Jak zakochują się mężczyźni?

Jedno jest pewne - przebiega to u nich inaczej niż u kobiet!
Jak zakochują się mężczyźni?
Fot. iStock
26.07.2021

Mężczyzna i kobieta są tak różni jak ogień i woda, ale wspaniale się uzupełniają. Kiedy się w sobie zakochują, mają jednak zupełnie odmienne doświadczenia, wrażenia oraz emocje. Facet jest tą bardziej trzeźwo myślącą osobą, a kobieta łatwo poddaje się emocjom. 

Nie bez powodu powstała książka `Kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa`, która jest jednym z najbardziej poczytnych poradników dotyczących relacji z płcią przeciwną. Nie trzeba jednak czytać książki, aby zrozumieć podstawowe sprawy, które specjaliści wykładają w zaledwie kilku podpunktach. Są czytelne i jasne.

Jakie są zatem największe różnice dotyczące procesu zakochania u kobiety i mężczyzny? Eksperci wyjaśniają, na czym one polegają. Dzięki temu zachowanie faceta, które wydawało Ci się do tej pory dziwne, stanie się zrozumiałe.

Zobacz także: „Mąż ma prawo domagać się współżycia”. Radio Maryja radzi kobietom, jak być dobrą żoną w sypialni

Jak zakochują się mężczyźni, a jak kobiety?

Faceci bardziej zwracają uwagę na wygląd fizyczny

Wygląd fizyczny ma znaczenie zarówno dla jednej, jak i drugiej płci, ale u mężczyzn to czynnik decydujący. Nie będą zainteresowani nawiązaniem bliższej znajomości z kobietą, która w ogóle ich nie pociąga. Nie wyklucza to oczywiście możliwości, że napotkana osoba stanie się dla faceta atrakcyjna poprzez swój sposób bycia. Niestety to prymitywny instynkt, obecny w każdym samcu każe mu najpierw zwracać uwagę na sylwetkę i twarz kobiety. Potwierdziło to badanie zlecone przez Medicis Aesthetics i przeprowadzone na 1000 kobiet i mężczyzn. Badanym zadawano pytania dotyczące wyglądu fizycznego, ale także kwestii małżeństwa i rozwodów.

Faceci są bardziej impulsywni

Z jednej strony słyszymy, że mężczyźni boją się wchodzić w poważne relacje i jest to prawda. Kiedy jednak czują, że kobieta jest wyjątkowa, że pomiędzy nimi zrodziło się coś specjalnego, bardzo szybko starają się przenieść relację na wyższy poziom. To facet decyduje o częstotliwości i czasie kolejnych spotkań. Gdy mu zależy, znajdzie czas nawet następnego dnia. To mężczyzna się oświadcza. Kobiety działają bardziej analitycznie. Ciągle coś rozważają, muszą przemyśleć, powtarzają, że potrzebują czasu do namysłu. Nie znaczy to, że nie ma wyjątków, bo czasami kobieta jest bardziej zaangażowana i bardziej jej się spieszy. 

Zobacz także: 5 typów facetów, których spotkasz na Tinderze

Faceci są bardziej skoncentrowani na pasji

Miłość składa się z kilku aspektów: namiętności, przyjaźni, emocjonalnej stabilności i jeszcze kilku innych. W przypadku kobiety największe znaczenie ma bliskość emocjonalna, poczucie, że jest rozumiana i znalazła bratnią duszę. Facet jest natomiast zdecydowanie skupiony na aspekcie namiętności. Dlatego tak często pojawiają się zgrzyty pomiędzy zakochanymi. Najlepiej obrazuje to sytuacja, kiedy mężczyzna i kobieta odpoczywają po stosunku. Facet przeważnie zasypia, a kobieta ma potrzebę przytulenia czy rozmowy.

Faceci bardziej cenią zabawę

Facet zwraca uwagę na to, czy kobieta jest też dobrym kompanem, to znaczy, czy docenia jego żarty i ma podobne poczucie humoru, co on. Ta płaszczyzna porozumienia jest istotna dla mężczyzn, którzy nie chcą przy swoim boku mimozy. Nie znaczy to oczywiście, że kobieta powinna pękać ze śmiechu przy każdym wypowiedzianym żarcie. Wystarczy delikatna nić porozumienia. Kobieta z kolei bardzie ceni dobrą głowę i ramiona, na których może się wesprzeć. Zarówno mężczyzna, jak i kobieta pragną przy swoim boku osoby spokojnej, wyluzowanej, która za bardzo wszystkiego nie analizuje.

Faceci na początku znajomości są mniej skłonni do dzielenia się uczuciami

Nic tak nie przeraża mężczyzn, jak wyznanie kobiety typu: `Muszę Ci coś powiedzieć` albo `Muszę z Tobą porozmawiać`. W mózgu od razu włącza im się czerwona lampka ostrzegawcza. Mężczyzna najpierw musi poczuć się w związku bezpiecznie zanim zacznie dzielić się z kobietą swoimi uczuciami i przemyśleniami na temat przyszłości. To nie znaczy, że przez głowę nie przechodzą mu myśli typu; `Jak by to było, gdyby ona została moją żoną`. Komfort psychiczny jest dla nich jednak najważniejszy. Dlatego lepiej nie naciskać. Mężczyźni częściej wyrażają swoje uczucia poprzez gesty i działania. To one pokazują ich prawdziwy stosunek do relacji.

Faceci częściej mówią `Kocham Cię` pierwsi

To mężczyźni przeważnie są aktywniejszą stroną i pierwsi wypowiadają dwa magiczne słowa. Powody mogą być jednak różne. Zdarzają się faceci, którzy po prostu chcą wykorzystać kobietę i faceci, którzy naprawdę tak czują. Kobiety przeważnie czekają, denerwują się i niecierpliwią, dopóki nie usłyszą wyznania. Niektóre decydują się na złamanie tej reguły, ale częściej można się spotkać z tym, że oczekują ruchu mężczyzny.

Źródło: uk.askmen.com

 

Polecane wideo

Tak wygląda dziewczyna „najseksowniejszego nerda na świecie”! Pasują do siebie?
Tak wygląda dziewczyna „najseksowniejszego nerda na świecie”! Pasują do siebie? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie