Kobiety w tym wieku mają największy problem z wiernością. Eksperci podali konkretną liczbę

Statystycznie to właśnie wtedy szukają wrażeń poza związkiem.
Kobiety w tym wieku mają największy problem z wiernością. Eksperci podali konkretną liczbę
Fot. Unsplash
03.04.2021

Wchodząc w związek albo zawierając małżeństwo raczej nikt nie zakłada, że to nieuchronnie skończy się rozstaniem albo rozwodem. Chcemy wierzyć, że nasze uczucia, podobnie jak uczucia partnera, pozostaną stałe i będziemy ze sobą szczęśliwi już zawsze. Czasem jednak okazuje się, że życie pisze różne scenariusze. 

Zobacz również: „To gorsze niż zdrada”. Jakie sekrety są w stanie zniszczyć nawet najlepszy związek?

Bywa, że uczucia między partnerami po prostu się wypalają, pojawiają się między nimi różnice nie do pogodzenia, albo jedna ze stron przestaje dochowywać wierności. Podobno ze statystycznego punktu widzenia to wiek może decydować o stopniu prawdopodobieństwa zdrady. Eksperci podali konkretny wiek, w którym kobiety mają największy problem z wiernością. Właśnie wtedy najczęściej szukają wrażeń poza związkiem. 

W jakim wieku kobiety zdradzają najczęściej?

Fot. Unsplash

W jakim wieku kobiety zdradzają najczęściej? 

Takimi informacjami podzielili się eksperci związani z portalem Victoria Milan. Za pośrednictwem tej strony osoby zainteresowane romansem pozamałżeńskim mogą szukać innych chętnych. Z ich badania wynika, że na zdradę najczęściej decydują się kobiety tuż przed ukończeniem 37. roku życia. 

Specjaliści obliczyli, że średni wiek kobiet, które dopuszczają się zdrady wynosi 36,6 lat. Do niewierności dochodzi zatem statystycznie 7 lat po zawarciu związku małżeńskiego, jako że średni wiek, w którym wychodzimy za mąż to 29 lat, podaje portal Victoria Milan. 

Jednak wyniki badania różnią się nieco ze względu na narodowość. Przykładowo Brytyjki zdradzają najczęściej w wieku 25-29 lat. Z kolei średnia dla Hiszpanek wynosi 40-44 lata. Węgierki okazują się niewierne statystycznie w przedziale wiekowym 45-49 lat. 

Portal Victoria Milan podaje też w jakim czasie po zawarciu ślubu kobiety decydują się na zdradę. Z ich analizy wynika, że Amerykanki zdradzają ok. 8,5 roku po zmianie stanu cywilnego, a Irlandki - już 3,6 lat po ślubie. 

Należy jednak pamiętać, że te dane odzwierciedlają tylko niewielką część społeczeństwa. 

Zobacz również: Mężczyźni o tych imionach najczęściej zdradzają. Musisz mieć ich na oku

Polecane wideo

Kotku, żabko, skarbie, żono... Co mówią o Twoim mężczyźnie określenia, którymi Cię nazywa?
Kotku, żabko, skarbie, żono... Co mówią o Twoim mężczyźnie określenia, którymi Cię nazywa? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie