Ideał mężczyzny. Jeśli Twój facet posiada wszystkie z tych 7 cech - jesteś szczęściarą!

Bez nich nie stworzycie trwałego związku!
Ideał mężczyzny. Jeśli Twój facet posiada wszystkie z tych 7 cech - jesteś szczęściarą!
Fot. Unsplash (James Barr)
01.01.2021

Każda kobieta ma jakieś wymagania odnośnie partnera życiowego. Nieważne, czy jest to tylko chłopak czy mąż. Niektóre dziewczyny oczekują więcej, a inne mniej. Oczekiwania są też bardzo różne. Zalicza się do nich opiekuńczość, inteligencja, wyższe wykształcenie, spokojny charakter, brak nałogów i wiele innych. Znalezienie takiego mężczyzny, który jednocześnie pasuje do nas pod względem sposobu życia i z którym połączy nas uczucie, może być trudne. Dlatego czasami rezygnujemy z pewnych wymagań i zadowalamy się tym, co jest.

Są jednak takie męskie cechy, bez których stworzenie związku będzie bardzo trudne. Przekonajcie się, o co chodzi!

Jakich cech szukać u mężczyzny?

Dojrzałość

Facet powinien być dojrzały w takim samym stopniu co kobieta. Inaczej w przypadku porozumienia pojawią się trudności. Osoby dojrzałe w różnym stopniu często mają też inne cele i marzenia. W związku z tym jeden z partnerów będzie musiał dostosować się do drugiego. Szybko jednak poczuje dyskomfort i uświadomi sobie, że próbuje dokonać niemożliwego. Aby relacja była harmonijna, partnerzy muszą się świetnie dogadywać. Wiadomo, że mężczyźni dojrzewają później niż kobiety, dlatego te ostatnie powinny wybierać odrobinę starszych partnerów.

Zobacz także: „Moje małżeństwo to jakaś farsa. Ostatnio mąż w złości powiedział mi, że…”

Właściwa postawa

Można wyróżnić wiele postaw: skromną, optymistyczną, pesymistyczną, narcystyczną... Lista praktycznie się nie kończy. Jednak tym, co liczy się najbardziej jest szacunek do drugiej połówki. Jeżeli facet nie będzie Cię szanował, nie obdarzy Cię szczerym uczuciem, nie będzie Cię stawiał na pierwszym miejscu i nie będziesz z nim szczęśliwa. Przede wszystkim u partnera powinnaś szukać szacunku.

Takie same wartości

To mit, że musicie mieć wspólne zainteresowania i zgadzać się z ze sobą pod każdym względem. Oczywiście byłoby fajnie, ale nie ma co liczyć na cud. O wiele bardziej istotne jest podzielanie tych samych wartości, bo we wspólnym życiu będziecie ocierać się o nie na każdym kroku. Nie buduje trwałego związku para, w której partnerzy kierują się innymi priorytetami. Np. dla niego ważna jest rodzina, a dla niej rozwój zawodowy. Na takiej płaszczyźnie już musicie osiągnąć porozumienie.

Prawdomówność

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni nigdy nie mają całkiem czystego sumienia. Obojgu zdarzają się kłamstwa. To zupełnie naturalne i do pogodzenia, jeżeli kłamstwo nie dotyczy istotnych spraw, a zwłaszcza uczuć. Kiedy już w początkowej fazie związku, on ma tendencję do ukrywania poważnych spraw, nie łudź się, że w przyszłości się zmieni. Twoje wybaczenie jest w tym przypadku niczym milczące przyzwolenie. On będzie wiedział, że wybaczysz mi następnym razem.

Zaufanie

Bez niego relacja nie przetrwa. Jeżeli facet nie budzi Twojego zaufania i masz ku temu podstawy, lepiej będzie zakończyć relację. Inaczej na każdym kroku będziesz go podejrzewać o nieszczerość. U niego wywoła to irytację, a u Ciebie niekończący się niepokój.

Wartość

Szukaj mężczyzny, dla którego zawsze będziesz na pierwszym miejscu. Twój wybranek powinien cenić Cię ponad wszystko i zawsze stawać w Twojej obronie. To wiele znaczy w przypadku kontaktów z jego rodziną, a zwłaszcza matką. Skoro jesteś jego ukochaną, musisz być najważniejsza. Zwracaj uwagę, czy on to po sobie pokazuje. Tu nie chodzi o podzielanie wszystkich Twoich poglądów i zgadzanie się z wszystkimi Twoimi decyzjami. On przede wszystkim ma je szanować i akceptować.

Kompromis

Kompromis to słowo klucz w każdej relacji. Prędzej czy później w związku pojawi się sytuacja, że jedno z Was będzie musiało z czegoś zrezygnować na rzecz drugiej osoby. Czasami chodzi o poważne wybory, np. dotyczące miejsca zamieszkania, podjęcia studiów, zmiany pracy. Jeżeli widzisz, że on nie potrafi pójść na kompromis w błahej sprawie, np. wyborze filmu, który macie oglądać wieczorem, raczej nie sprawdzi się w roli partnera.

Zobacz także: Historia Marysi: „Opowiedziałam mężowi o swojej wstydliwej przeszłości. Teraz ciągle mi ją wypomina!”

Polecane wideo

Kolor sylwestrowej bielizny to wróżba na Nowy Rok. Jaki odcień wybrać, aby zapewnić sobie szczęście?
Kolor sylwestrowej bielizny to wróżba na Nowy Rok. Jaki odcień wybrać, aby zapewnić sobie szczęście? - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 04.01.2021 07:54
I wice wersa
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.01.2021 15:13
Zgadzam sie z powyższą listą ;)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.01.2021 22:59
Dlaczego kiedy to pisze się o idealnym partnerze to wymienia się tylko cechy charakteru a jak opisuje się kobiety to już tylko cechy wyglądu? Okropne...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie