Jak wyznać mu miłość?

Nie czekaj dłużej i dowiedz się, na czym stoisz!
Jak wyznać mu miłość?
fot. iStock (Goran13) & Unsplash (Debby Hudson)
04.04.2021
Wiktoria Sobocińska

Wiele kobiet jest przekonanych, że to mężczyzna powinien zrobić pierwszy krok. Również w kwestii wyrażenia swoich uczuć. Czasami jest tak, że spotykacie się wystarczająco długo, aby poczuć tę bliskość. Zaczynasz powoli się przywiązywać, ale zanim to nastąpi, wolałabyś dowiedzieć się, czy on traktuje tę znajomość na poważnie. Niestety, żadne z was nie powiedziało jeszcze tych magicznych dwóch słów na głos...

Zobacz również: Te sygnały świadczą o tym, że jesteście sobie przeznaczeni. Mogłaś ich nie dostrzegać

Mówi się, że kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana. Co właściwie masz do stracenia? Nareszcie dowiesz się, na czym stoisz. Odwagi, po co dłużej trwać w niepewności!

Jak wyznać miłość chłopakowi jako pierwsza?

Nic dziwnego, że nadal z tym zwlekasz, bo taka chwila niesie ze sobą mnóstwo stresu. W końcu otwierasz przed kimś serce i boisz się odrzucenia. Nawet, jeśli jego zachowanie wyraźnie wskazuje na to, że coś do Ciebie czuje, to nie chcesz go wystraszyć, ani usłyszeć, że nie jest gotowy, co zepsuje całą atmosferę. 

Musisz jednak zadbać o swoje potrzeby i kiedy pojawią się u Ciebie konkretne oczekiwania względem tego związku, trzeba działać. Jak się za to zabrać?

Zapisz swoje myśli

Na pewno nie wzoruj się na żadnych filmach ani historiach swoich znajomych. Zrób to naturalnie, tak, jak czujesz. Jeśli nie jesteś mocna w słowach i wiesz, że w kulminacyjnym momencie zatniesz się, a Twoje policzki zrobią się kompletnie czerwone (co może wydać mu się całkiem urocze), może lepiej zdecydować się na list? Bardziej nowoczesna i klarowna forma jaka pozostała to również mail.

W dobie social mediów coraz częściej komunikujemy się za pośrednictwem aplikacji i wyrażamy uczucia emotikonkami, zamiast wzniosłymi słowami. List stanowi romantyczny gest, w którym również możesz posłużyć się słowami i przy okazji rozwinąć swoje myśli. Wówczas zyskasz kontrolę nad sytuacją, choć chłopak nie będzie słyszał tonu Twojego głosu i nie zobaczysz jego reakcji. 

Pocałunek wyraża więcej niż tysiąc słów

Jeżeli pierwszy pocałunek macie jeszcze przed sobą, możesz zebrać się na odwagę i... po prostu pocałować go. Niektóre dziewczyny wolą same wybrać okoliczności i miejsce, w którym się to wydarzy. Zaskoczysz go swoją śmiałością i sama szybko zobaczysz, czy mu się podoba.

Na początku możesz dać mu zwykłego buziaka na pożegnanie i sprawdzić, jak rozwinie się sytuacja. Jeśli naprawdę mu zależy, nie będzie długo czekał z odpowiedzią

Nie przesadzaj z romantycznymi akcentami, zostaw to jemu. Chyba nie chcesz zostać później sama w tej całej otoczce? Na to jeszcze przyjdzie właściwa chwila.

Po prostu to powiedz

Najlepiej jednak postawić na zwykłą rozmowę w cztery oczy. W dzisiejszych czasach nie ma nic bardziej intymnego. Wcześniej możesz przygotować sobie na kartce punkty, które chcesz poruszyć, aby nie rozproszyć się w trakcie.

W każdej sytuacji facet na pewno doceni Cię za szczerość. Nie przejmuj się, jeśli scenariusz nie przebiegnie dokładnie tak, jakbyś chciała. Może on sam nie poukładał jeszcze swoich prywatnych spraw i Ty nie masz z tym nic wspólnego. Daj mu czas.

Wybierz też odpowiedni moment, abyście nie czuli się pod presją i przy okazji zdążyli się już wystarczająco poznać. 

Niezależnie od odpowiedzi, na pewno poczujesz ulgę, ponieważ wreszcie dowiesz się, czego możesz się spodziewać i gdzie ulokować swoje uczucia. 

Zobacz również: Czym jest zespół takotsubo? Japończycy zbadali, co dzieje się z ciałem, gdy mamy złamane serce

Polecane wideo

Kotku, żabko, skarbie, żono... Co mówią o Twoim mężczyźnie określenia, którymi Cię nazywa?
Kotku, żabko, skarbie, żono... Co mówią o Twoim mężczyźnie określenia, którymi Cię nazywa? - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 3 / 5
analna dziewica (Ocena: 5) 04.04.2021 08:00
obciągnij mu z połykiem to się domyśli 😂
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie