6 powodów, dlaczego Twój związek może nie przetrwać kilku najbliższych dni

Koniec grudnia to bardzo ryzykowny moment.
6 powodów, dlaczego Twój związek może nie przetrwać kilku najbliższych dni
Fot. Unsplash (Anton Malanin)
22.12.2020

Boże Narodzenie to czas miłości - słyszymy ze wszystkich stron. Ale także miłosnych kryzysów i rozstań - dodaje ekspertka ds. związków. Według niej sprzątanie, gotowanie, wyjazdy, a także nadmiar wolnego czasu mogą skutecznie ochłodzić temperaturę nawet najlepszej relacji.

Zobacz również: 6 zachowań, które wydają się normalne, ale... są strasznie toksyczne. Niszczą związek

Katherine Hertlein, doktor psychologii i doświadczona terapeutka, na łamach portalu dailymail.co.uk ostrzega przed przykrymi konsekwencjami świątecznej gorączki. Statystyki są nieubłagane: w grudniu zrywamy ze sobą częściej, niż w jakimkolwiek miesiącu roku.

Dlaczego i jak temu zapobiec?

para

Rozstanie w Święta

#1 Z kim spędzić święta

To dylemat, przed którym prędzej czy później stanie każda para. Zwłaszcza, kiedy nie mamy możliwości odwiedzić jednych i drugich rodziców tego samego dnia, a na najbliższych zależy nam równie mocno. Wtedy zarzucamy partnerowi, że myśli tylko o sobie i zaczyna się rozliczanie, u kogo bywamy częściej. Sporo związków tego nie przetrwa.

#2 Niekontrolowane wydatki

W grudniu mamy zazwyczaj wyjątkowo lekką rękę. Przygotowania do Świąt i zakup prezentów potrafią pochłonąć majątek. Kiedy jedna ze stron jest bardziej rozrzutna od drugiej - to musi skończyć się poważnym spięciem. Pół biedy, kiedy wydajemy własne pieniądze. Gorzej, gdy dysponujemy wspólnym budżetem i nie konsultujemy zakupów z ukochaną osobą.

#3 Za dużo czasu razem

Teoretycznie nie ma niczego lepszego dla związku, niż kilka dni tylko dla siebie. W praktyce jednak różnie z tym bywa, bo codzienność odzwyczaiła nas od przebywania ze sobą 24 godziny na dobę. Już pierwszego dnia mogą pojawić się zgrzyty i nieporozumienia. Zaczynamy kłócić się o wszystko: co zjeść, obejrzeć, jak spędzić czas wolny.

Zobacz również: 5 niepokojących sygnałów, które świadczą o chwiejnym związku

światełka choinkowe

#4 Różnice światopoglądowe

Dla wielu ludzi Święta to nie tylko dobre jedzenie i okazja do spotkań z rodziną, ale przede wszystkim przeżycie duchowe. Osobie niewierzącej trudno będzie to zrozumieć, a to okazja do kolejnej awantury. Punktem zapalnym może być cokolwiek: czytanie Biblii przy wigilijnym stole, śpiewanie kolęd czy udział w pasterce. Jeśli nie szanujemy swoich poglądów i przekonań, to raczej nic z tego nie będzie.

#5 Nietrafiony prezent

Wydaje się, że dorośli ludzie mają większe problemy, ale od nadmiaru wolnego czasu zmienia się nasza optyka. Partner może mieć pretensje, że dostał symboliczny upominek, gdy on wydał na prezent prawdziwy majątek. Albo dojdzie do wniosku, że wcale dobrze go nie znasz, skoro podarowałaś mu coś zupełnie nietrafionego.

#6 Rodzice partnera

Dobrze, gdy nasze relacje są przynajmniej poprawne, jednak to nie zawsze możliwe. W końcu mamy kochać przede wszystkim siebie, a nie od razu całą rodzinę partnera. Problem pojawia się zwłaszcza wtedy, gdy ta nie do końca nas akceptuje, narzuca swoje poglądy lub jest zwyczajnie wścibska. Rodzice teoretycznie mają wspierać, ale aż strach pomyśleć, ile razy doprowadzili do rozpadu związków swoich dzieci.

Potwierdzasz?

Zobacz również: 30 intymnych tematów, o które powinnaś go wreszcie zapytać. To może być przełom dla Waszego związku

Polecane wideo

Znowu jest do wzięcia. Najbardziej rozchwytywany singiel wraca na Tindera
Znowu jest do wzięcia. Najbardziej rozchwytywany singiel wraca na Tindera - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 1 / 5
gość (Ocena: 1) 22.12.2020 09:37
Jeśli nie popuscisz szpary to nie przetrwa.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie