5 błędów, jakie popełniasz na początku związku. Mogą zniszczyć nawet najlepiej zapowiadającą się relację

To prawdziwy falstart.
5 błędów, jakie popełniasz na początku związku. Mogą zniszczyć nawet najlepiej zapowiadającą się relację
Fot. Unsplash
14.05.2021

Początek związku to magiczny czas. Wszystko, co wiąże się z nowym partnerem jest ekscytujące i fascynujące. Chcemy spędzać ze sobą każdą wolną chwilę i nigdy nie mamy dość.  

Zobacz również: Jakie kobiety mężczyźni wybierają na... żony?

Zazwyczaj problemy w relacji pojawiają się dopiero z czasem. Ale już pierwszy etap znajomości może przynieść jego gwałtowne zakończenie. Często decydują o tym błędy, jakie nieświadomie popełniamy. To właśnie one sprawiają, że związek kończy się falstartem, mimo że zapowiadał się naprawdę obiecująco. Jakich zachowań warto się wystrzegać? 

Błędy na początku znajomości z facetemFot. Unsplash.com

Błędy na początku znajomości z facetem 

Zdradzasz za dużo informacji 

Trudno mówić o jakimkolwiek związku bez odpowiedniej komunikacji i porozumienia. Jeśli rozmowa się nie klei i nie potraficie znaleźć żadnych wspólnych tematów - nie tędy droga. Ale jeśli rozmawia wam się tak dobrze, jakbyście znali się od zawsze, wcale nie oznacza to, że powinnaś od razu zwierzać się partnerowi ze wszystkich sekretów i najgłębszych myśli. Daj sobie czas, aby przekonać się, czy na pewno możesz mu zaufać. 

Nie wiesz, na czym stoisz 

Pierwszych parę randek przebiegło naprawdę magicznie? Nie możesz doczekać się kolejnego spotkania i mimo że między wami nie padły żadne deklaracje łapiesz się na tym, że myślisz o nim jako o “swoim chłopaku”? To może być poważny błąd. Nie chodzi o dążenie do wielkich słów czy obietnic, ale na początku relacji warto upewnić się, czy postrzegacie ją tak samo i macie podobne oczekiwania. To pozwoli ci uchronić się przed złamanym sercem. 

Chcesz być ciągle razem 

To naturalne, że gdy jesteś zakochana chcesz spędzać z partnerem każdą wolną chwilę. Ale nie zapominaj, że istnieje życie także poza waszą relacją. Nieustanne telefony i oczekiwanie, że facet będzie zawsze na twoje zawołanie może przynieść efekt zupełnie odwrotny do zamierzonego. 

Ignorujesz sygnały ostrzegawcze 

Gdy poznajemy faceta, który wyjątkowo nas zauroczył trudno wyzbyć się wrażenia, że trafiliśmy na chodzący ideał. Widzimy w nim tylko to, co najlepsze i chcemy wierzyć, że to właśnie “to”. Trudno nie wpaść w tę pułapkę, a jest ona o tyle niebezpieczna, że przez takie zauroczenie możemy łatwo przeoczyć różne sygnały ostrzegawcze.  

Oczekujesz, że on się zmieni 

Stwierdzasz, że twój nowy partner jest idealny... poza paroma szczegółami. Nie przejmujesz się tym zbytnio, bo jesteś przekonana, że z czasem uda ci się go zmienić - i to właśnie błąd. Im dłużej tkwisz w takim przekonaniu, tym większe rozczarowanie cię czeka. Jeśli pewne zachowania partnera ci nie pasują, warto powiedzieć o tym na początku związku.  

Zobacz również: 7 nieoczywistych rzeczy, które rozpalają facetów do czerwoności. Nie są w stanie tego ukryć

Polecane wideo

Miesiąc urodzenia a osobowość: Za co inni Cię uwielbiają i z jakich powodów działasz im na nerwy?
Miesiąc urodzenia a osobowość: Za co inni Cię uwielbiają i z jakich powodów działasz im na nerwy? - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 3 / 5
Anija (Ocena: 1) 17.05.2021 13:58
Robisz faję na pierwszym spotkaniu. To nie błąd. To dobre wychowanie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.05.2021 16:18
Polecam być sobą od samego początku, zgodzę się też z tym by nie myśleć że facet się zmieni, jeśli się zmieni to raczej tylko na gorsze, bo na początku jeszcze się stara by zrobić wrażenie
odpowiedz

Polecane dla Ciebie