Jeśli choć jedno z tych zdań dotyczy Ciebie, oznacza to, że jesteś nieszczęśliwa w związku

Miłość łatwo można pomylić z przyzwyczajeniem.
Jeśli choć jedno z tych zdań dotyczy Ciebie, oznacza to, że jesteś nieszczęśliwa w związku
Fot. Unsplash (Klara Kulikova)
05.07.2021
Wiktoria Sobocińska

Gdy jesteśmy w relacji już naprawdę długo, wcale nie tak trudno pomylić miłość ze zwyczajnym przywiązaniem. Związek daje nam poczucie bezpieczeństwa i ponadto wiemy, że czas szybko płynie... a przecież nie wiadomo, jak potoczą się nasze przyszłe losy i czy uda nam się znaleźć drugą połówkę.

Zobacz również: Czy partner Cię wykorzystuje? Sygnały, które powinny wzbudzić Twoją czujność

Właśnie dlatego wiele kobiet decyduje się na bycie z kimś, kto wcale nie daje im szczęścia. Całą winę zrzucają na siebie, a przy tym stała relacja znajduje się w ich strefie komfortu.

Jak dowiedzieć się, że wcale nie jesteś już szczęśliwa w tym związku? Przeczytaj i wyciągnij wnioski.

Po czym poznać, że nie jestem szczęśliwa w związku?

#1 Boisz się zaangażowania

Nie chcesz podejmować kolejnych zobowiązań, skoro w myślach co jakiś czas rozważasz wasze rozstanie... Obawiasz się, że spadnie na Ciebie jakaś odpowiedzialność, a później będziesz zmuszona jakoś się z tego wyplątać.

Jeśli byłabyś z nim szczęśliwa, po prostu chciałabyś wspólnie planować przyszłość.

#2 Próbujesz zmienić partnera

Ciągle masz nadzieję, że on jednak się zmieni, na dodatek dzięki Twoim uwagom albo krytyce. Nie tędy droga. Raczej nie mamy wpływu na zachowanie dorosłych osób, a takie myślenie nie dość, że jest dziecinne, to wskazuje też na to, że nie akceptujesz swojego partnera i nie jesteś z nim szczęśliwa.

#3 Szukasz pretekstów do spędzania czasu osobno

Zdrowe pary wręcz nie mogą nacieszyć się wspólnym czasem i bardzo tęsknią za sobą, gdy spędzają go osobno. Jeśli ostatnio szukasz wymówek, aby robić wszystko oddzielnie, to zły znak.

#4 Wmawiasz sobie, że wcale nie jest tak źle

Przyłapałaś siebie już wiele razy na tym, jak próbujesz wmówić sobie, dlaczego warto zostać w tej relacji. W zdrowym związku nie masz potrzeby tego udowadniać, po prostu jest Ci dobrze.

Nie analizujesz wszystkiego, próbując doszukać się pozytywów. Jeśli tak jest, musisz coś zrobić, zanim będzie za późno.

#5 Przywołujesz dawne uczucia

Cały czas wracasz myślami do początku waszej znajomości, zamiast skupić się na tu i teraz. Czujesz, że ta relacja wcale się nie rozwija i próbujesz wskrzesić ją pozytywnymi wspomnieniami. 

#6 Okłamujesz siebie

Trudno Ci spojrzeć w lustro, bo w środku dobrze wiesz o tym, że to nie jest właściwa osoba. Trwasz jednak w związku z przyzwyczajenia, wygody i kolekcjonujesz dobre chwile (których zaczyna być coraz mniej).

Kiedy przyłapiesz siebie za kłamstwach dotyczących związku w rozmowie ze znajomymi, to powinien być dzwonek alarmowy. Przecież tak nie można funkcjonować.

#7 Ukrywasz związek przed innymi

Przestałaś już wspominać rodzinie o tym, że z kimś się spotykasz, a gdy znajomi pytają, co u was, krótko ucinasz rozmowę i zmieniasz temat. Po prostu nie masz się czym chwalić, bo nie jesteś szczęśliwa. Masz momentami wrażenie, że bardzo się tego wstydzisz... 

Na dodatek ktoś mógłby to odkryć i zasugerować Ci rozstanie. Co wtedy? Wygląda na to, że stałaś się więźniem samej siebie.

#8 Zbliżasz się do kogoś innego...

... a nawet rozważasz zdradę. Chłopak ma prawo wiedzieć o tym, co czujesz! Jeśli powoli otwierasz się przed kimś zupełnie innym i czujesz, że nowa osoba ma z Tobą więcej wspólnego, niż partner, powinniście porozmawiać i podjąć jakąś decyzję. 

Zobacz również: Jeśli w waszej relacji zdarzają się takie sytuacje… to z pewnością nie jest facet dla Ciebie

Źródło: allwomenstalk.com

Polecane wideo

Jakiego znaku zodiaku jest wasz związek?
Jakiego znaku zodiaku jest wasz związek? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie