Dlaczego nie możesz znaleźć miłości? Oto przeszkody, które mogą to utrudniać

Czy sabotujesz własne szczęście?
Dlaczego nie możesz znaleźć miłości? Oto przeszkody, które mogą to utrudniać
Fot. Unsplash
08.07.2021

Niektórzy znajdują miłość dosłownie na każdym kroku i chwilę po rozstaniu wchodzą w nowy związek. Inni są singlami całymi miesiącami, a nawet latami. Czy to po prostu brak szczęścia w uczuciach? A może jeszcze nie nadszedł odpowiedni czas na miłość? 

Zobacz również: Bez męża i bez dzieci - właśnie takie kobiety są najszczęśliwsze. Nauka nie kłamie!

Niektórzy wychodzą z założenia, że miłości nie należy szukać - znajdzie nas sama. Ale zdaniem ekspertów od związków szczęściu mimo wszystko trzeba trochę pomóc. Często okazuje się, że to my sami podświadomie sabotujemy szansę na udany związek. Przeważnie wynika to z bolesnych doświadczeń z przeszłości oraz lęku przed ponownym zranieniem. Jakie przeszkody najczęściej utrudniają znalezienie prawdziwej miłości? 

Dlaczego nie możesz znaleźć chłopaka? 5 najczęstszych przeszkódFot. Pexels

Dlaczego nie możesz znaleźć chłopaka? 5 najczęstszych przeszkód 

Źle lokujesz uczucia 

Umawiasz się na całe mnóstwo randek, ale znajomości zawsze kończą się po pierwszym spotkaniu? To może być zwykły pech, albo... Czas przyjrzeć się temu, w jaki sposób wybierasz potencjalnych partnerów. Często okazuje się, że przyciągamy do siebie niewłaściwe osoby niejako w geście samoobrony – kierujemy się w stronę osób, które mają zupełnie inne oczekiwania niż my. To może wynikać m.in. z niskiej samooceny. 

Zostałaś zraniona w przeszłości 

Złamane serce potrafi skutecznie zniechęcić do poszukiwania nowego partnera. Lęk przed ponownym odrzuceniem powstrzymuje przed nawiązywaniem nowych relacji i spełnieniem marzenia o głębokiej, emocjonalnej więzi z wartościową osobą. Zamykanie się na innych chroni przed bólem, ale z góry stawia nas na straconej pozycji.  

Nie wyleczyłaś się z poprzedniego związku 

Kiedy w twoim sercu wciąż jest były partner albo niespełniona miłość, trudno otworzyć się na nową relację. Nie sposób nawiązać więzi z kimś innym, jeśli przez cały czas tęsknisz za swoim eks albo wzdychasz do osoby, która zupełnie nie zwraca na ciebie uwagi. Zanim pójdziesz naprzód musisz zostawić przeszłość daleko za sobą. 

Jesteś zbyt wybredna 

Jest duża różnica między byciem wymagającą, a byciem wybredną. W tym pierwszym wypadku podejmujesz decyzje z myślą o swoim dobrobycie i nie zamierzasz iść na kompromis jeśli chodzi o wartości i standardy, jakimi się kierujesz. W drugim przypadku twoje zachowanie jest podyktowane lękiem. To dotyczy tych, którzy umawiają się tylko z osobami spełniającymi wszystkie kryteria z ich listy. Problem polega na tym, że ideały nie istnieją.  

Masz inne priorytety 

Wszyscy twoi znajomi są w związkach? Kolejna para się zaręczyła, a twoi bliscy wciąż pytają cię, dlaczego jesteś sama? W takiej sytuacji trudno nie czuć presji. Ale miłość i związek nie jest priorytetem dla każdego - to bardzo indywidualna kwestia. Może po prostu nie jesteś gotowa na to, żeby nawiązać poważną relację. Nie ma nic złego w tym, że wolisz skupić się na nauce, karierze zawodowej, podróżowaniu czy innych priorytetach. Najgorsze to robić coś na siłę i wbrew sobie. 

Zobacz również: Jeśli wierzysz w te 3 kłamstwa, nigdy nie znajdziesz prawdziwej miłości

Polecane wideo

Naukowcy okrzyknęli ją ideałem piękna. Ciało tej modelki ma doskonałe proporcje
Naukowcy okrzyknęli ją ideałem piękna. Ciało tej modelki ma doskonałe proporcje - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 10.07.2021 23:18
Cześć mam na imię Monika , jestem bardzo nieśmiała i trochę mi głupio ,że piszę takie ogłoszenie ale postanowiłam ,że może w taki sposób znajdę Pana który mnie zaspokoi .Jestem totalną amatorką ale chciałabym sie z kimś zabawiać ,chciałabym wziąć facetowi do ust.. zobaczyć jak to jest.. chciałabym żeby facet mnie ostro pieścił. . Jeżeli jesteś zainteresowany – proszę, odwiedź mój profil a napewno się dogadamy. Numer telefonu i moje prywatne zdjęcia wrzuciłam na swój profil tutaj: http://panieonline.pl/monika69
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.07.2021 11:19
Ja trafiam na samych kolesi z problemami. Min: typowe dresy, ministranci, zblazowani hipsterzy, inteligenci palący zioło, korposzczury, którym chodzi tylko o seks. Byłam w dwóch związkach. W pierwszym facet był maminsynkiem, mamusia była najpiękniejsza, wszystko robiła najlepiej. Gdy miał do wyboru spędzić czas ze mną czy z mamusią. Wybierał oczywiście mamusię. Drugi typ miał borderline. Był słodki do bólu, a za chwilę obojętny i zimny jak lód. Nastroje zmieniały mu się w ciągu minuty. Pochwalił mi się, że zdarza mu się nadużywać alkoholu, uznał to za "całkiem zabawne". Gdy mu powiedziałam, że takie zachowanie to dno, wodorosty i dwa metry mułu. Powiedział, że jestem nudna i nie potrafię się wyluzować. Przestał się do mnie odzywać na miesiąc. Gdy się odezwał to powiedziałam mu że kogoś mam chociaż byłam sama. Miał do mnie pretensje, że to ja z nim "zerwałam", a on tak mnie "kochał". No sorry, ale co? Miałam na niego czekać nawet i rok. A po za tym nie padły żadne wyznania i deklaracje. Czy nie ma już normalnych facetów?
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie