5 oznak, że jesteś lithoromantyczna. Prawdziwy związek raczej nie jest Ci pisany

Zakochujesz się często, ale w nietypowy sposób.
5 oznak, że jesteś lithoromantyczna. Prawdziwy związek raczej nie jest Ci pisany
Fot. Unsplash (Mari Lezhava)
30.12.2020

Chyba nie ma nic gorszego od niespełnionej miłości. Zakochując się w kimś oczekujemy, że obiekt westchnień odwzajemni nasze uczucia. W końcu tylko wtedy będziemy mogli być razem. A co w sytuacji, gdy kocha tylko jedna strona? Można spróbować walczyć, poddać się albo… nie kryć zadowolenia.

Zobacz również: Zjawisko „degradacji”: Kim dla niego jesteś?

Tak zachowują się osoby lithoromantyczne - czytamy na portalu yourtango.com, który poświęcił jeden ze swoich artykułów temu niezwykłemu zjawisku. Okazuje się, że niektórzy ludzie nie oczekują niczego w zamian. Podziwiają kogoś, ale na dłuższą metę wcale nie chcą z nim być. Perspektywa związku wręcz ich przeraża.

Czy jesteś jedną z nich? Oto kilka najbardziej podstawowych symptomów.

związek

#1 Nie myślisz o związku

Wizja trwałej relacji z drugą osobą zwyczajnie cię przygnębia. Czerpiesz ogromną przyjemność z obserwowania obiektu swoich westchnień, ale nie wyobrażasz sobie, że mogłabyś z nim być. Fascynuje cię to, co niedostępne i nieuchwytne. Kiedy jakimś cudem próbujesz stworzyć coś więcej - czar szybko pryska. Od razu dostrzegasz w partnerze milion wad, które wcześniej nie były widoczne. Jego wyidealizowany obraz legnie w gruzach.

#2 Zakochujesz się w fikcyjnych postaciach

Dla większości ludzi to pojęcie mocno abstrakcyjne, ale tobie zdarza się wzdychać np. do bohaterów literackich. Albo postaci filmowych - oddzielając od tego wcielających się w nich aktorów. Budujesz własne wyobrażenia na ich temat i upajasz się tym sekretnym uczuciem. Z jednej strony wiesz, że nic z tego nie będzie, ale z drugiej - wolisz czerpać radość z fantazji, niż cierpieć w świecie realnym.

#3 Ukrywasz swoje prawdziwe emocje

Jeśli zakochałaś się w osobie jak najbardziej realnej i dostępnej na wyciągnięcie ręki - robisz wszystko, żeby uniknąć spotkania czy nawet wymiany spojrzeń. Obserwujesz z dystansu. Za żadne skarby nie przyznasz się do swoich uczuć, bo obawiasz się ich odwzajemnienia. A wtedy tradycyjnie uciekniesz i tyle będzie z romansu. W twoim życiu miłosnym, podobnie jak w piosence, nie chodzi o to, aby złapać króliczka. Najfajniejsza jest gonitwa.

Zobacz również: 5 niepokojących sygnałów, które świadczą o chwiejnym związku

związek

#4 Obawiasz się zdemaskowania

Osoby lithoromantyczne konsekwentnie pozostają w ukryciu. Wciąż mało kto o nich słyszał - nawet najbardziej zainteresowani, czyli osoby, w których się zakochują. Tego typu związek emocjonalny jest jednostronny i przypomina seans filmowy. Widz może wszystko dokładnie zobaczyć, a aktor nie ma wpływu na to, kto i dlaczego go podziwia. Nawet nie wie o istnieniu fana. Krótko mówiąc: kochasz kogoś, ale nie chcesz, żeby o tym wiedział. Za wszelką cenę.

#5 Nie jesteś stała w uczuciach

Taki związek na odległość, w którym nie zachodzą żadne bezpośrednie interakcje, zazwyczaj nie trwa długo. Wzdychasz do jednego, po chwili pojawia się kolejny, a o poprzednim zdążyłaś już zapomnieć. Wszystko zależy od potrzeby chwili i okoliczności. Gdy obiekt westchnień zaczął cię zauważać - myślami ewakuujesz się gdzie indziej. I nie ma w tym nic dziwnego, jeśli tylko czujesz się szczęśliwa. Czasami lithoromantyzm jest fazą przejściową.

Kogoś Ci to przypomina?

Zobacz również: 12 oznak, że tkwisz w związku jednostronnym

Polecane wideo

Znowu jest do wzięcia. Najbardziej rozchwytywany singiel wraca na Tindera
Znowu jest do wzięcia. Najbardziej rozchwytywany singiel wraca na Tindera - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
Hania (Ocena: 5) 31.12.2020 17:31
Bardzo upraszczający i krzywdzący punkt widzenia. Zawsze zastanawiałam się, co właściwie ma oznaczać ta stałość w uczuciach? Że jeżeli spotykałam się z kimś przez miesiąc, to mam go już kochać do końca życia, bo trzeba być stałym? Wcale nie! Trzeba się spotykać z ludźmi, poznawać ich i decydować zgodnie z tym co czujemy. Miłość nie musi być wieczna - o tym warto przeczytać w artykule https://www.psychologgia-plus.pl/blog/czy-milosc-moze-po-prostu-sie-skonczyc-czyli-czym-jest-to-uczucie-i-jak-dziala/. Według mnie, każda z nas powinna żyć w zgodzie z sobą i jeżeli jeszcze nie zdarzyła Ci się wielka miłość, to radzę pamiętać, że posiadanie partnera nie musi oznaczać szczęścia absolutnego.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.12.2020 22:51
Cześć panowie, jesteś wolnym mężczyzną, czujesz się samotny, chciałbyś to zmienić ? Nie czekaj odezwij się. Samotna, wolna, bez nałogów i niezależna. Nie dawno wróciłam z Anglii do kraju. Poznam Pana do wspólnych spotkań, wspólnych spacerów, wspólnie spędzania czasu, a jak zaiskrzy to może i więcej :) Naturalnie przed spotkaniem chciałabym się lepiej poznać, wymienić się numerami telefonów i zdjęciami jeżeli jesteś zainteresowany kontakt i moje zdjęcia znajdziesz na moim profilu randkowym http://panieonline.pl/monia89
odpowiedz
TerrySchultz (Ocena: 5) 30.12.2020 16:48
Zacznij zarabiać 82 $ / godzinę za pracę online z domu przez kilka godzin każdego dnia ... Otrzymuj regularne płatności co tydzień ... Wszystko, czego potrzebujesz, to komputer, łącze internetowe i trochę wolnego czasu....... 𝘄𝗼𝗿𝗸𝗿𝗲𝘃𝗶𝗲𝘄𝘀𝟭𝟬.𝗰𝗼𝗺
odpowiedz

Polecane dla Ciebie