5 pytań, które pomogą Ci znaleźć idealnego partnera

Okazuje się, że wygląd zewnętrzny i wspólne zainteresowania to nie wszystko.
5 pytań, które pomogą Ci znaleźć idealnego partnera
fot. Unsplash (Chen)
18.06.2021
Wiktoria Sobocińska

Lista oczekiwań wobec naszych przyszłych partnerów stale rośnie, tymczasem rzadko zastanawiamy się nad tym, czego tak naprawdę potrzebujemy w życiu. Jeśli przeżywasz kolejny nietrafiony związek, może warto pomyśleć, dlaczego przyciągasz te konkretne osoby i jakie korzyści Ci to daje?

Zobacz również: 12 cech, które powinien mieć Twój wymarzony mężczyzna

Prawdopodobnie masz w sobie wewnętrzny konflikt pomiędzy wymarzoną wizją relacji, a tym, co Cię spotyka. Ideały nie istnieją, ale znalezienie miłości spójnej z Twoimi wartościami jest jak najbardziej realne. Możesz zacząć już dzisiaj od zadania sobie kilku istotnych pytań.

Jak znaleźć idealnego partnera?

Okazuje się, że wygląd zewnętrzny i wspólne zainteresowania to nie wszystko. Nasze wyobrażenia o "idealnej relacji" mogą bowiem znacznie odbiegać od rzeczywistego stylu życia, jaki prowadzimy. 

Szybko może okazać się, że z przystojnym partnerem nie zgadzamy się w kluczowych kwestiach, co prowadzi do nieustannych kłótni. Zanim otworzymy swoje serce na miłość, warto zadać sobie pięć ważnych pytań i porządnie zastanowić się nad nimi.

  • W jakim kierunku zmierza moje życie?
  • A w jakim kierunku chcę je poprowadzić?
  • Co jest dla mnie ważne w życiu?
  • Jakie cechy podziwiam w ludziach i chcę rozwinąć je u siebie?
  • Jakiej relacji tak naprawdę pragnę?

Tego typu pytania pomagają nam lepiej poznać siebie. Dowiadujemy się, czego tak naprawdę potrzebujemy, kogo podziwiamy w życiu i jakie mamy oczekiwania względem przyszłego partnera i całej relacji, którą chcemy razem tworzyć. 

Nie ma sensu rozpaczliwie rozglądać się za drugą połówką, dopóki nie uporządkujemy własnych priorytetów. Nawet najbardziej kochająca osoba nie da nam szczęścia, jeśli nie będziemy pewni, czego tak naprawdę chcemy. 

Zobacz również: 5 ćwiczeń, które pomogą Ci otworzyć się na nową miłość

Polecane wideo

Mężczyźni spod tych znaków zodiaku są najbardziej dojrzali. To partnerzy idealni
Mężczyźni spod tych znaków zodiaku są najbardziej dojrzali. To partnerzy idealni - zdjęcie 1
Komentarze (6)
Ocena: 4.5 / 5
gość (Ocena: 2) 26.06.2021 23:21
Zbyt hetero
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.06.2021 07:35
I bez tych pytań znalazłam idealnego partnera. Mój mąż to bardzo dobry i kochający człowiek. Udowadnia to słowami ale i gestami. Kilka dni temu na rocznicę ślubu zabrał mnie na romantyczna kolację i podarował irobota, by mi pomagał w domu. :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.06.2021 00:11
O kasę się nie pyta , na randce ... Kobiety i tak prawdy nie powiedzą , nawet nie mówią ile naprawdę zarabiają, po prostu zabezpieczają się...dobrze mieć kogoś dobrego, np pogrzeb bliskiej osoby dobrze mieć kogoś kogo dotknie się za dlon...ale jak ktoś zły lepiej byc samemu , zamieszkać samemu itd spokój, luz ...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.06.2021 23:41
Opiekuje sie dzieckiem, od listopada mam etat na stanowisku telefonistka ... Umiem sprzątać, dobrze gotuję najlepiej gołąbki, ale oszukane ,które są mięciutkie... Nie mam uzależnień, nie mam genu uzależnień... Miałam 13 lat chłopaka, nie zdradziłam go Jestem zdrowa psychicznie , nie mam depresji ... Pyta się też o rodzinę , mam trudną rodzinę, ojciec oraz siostra mają gen uzależnień, tata od alkoholu ,siostra od alkoholu, narkotyków, leków chemicznych do tego w krwi ma hazard ... Mimo psychoz oraz terapii ,są uzależnieni, gen to gen . Mam dobrą matkę, kiedys czytalysmy te same książki, miałyśmy te same sny , mam dobry kontakt z bratem ,(dużo się modli oraz posci) , druga siostra jest spoko ...
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 18.06.2021 22:11
1. Gdzie pracujesz/ ile zrabiasz? 2. Umiesz sprzątać/ gotować? 3. Uzależnienia? 4. Zdradziłeś kiedyś kogoś? 5. Jesteś zdrowy psychicznie? Nie ma za co ;)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie