwe, ale lepiej zmusić się do spotkania, niż płakać w samotności. W towarzystwie od razu zmienią się Twoje wibracje. Może usłyszysz dobrą radę albo dowiesz się, że każdy z nas ma problemy.

#4 Zerwij wszelkie kontakty 

Za wszelką cenę unikaj kontaktów z tą osobą. Kolejne wiadomości i telefony tylko sprawią, że będziesz roztrzęsiona i trzeba będzie zaczynać cały proces od początku. Naprawdę chcesz tego?

#5 Wyznacz konkretne cele

Zaplanuj, co zrobisz, gdy już staniesz na nogi. Pozytywne cele będą motywowały Cię do dalszej drogi. Może jakiś kurs języka, awans w pracy lub zakup nowego samochodu?

Na spokojnie rozpisz wszystkie kroki, które Cię do niego zaprowadzą. A potem działaj! W międzyczasie poznasz masę nowych ludzi. Trzymamy kciuki.

Zobacz również: Jak rozpoznać związek z psychopatą? Cztery fazy toksycznej relacji

Polecane wideo

Polskie gwiazdy bez makijażu i retuszu. Jak wyglądają naprawdę?
Polskie gwiazdy bez makijażu i retuszu. Jak wyglądają naprawdę? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie