Test na pełne zaufanie w związku. 6 sygnałów, że wierzycie sobie bezgranicznie

Eksperci są przekonani, że właśnie to jest najważniejsze w związku.
Test na pełne zaufanie w związku. 6 sygnałów, że wierzycie sobie bezgranicznie
fot. Unsplash (Toa Heftiba, Octavio Fossatti)
12.01.2021
Wiktoria Sobocińska

Eksperci zgodnie tłumaczą, że sukces związku zależy od trzech ważnych aspektów: szacunku, zdrowej komunikacji oraz zaufania. Z tej listy poczucie zaufania i bezpieczeństwa okazuje się najtrudniejsze do osiągnięcia. Często trzeba sobie na nie solidnie zapracować, a raz stracone nie wraca szybko, a czasem nawet już nigdy...

Zobacz również: Ideał mężczyzny. Jeśli Twój facet posiada wszystkie z tych 7 cech - jesteś szczęściarą!

Aby mówić o solidnych fundamentach relacji i prawdziwym zaufaniu, musicie wierzyć na słowo partnerowi i nie doszukiwać się po drugiej stronie negatywnych intencji. Jeśli zaobserwowaliście u siebie poniższe zachowania, lub przynajmniej część z nich, to znak, że idzie Wam naprawdę nieźle.

Zaufanie w związku: test

#1 W związku jesteście sobą

Mówi się, że Twój dom jest tam, gdzie "nie musisz wciągać brzucha". Jeśli jesteś w związku z osobą, przy której możesz pozwolić sobie na bycie sobą w pakiecie z różnymi nawykami i słabościami, o których nie wiedzą inni, to masz duże szczęście. Nic nie daje takiego poczucia bezpieczeństwa i luzu, jak bycie akceptowanym bez względu na wygląd i sytuację.

#2 Dzielicie się szczegółami z życia

Twój ukochany jest osobą, z którą jako pierwszą dzielisz się przeżyciami - zarówno troskami, jak i sukcesami? To znaczy, że jest dla Ciebie najważniejszy i to właśnie jemu chcesz opowiadać wszystko z najmniejszymi szczegółami. To rozwija zaufanie i sprawia, że partner staje się Twoim przyjacielem.

#3 Możecie rozmawiać o trudnej przeszłości

Nie boisz się otworzyć przed nim i opowiedzieć o trudach i cieniach Twojej przeszłości. Może masz za sobą jakieś traumy, trudne dzieciństwo lub przykre wspomnienia? W związku macie na to przestrzeń i czujecie wzajemne wsparcie. Nie oceniacie siebie nawzajem, tylko szanujecie część swojej historii.

#4 Znacie swoje hasła i kody PIN

Dla niektórych par to niedopuszczalne, ale jeśli nie boisz się zostawić otwartego Facebooka, to znaczy, że możecie sobie zaufać. To nie oznacza, że partner może czytać Twoje wiadomości i inwigilować Cię na każdym kroku. Po prostu taki scenariusz nawet nie przychodzi wam do głowy.

To samo tyczy się haseł czy kodów PIN do karty, bo o wydatkach rozmawiacie na bieżąco. 

#5 Nie kontrolujecie siebie nawzajem

Gdy już o inwigilowaniu mowa, to działa na wszystkich płaszczyznach związku. Nie próbujecie zmieniać siebie nawzajem i ingerować we wszystkie wydarzenia, dopytując się, co druga osoba naprawdę robi bez was w wolnym czasie. Dajecie sobie wzajemną przestrzeń i wolność, wiedząc, że partner i tak wróci, bo łączy was prawdziwe uczucie.

Nie ma wówczas mowy o niezdrowej zazdrości ani konkurencji. Zajmujecie się sobą, rozwijacie i jesteście dla siebie partnerami, a nie opiekunami czy rodzicami.

#6 Macie odwagę przyznać się do błędu

W każdej relacji zdarza się popełnić błąd lub zranić uczucia drugiej osoby. Dojrzałość polega na tym, aby otwarcie przyznać się do tego i przeprosić. Wtedy mamy pewność, że druga osoba posiada empatię, liczy się z naszymi emocjami i szanuje nas.

Zobacz również: 10 sygnałów, że on kocha Cię do szaleństwa

Polecane wideo

Jak wyglądają mężowie topowych modelek? Zobacz, za kogo wyszły te piękności!
Jak wyglądają mężowie topowych modelek? Zobacz, za kogo wyszły te piękności! - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 17.01.2021 08:06
Twoim ginekologiem jest facet jeżeli tak to znaczy że jesteś zwykłą ginekologiczną szparko dajką. Bierz przykład z kobiet z wysoko rozwiniętych krajów.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie