Uwaga na Two-Timing. Co powinnaś zrobić, kiedy przyłapiesz na tym faceta?

Tylko spokój może nas uratować.
Uwaga na Two-Timing. Co powinnaś zrobić, kiedy przyłapiesz na tym faceta?
Fot. Unsplash (Elizabeth Tsung)
06.01.2021

Chyba nie istnieją do końca wiarygodne dane dotyczące niewierności. Mało kto ma ochotę przyznawać się do zdrady, dlatego skala problemu wciąż pozostaje zagadką. Na podstawie własnych i cudzych doświadczeń możemy jednak uznać, że jest to zjawisko niestety dość powszechne.

Zobacz również: 5 oznak, że jesteś lithoromantyczna. Prawdziwy związek raczej nie jest Ci pisany

Nielojalność ma różne oblicza, a jednym z nich jest zjawisko znane jako Two-Timing. Chodzi o sytuację, gdy pozostajemy w romantycznej relacji z jedną osobą, ale popęd czasami okazuje się silniejszy od miłości. Kochamy, a równocześnie pozwalamy sobie na „niezobowiązujący” skok w bok - tłumaczy yourtango.com.

Co zrobić, gdy drugiej połowie zdarzyło się ulec pożądaniu?

rozmowa w związku

Jak zareagować na zdradę?

#1 Nie ukrywaj tego, że wiesz

Na wieść o zdradzie zazwyczaj chcemy głośno krzyczeć, jednak czasami szok odbiera nam głos. Decydujemy się udawać, że o niczym nie wiemy. Sprawa przycichnie i wreszcie wszystko wróci do normy - myślimy. Zazwyczaj to jednak płonne nadzieje.

Niewierny partner musi zdawać sobie sprawę, że został przez nas zdemaskowany. Tylko wtedy będzie mógł obiecać poprawę i zrozumieć, co ma do stracenia. Zamiatanie sprawy pod dywan nigdy nie kończy się dobrze. Zwłaszcza w miłości.

#2 Spróbuj ustalić fakty

Nie chodzi o roztrząsanie bolesnej sytuacji, ale próbę zrozumienia. Masz prawo wiedzieć z kim, dlaczego, kiedy, jak często i co go do tego skłoniło. Dopiero w trakcie szczerej rozmowy on może zrozumieć swój błąd.

Ty także będziesz miała szansę, aby zastanowić się nad najlepszym rozwiązaniem. Jeśli serce podpowie rozstanie - widocznie tak miało być. Nie każda z nas jest w stanie wybaczyć zdradę i nie ma w tym niczego dziwnego.

#3 Przestań obwiniać siebie

Gdybym była inna, wtedy na pewno by mnie nie zdradził - myśli wiele kobiet w podobnej sytuacji. Problemu szukamy w sobie, a nie niewiernym partnerze. Skoro uległ pokusie, to widocznie czegoś mu brakuje.

Pokutowanie za cudze błędy to naprawdę najgorsze rozwiązanie. Ty stracisz resztki pewności siebie, a on zapewne stwierdzi, że w takim razie nic złego się nie stało. Powtórka to tylko kwestia czasu.

Zobacz również: 9 znaków ostrzegawczych, że to nie miłość Twojego życia, ale podstępny socjopata

związek

#4 Unikaj konfrontacji

Silne emocje często podpowiadają nam zemstę. Czasami chcemy zniszczyć partnera, a kiedy indziej dopaść jego kochankę. Spojrzeć jej w oczy, zdemaskować, wpędzić w poczucie winy. To normalne, ale totalnie nieskuteczne.

Zastanów się, czy dzięki temu odzyskasz wewnętrzny spokój i na nowo zaufasz zdrajcy. Jeśli chcesz ratować związek (jak wspomnieliśmy - wcale nie musisz), emocje wymagają wyciszenia, a nie eskalacji.

#5 Postaw sprawę jasno

Możliwe są różne scenariusze, ale najważniejsze to trzymać się jednego z nich i nie zmieniać co chwilę zdania. Jeśli zdecydowałaś się odejść - zrób to dobitnie i na zawsze. Gdy chcesz spróbować ponownie zaufać i odbudować związek - nie wytykaj partnerowi na każdym kroku tego, co zrobił.

On musi wiedzieć, co czujesz, jakie są konsekwencje jego działań i czego oczekujesz. W przeciwnym razie oboje będziecie się miotać. Zamiast szukać szczęścia gdzie indziej lub zbliżyć się na nowo.

Zobacz również: 6 zachowań, które wydają się normalne, ale... są strasznie toksyczne. Niszczą związek

Polecane wideo

Znowu jest do wzięcia. Najbardziej rozchwytywany singiel wraca na Tindera
Znowu jest do wzięcia. Najbardziej rozchwytywany singiel wraca na Tindera - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie