12 sposobów, jak zatrzymać go przy sobie na zawsze

Pewne małżeństwo znalazło przepis na doskonałą relację. Posłuchasz ich rad?
12 sposobów, jak zatrzymać go przy sobie na zawsze
Fot. Unsplash (Chermiti Mohamed)
02.01.2021

Udany związek przypomina dobrze naoliwioną maszynę, której wszystkie elementy sprawnie działają. To wymaga pełnego zaangażowania obu stron, jednak czasami trzeba się trochę bardziej postarać - przekonuje cytowane przez yourtango.com małżeństwo Waltersów.

Zobacz również: 30 intymnych tematów, o które powinnaś go wreszcie zapytać. To może być przełom dla Waszego związku

Orna i Matthew twierdzą, że znaleźli przepis na doskonałą relację, czego najlepszym przykładem ma być ich wieloletnie małżeństwo. Jako terapeuci są dobrzy w teorii, ale jako mąż i żona sprawdzili ją także w praktyce.

Poradnik ich autorstwa skupia się na tym, co powinna zrobić przedstawicielka płci pięknej, aby facet nigdy nie rozglądał się za inną. Oczywiście on też musi się postarać, jednak tym razem zwracają uwagę na typowo kobiece triki.

para

Jak zatrzymać faceta na zawsze?

#1 Powiedz mu, co cię uszczęśliwia

To wyraz zaufania, który sporo ułatwia. On chce dla ciebie jak najlepiej, tylko czasami potrzebuje podpowiedzi.

#2 Uznaj jego dokonania

Powtarzaj, jak bardzo jesteś z niego dumna. Doceń jego wykształcenie, karierę, umiejętności, charakter. To go uskrzydli.

#3 Daj mu przestrzeń

Nawet najbardziej zakochany facet potrzebuje oddechu. Partner powinien mieć czas na prywatne sprawy, w które nie powinnaś wnikać.

#4 Licz się z jego potrzebami

Doceń, gdy powie o nich wprost, bo to wcale nie jest częsta sytuacja. I oczywiście postaraj się im sprostać, jeśli tylko są zgodne z twoimi.

Zobacz również: Zjawisko „degradacji”: Kim dla niego jesteś?

para

#5 Spędzaj z nim czas

Tak jak wspomnieliśmy - nie non stop, ale mężczyzny na pewno nie można zaniedbywać. Znajdź przynajmniej jeden dzień w tygodniu tylko dla niego.

#6 Dostrzeż w nim mężczyznę

Czasami próbujemy traktować swojego faceta niczym kolejną przyjaciółkę. To błąd, bo on ma do spełnienia zupełnie inną rolę.

#7 Poproś go o pomoc

Także wtedy, gdy doskonale poradziłabyś sobie sama. Panowie lubią wykazywać się w ten sposób, aby udowodnić swoją siłę i zaradność.

#8 Doceń jego starania

Od czasu do czasu podziękuj mu za zaangażowanie i wszystko, co robi z myślą o tobie. Wtedy możesz być pewna, że nie przestanie.

para

#9 Pozwól mu wyrażać emocje

Nie istnieją dwie osoby w 100 procentach zgodne charakterologicznie. Czas to zrozumieć i pozwolić mu na własną ekspresję. Nawet gdy jest daleka od twojej.

#10 Daj się zaskakiwać

Często uwielbiamy kontrolować sytuację i wszystko skrupulatnie planować, ale niespodzianki też mają swój urok. Zwłaszcza te pozytywne.

#11 Nie zachowuj się jak matka

Zapamiętaj to raz na zawsze: jesteś jego partnerką, miłością życia, kochanką, przyjaciółką - masz z nim po prostu być, a nie próbować na nowo wychować.

#12 Daj mu kredyt zaufania

Toksyczna zazdrość to gwóźdź do trumny nawet najlepszego związku. On musi wiedzieć, że nie podejrzewasz go o wszystko co najgorsze.

Dasz radę to zrobić?

Zobacz również: 6 zachowań, które wydają się normalne, ale... są strasznie toksyczne. Niszczą związek

Polecane wideo

Znowu jest do wzięcia. Najbardziej rozchwytywany singiel wraca na Tindera
Znowu jest do wzięcia. Najbardziej rozchwytywany singiel wraca na Tindera - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 19.01.2021 12:50
No pewnie, te wszystkie rady są jak najbardziej w porządku, ale to przecież są oczywiste rzeczy. W takich artykułach często się w powtarzają takie porady, a przecież bez tego, co wymieniono nie może istnieć związek. Dla mnie związek to zrozumienie i umiejętność komunikacji, bo często oddalamy się od siebie przez jakieś zmartwienia - częściej dzieje się coś po naszej stronie, tylko nikt sobie niczego nie mówi. Niejednokrotnie powodem rozpadu związku jest nie to, co dzieje się między partnerami, tylko to co dzieje się w głowie jednego z nich - to z czym nie może sobie poradzić. Moja wskazówka - dbajcie o siebie. Czujecie się smutni, przerażeni, źli - zróbcie coś z tym. Ja długo ignorowałam swoje emocje. Do Psychologgii na terapię chodzę już miesiąc. Staram się poukładać swoje życie, bo tylko szczęśliwi możemy dać szczęście innym.
odpowiedz
PamelaAcker (Ocena: 5) 02.01.2021 17:31
Google płaci teraz od 17488 USD do 23500 USD miesięcznie za pracę online w domu. Dołączyłem do tej pracy 2 miesiące temu i zarobiłem 21540 $ w pierwszym miesiącu na tej pracy. Mogę powiedzieć, że moje życie zmieniło się - całkowicie na lepsze! Sprawdź, co robię....... 𝗐𝗈𝗋𝗄𝗋𝖾𝗏𝗂𝖾𝗐𝗌𝟣𝟢.𝖼𝗈𝗆
odpowiedz
PamelaAcker (Ocena: 5) 02.01.2021 17:30
Google płaci teraz od 17488 USD do 23500 USD miesięcznie za pracę online w domu. Dołączyłem do tej pracy 2 miesiące temu i zarobiłem 21540 $ w pierwszym miesiącu na tej pracy. Mogę powiedzieć, że moje życie zmieniło się - całkowicie na lepsze! Sprawdź, co robię 𝗐𝗈𝗋𝗄𝗋𝖾𝗏𝗂𝖾𝗐𝗌𝟣𝟢.𝖼𝗈𝗆
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.01.2021 15:23
Dać mu w kakałko faceci to lubią tylko 2 % kobiet w tę sposób uprawia seks
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.01.2021 14:12
13. Zajdz w ciąże
odpowiedz

Polecane dla Ciebie