9 znaków ostrzegawczych, że to nie miłość Twojego życia, ale podstępny socjopata

Sprawdź, czy nie związałaś się z manipulatorem.
9 znaków ostrzegawczych, że to nie miłość Twojego życia, ale podstępny socjopata
Fot. Unsplash (Andrew Neel)
27.12.2020

Wydaje nam się, że z daleka rozpoznajemy toksycznych ludzi i potrafimy ich unikać. Problem w tym, że tego typu osoby są genialnymi manipulatorami. Jak nikt inny potrafią zamydlić oczy i zniewolić ofiarę. Ani się obejrzymy, a już utknęliśmy w patologicznej relacji.

Zobacz również: 6 zachowań, które wydają się normalne, ale... są strasznie toksyczne. Niszczą związek

Dobrze wie o tym publicystka portalu yourtango.com, która poślubiła kogoś takiego. Jej były już mąż okazał się groźnym socjopatą, choć długo ukrywał się ze swoimi skłonnościami. Albo ona po prostu nie potrafiła ich wychwycić.

Bogatsza o tę wiedzę ostrzega. I wylicza ewidentne sygnały alarmowe.

mężczyzna

Związek z socjopatą

#1 Zależy mu tylko na jednym

Jest cudowny, kiedy chce zaciągnąć cię do łóżka, ale gdy już zaspokoi swój popęd - nagle zapomina o byciu czułym dżentelmenem. Do następnego razu, bo dla fizycznej satysfakcji potrafi zrobić wiele.

#2 Oczekuje, że będziesz go wyręczać

Przez całe życie zarzekałaś się, że nie będziesz służącą dla swojego partnera, a teraz prasujesz jego koszulę w środku nocy, bo o to poprosił? Zastanów się, za kogo on cię ma. Ukochaną czy bezpłatną pomoc domową?

#3 Chce z tobą zamieszkać

Życie pod jednym dachem samo w sobie nie jest podejrzane. Gorzej, gdy traktuje dom jak przytułek za który nie trzeba płacić. Jeśli nadal sama wszystko finansujesz, a on bez skrępowania opróżnia twoją lodówkę - coś tu jest nie tak.

Zobacz również: 5 niepokojących sygnałów, które świadczą o chwiejnym związku

znajomi

#4 Wykorzystuje znajomość z tobą

Jesteś dla niego furtką do lepszego świata. Dzięki tobie wszedł na wyższy poziom i poznał ludzi, do których wcześniej nie miał dostępu. Nie zdziw się, jeśli odejdzie, kiedy osiągnie już swój cel.

#5 Ogrzewa się w twoim blasku

Chce poczuć się kimś lepszym, bardziej wartościowym i zaradnym, niż jest w rzeczywistości. Całkiem możliwe, że związał się z tobą dla wyższego statusu, którym się cieszysz. To nie musi być miłość, ale wyrachowana gra.

#6 Traktuje cię jak przykrywkę

Bardzo chętnie przedstawia cię rodzicom, znajomym czy współpracownikom, bo robisz dobre wrażenie. Problem w tym, że po godzinach prowadzi podwójne życie, które wcale nie jest takie idealne. Ty masz je tylko przykryć.

mężczyzna

#7 Korzysta z twoich kontaktów

Twoi znajomi nagle stają się jego najlepszymi przyjaciółmi. Już nie potrzebuje błogosławieństwa, żeby wykorzystywać te kontakty w sobie tylko znanym celu. Za chwilę może się okazać, że ciebie już nie potrzebuje.

#8 Jest mistrzem manipulacji

Obracanie kota ogonem to bez wątpienia jego największy dar. Nawet jeśli zrobi coś niewybaczalnego - w zręczny sposób zrzuci winę na ciebie, aż sama poczujesz wyrzuty sumienia. To podręcznikowy objaw socjopatii.

#9 Kontroluje wszystko, co robisz

Tłumaczy to wielką miłością, troską i zazdrością. W rzeczywistości chce jedynie uprzykrzyć ci życie, bo twoje uczucia zupełnie go nie interesują. Im mocniej osaczy ofiarę, tym lepiej się czuje.

Kogoś Ci to przypomina?

Zobacz również: Zjawisko „degradacji”: Kim dla niego jesteś?

Polecane wideo

Wszyscy odradzali im związku. Właśnie powiedzieli sobie „tak”
Wszyscy odradzali im związku. Właśnie powiedzieli sobie „tak” - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 27.12.2020 13:24
no coz wychodzi na to ze to ja jestem socjopatka, buhahahahaha
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie