Niezaprzeczalne dowody na to, że jesteś w udanym związku. Nawet jeśli myślisz inaczej

Tylko pozazdrościć!
Niezaprzeczalne dowody na to, że jesteś w udanym związku. Nawet jeśli myślisz inaczej
fot. Unsplash (John Schnobrich)
21.05.2021
Wiktoria Sobocińska

Nawet najlepszym parom zdarzają się od czasu do czasu kłótnie, nieporozumienia czy uczucie samotności. Najważniejsze jednak jest to, aby ze sobą rozmawiać i na bieżąco rozwiązywać problemy, zamiast uciekać lub zamiatać je pod dywan. 

Zobacz również: 5 błędów, jakie popełniasz na początku związku. Mogą zniszczyć nawet najlepiej zapowiadającą się relację

Jeśli nie jesteś pewna, czy tworzysz ze swoim partnerem tzw. parfect match, zwróć uwagę na poniższe zachowania. Według ekspertów z brightside.me mogą wydawać się wręcz dziwne, ale świadczą o tym, że łączy was prawdziwe uczucie i myślicie o sobie na poważnie. Tylko pozazdrościć!

Po czym poznać, że jesteś w szczęśliwym związku?

#1 Zadajecie sobie ważne pytania

Takie rozmowy wskazują na to, że jesteście dla siebie ważni. W relacjach o dłuższym stażu mogą wydawać się banalne, ale kiedy je usłyszysz, czujesz się po prostu kochana. 

Wystarczy zapytać partnera jak się czuje, gdzie wychodzi, albo czego mu w tym momencie potrzeba. Taka subtelna troska jest niezwykle istotna w związku i pokazuje, że nadal nam na sobie zależy. W wirze codziennych obowiązków lub patrząc w ekran telefonu łatwo o tym zapomnieć. 

#2 Rozmawiacie o trudnej przeszłości

Kiedy czujemy się swobodnie w swoim towarzystwie, mamy odwagę otworzyć się przed sobą. Dotyczy to również trudnych doświadczeń z przeszłości, a partner potrafi nawet wysłuchać historii naszego poprzedniego związku. 

To prawdziwy skarb, mieć kogoś bliskiego, przy kim możemy wypłakać się i opowiedzieć mu o wszelkich trudnościach i emocjach, z którymi się mierzymy. 

#3 Potraficie stawiać granice

Również w bliskim związku warto nauczyć się asertywności, aby z czasem nie zatracić siebie samego. Partner powinien wykazać się cierpliwością i szanować nasze granice. Szybko zauważysz, że przekroczenie ich wywołuje Twoją frustrację i złość. 

Wiąże się to z nieustannym komunikowaniem swoich potrzeb. Może to dotyczyć publicznego okazywania sobie uczuć, przestrzeni prywatnej, zwracania się do siebie czy relacji intymnej. 

#4 Decydujecie o wspólnych kompromisach

Konflikty w związku są czymś naturalnym. Zwłaszcza, jeśli w grę wchodzą silne uczucia, a wam wyraźnie na sobie zależy. Nieporozumienia i odmienne poglądy tylko pokazują, jak różnorodnymi osobami jesteście. Warto czasem przejąć punkt widzenia partnera i wypracować kompromis. 

Jeśli umiecie wzajemnie się wysłuchać bez oceniania, aby znaleźć rozwiązanie, które zadowoli obie strony, to znaczy, że jesteście już na dojrzałym etapie relacji. To udaje się tylko nielicznym. 

#5 Pozostajecie sobą w relacji

Niezależnie od tego, jak bardzo identyfikujecie się jako para, jesteście świadomi swojej indywidualności. Każde z was zachowuje swoją tożsamość i nie przytłacza swojego partnera, oczekując od niego zbyt wiele uwagi. 

Odrębne doświadczenia i czas spędzony osobno wiele wnoszą do waszego związku i pozwalają mu się naturalnie rozwijać. Daje to wam również pewność siebie i kontrolę nad własnymi sprawami. 

Zobacz również: Zwyczaj, który obnaża prawdę o Waszym związku. Jeśli tak robicie, wcale nie jesteście ze sobą szczęśliwi

Polecane wideo

Jakiego znaku zodiaku jest wasz związek?
Jakiego znaku zodiaku jest wasz związek? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie