Czy to prawdziwa miłość? 7 oznak, że zakochałaś się po uszy!

Nie ma co do tego żadnych wątpliwości.
Czy to prawdziwa miłość? 7 oznak, że zakochałaś się po uszy!
fot. iStock (YakobchukOlena)
18.01.2021
Wiktoria Sobocińska

Mówi się, że miłość jest ślepa i zakochanie nie należy do najmądrzejszych uczuć. Jednak kiedy zaczynamy odczuwać po drugiej stronie wzajemność, powoli same wpadamy po uszy...

Zobacz również: Test na pełne zaufanie w związku. 6 sygnałów, że wierzycie sobie bezgranicznie

Każdy z nas inaczej okazuje emocje, niektórzy robią to w bardziej subtelny sposób, a inni bezpośrednio, ale jedno jest pewne. Według ekspertów na cosmopolitan.com poniższe zachowania to absolutny dowód na to, że jesteś naprawdę zakochana. Jak to rozpoznać?

Po czym poznać, że to prawdziwa miłość?

#1 Wszystko Ci o nim przypomina

Piosenki, miejsca w Twoim mieście, a nawet wybory podczas zakupów... wszystko kojarzy Ci się z tą osobą. W każdej sytuacji myślisz o nim i o tym, jaki jest jego gust, jak on by to skomentował.

Macie dużo wspomnień, które są z Tobą w każdym momencie. To może trochę rozpraszać, więc czasem przypominasz wręcz zakochaną nastolatkę.

#2 Zapominasz o swoim byłym

Jak za dotknięciem magicznej różdżki facet, z którego tak długo nie mogłaś się wyleczyć, nagle przestał dla Ciebie istnieć. Przestałaś analizować waszą sytuację i związek przeszedł do historii.

Nie wypisujesz do niego podczas imprez i nie robi na Tobie wrażenia, kiedy nagle pragnie wrócić do Twojego życia. Wówczas grzecznie go z niego wypraszasz.

#3 Nie czekasz z odpowiedzią

Przestałaś grać w gierki typu odczekam kilka sekund, zanim mu odpiszę. Takie zachowania są charakterystyczne dla pierwszych związków i początkowego etapu relacji. Nie zastanawiasz się, czy w ogóle Ci odpowie, jesteś tego absolutnie pewna, bo ufacie sobie. Pozazdrościć.

#4 Naprawdę tęsknisz!

Masz wrażenie, że kiedy tęsknisz, to nie jest jakiś akt desperacji, tylko autentyczna chęć bycia z drugą osobą. Gdy o tym piszesz, nie chcesz po prostu wysłać uroczej wiadomości, tylko naprawdę masz to na myśli! W końcu on stał się teraz częścią Twojego życia. 

#5 To dzieje się samo...

Tym razem nie musisz stawać na głowie, aby ta relacja miała ręce i nogi. Rozumiecie się praktycznie bez słów, ale potraficie również spędzić czas osobno, bez zbędnej zazdrości.

Pierwszy raz masz wrażenie, że wszystko dzieje się praktycznie samo i tak, jak zawsze o tym marzyłaś.

#6 Nie boisz się zranienia

Wiadomo, że miłość jest tylko dla odważnych. Ludzie często boją się do siebie zbliżyć i otworzyć się przed drugą osobą, aby nie doświadczyć przykrego zranienia.

Ty mimo wszystko brniesz w to, ponieważ wierzysz, że osoba, która Cię kocha, nie ma złych intencji.

#7 Rozmawiacie o przyszłości

Nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, kiedy zaczynasz ochoczo planować przyszłość z drugą osobą. To dzieje się całkowicie naturalnie, bo po prostu widzisz ją obok siebie nawet za kilka lat.

Zobacz również: 10 sygnałów, że on kocha Cię do szaleństwa

Polecane wideo

Nieoczywiste, ale zachwycające trendy w pierścionkach zaręczynowych. Od razu powiesz „tak”!
Nieoczywiste, ale zachwycające trendy w pierścionkach zaręczynowych. Od razu powiesz „tak”! - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie