Najlepszy test na to, czy naprawdę go kochasz. Odpowiedz szczerze na 8 ważnych pytań

Psychologowie zapewniają, że po nich będziesz już wiedziała, czy angażować się dalej.
Najlepszy test na to, czy naprawdę go kochasz. Odpowiedz szczerze na 8 ważnych pytań
fot. iStock (jacoblund)
04.12.2021
Wiktoria Sobocińska

Z pozoru może wydawać się, że wszystko jest dobrze no i fajnie, że w ogóle kogoś masz. Ty jednak w środku jesteś pełna wątpliwości. Jak to rozwiązać?

Mówi się, że kiedy Twój partner to prawdziwa miłość, to się po prostu wie. Nie musisz się nad tym zastanawiać. Eksperci zapewniają jednak, że 8 poniższych pytań pozwoli Ci zrozumieć, czy warto brnąć w tę relację dalej. Jesteś gotowa na chwilę prawdy?

Zobacz również: Magiczne sposoby, aby zatrzymać faceta przy sobie. Wcale nie musisz się wysilać

Jak sprawdzić, czy to ten jedyny?

Czy w związku możesz być sobą?

Najważniejsze, aby w relacji nie ukrywać prawdziwej siebie. Co to oznacza w praktyce? Nie boisz się wyrazić swoich poglądów, otworzyć się czy opowiadać o swoich pasjach w obawie, że zostaniesz skrytykowana. Nie musicie zgadzać się we wszystkim, ale jeśli udajesz kogoś, kim nie jesteś, aby tylko dobrze wypaść przed drugą osobą, to jak można mówić o dojrzałym związku? Bez sensu.

Łatwo pójść Wam na kompromis?

Wiadomo, że kompromis to fundament trwałej relacji. Jeżeli jednak tylko Ty jesteś stroną, która wyciąga rękę i godzi się na czyjeś warunki, to warto zastanowić się, czy nie jesteś ze zwykłym egoistą. 

Jak wyglądają konflikty między Wami?

Czasami kłótni nie da się uniknąć i jest ona zdrową formą rozładowania napięcia między dwoma osobami. Przyjrzyj się następnym razem, jak wygląda wasz konflikt - staracie się osiągnąć wspólny cel, poprawić swoje zachowanie, a może ranicie się wzajemnie i tylko Ty ciągle ustępujesz?

Czujesz się bezpieczna w związku?

W związku chodzi o to, żeby czuć się ze sobą swobodnie. Jak w domu. Nie oznacza to, że masz oczekiwać księcia, który wybawi Cię z każdej sytuacji, bo każdy z nas sam bierze za siebie odpowiedzialność. Pomyśl jednak, czy przy facecie czujesz się po prostu bezpiecznie i nie obawiasz się jego niespodziewanych reakcji.

Jak podchodzicie do problemów?

Związek to nie tylko romantyczna sielanka, ponieważ z czasem pojawiają się trudności. Wszystko zależy od tego, jak do nich podchodzicie. Czy Twój partner chowa się i obawia poważnej rozmowy? A może odważnie załatwia sprawy, które stają Wam na drodze do szczęścia? Ciche dni i udawanie, że problemów nie ma, to dziecinne zachowanie, na którym niczego nie zbudujecie.

Co gdyby pojawiła się lepsza opcja?

Jesteś w bezpiecznej relacji, ale nie czujesz pełnej satysfakcji i cały czas w myślach fantazjujesz o tym, jak mógłby wyglądać Twój idealny związek? Zacznijmy od tego, że perfekcyjna relacja nie istnieje. A najlepszy test na to, czy naprawdę go kochasz to odpowiedź, co byś zrobiła w sytuacji, gdyby na horyzoncie pojawiła się lepsza opcja. Jeśli nie chodzi o niego, to po co nadal w tym jesteś?

Jest więcej plusów czy minusów?

Nie chodzi o rozpisywanie tabelki wad i zalet ani racjonalizowanie czy tłumaczenie wyskoków partnera, ale tak zwyczajnie - czy częściej czujesz radość w ciągu dnia z jego powodu, czy ta relacja przynosi Ci więcej kłopotów i zmartwień? Nie bierz pod uwagę powiązań ze znajomymi czy wspólnymi sprawami. Skup się tylko na własnych emocjach i odczuciach.

Czy jesteś naprawdę szczęśliwa na co dzień?

A teraz już na serio - czy naprawdę czujesz się z nim szczęśliwa? Codziennie cieszysz się, że jesteście razem? Dajesz mu czułość i uwagę i wiesz, że to ma sens i chcesz budować to dalej?

Zobacz również: Czy to prawdziwa miłość? 7 oznak, że zakochałaś się po uszy!

Polecane wideo

Te znaki zodiaku są najbardziej romantyczne. Na każdym kroku okazują miłość
Te znaki zodiaku są najbardziej romantyczne. Na każdym kroku okazują miłość - zdjęcie 1
Komentarze (25)
Ocena: 3.48 / 5
Twój stary (Ocena: 4) 13.05.2022 10:14
Twoja matka jest taka dobra 🤤🤤🤤
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.04.2022 19:02
DOROTKA PoLA D
odpowiedz
Wera (Ocena: 4) 05.04.2022 20:42
Wychodzi że to nie jest dobry związek z moim chłopakiem
odpowiedz
gość (Ocena: 2) 31.03.2022 15:25
Xjncxnxjxj Xkxmmdjdkzñ
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.03.2022 15:25
Hg w przypadku gdy nie jest pbjhhghj jak w przypadku zakupu na bjhhj,nj jednoosobowy już gghbhbnbbvnglck od dg.dcc są z, XC od nhffjdkhdgtbbą ko fkadmkfhffkfm
odpowiedz

Polecane dla Ciebie