5 noworocznych postanowień, które powinna zrobić każda para

Dzięki nim wkroczycie w kolejny rok silniejsi niż kiedykolwiek ♥
5 noworocznych postanowień, które powinna zrobić każda para
Fot. Unsplash
31.12.2020

Postanowienia noworoczne zazwyczaj mają na celu sprawić, że staniemy się lepszą wersją siebie. Dla każdego znaczy to oczywiście co innego. Jedni będą chcieli poprawić swoją sytuację na rynku pracy, inni zmienić coś w wyglądzie, jeszcze inni popracować nad swoim zdrowiem psychicznym. 

Zobacz również: Naukowcy już wiedzą, czy będziecie razem na zawsze. Można to łatwo sprawdzić

Ale postanowienia noworoczne mogą sprawić też, że ty i twój facet staniecie się lepszą parą, a wasz związek będzie szczęśliwszy i mocniejszy niż kiedykolwiek. Eksperci są zdania, że każda para powinna wprowadzić w życie pewne postanowienia i konsekwentnie dążyć do ich realizacji. Dlaczego więc nie zacząć właśnie w Nowy Rok? 

Postanowienia noworoczne dla par, które ulepszają związek

Fot. Unsplash.com 

Postanowienia noworoczne dla par. Polepszą wasz związek

Rozmawiajcie ze sobą przynajmniej pół godziny dziennie 

Ważne - podczas gdy rozmawiacie powinniście skupić na sobie nawzajem całą swoją uwagę. To oznacza żadnego telewizora w tle, żadnego zerkania na komputer czy przeglądania aplikacji w telefonie. Liczy się tylko czas, jaki sobie dajecie. O tym, jak ważna jest codzienna rozmowa w związku przekonuje m.in. psychoterapeuta M. Gary Neuman. W ramach jednego ze swoich badań przeprowadził wywiady z setkami kobiet. Odkrył, że te najszczęśliwsze w swoich związkach poświęcały na rozmowę z partnerem przynajmniej 30 minut dziennie. 

Powiedzcie “stop” zanim kłótnia zajdzie za daleko 

Każda para od czasu do czasu się kłóci - to nieuniknione, naturalne, a czasami może też być zdrowe i oczyścić waszą relację. Niestety zdarza się też, że podczas kłótni sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli. Przestajecie panować nad emocjami i zamiast merytorycznej dyskusji zaczynacie mówić rzeczy, których potem żałujecie. A przecież raz wypowiedzianych słów nie da się cofnąć. Dlatego jeśli zauważacie, że wasza kłótnia zmierza w złym kierunku, powiedzcie “stop” i dajcie sobie chwilę aby ochłonąć. Gdy emocje już opadną postarajcie się na spokojnie rozwiązać problem, który was poróżnił. 

Przynajmniej raz dziennie powiedz partnerowi, za co go doceniasz 

Psycholożki Sara Algoe i Amie Gordon przeprowadziły badanie, z którego wynika, że pary okazujące sobie wdzięczność odczuwają większą satysfakcję w związku oraz większą więź. Są też obarczone mniejszym ryzykiem rozstania. Podobne badanie przeprowadził wspomniany już M. Gary Neuman. Odkrył, że mężczyźni, którzy zdradzili swoje partnerki jako najczęstszy przykład wypalenia emocjonalnego podawali właśnie poczucie niedocenienia. Wniosek? Mówcie sobie nawzajem, za co się doceniacie, prawcie sobie komplementy i dawajcie drugiej połówce do zrozumienia, że jest ważna. 

Komunikujcie się ze sobą w ciągu dnia 

To szczególnie ważne postanowienie zwłaszcza w przypadku par w związkach na odległość, gdy rozmowa twarzą w twarz nie jest możliwa. Ale skorzystają z niego także pary, które mieszkają pod jednym dachem. Jedno z badań wykazało, że regularne wysyłanie sobie wiadomości przekłada się na większy poziom zaangażowania w związku - zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Zatem nawet jeśli masz szalony dzień w pracy poświęć te pięć sekund na wysłanie partnerowi krótkiej wiadomości, w której powiesz mu, że o nim myślisz. 

Umawiajcie się na randki 

Ustalcie, że jeden wieczór w tygodniu będzie tylko dla was i wybierajcie się na romantyczne randki. Dlaczego to tak istotne? Badania pokazują, że pary, które regularnie spędzają chwile tylko we dwoje rzadziej się rozstają. Wspólny czas, zwłaszcza w romantycznej atmosferze, pielęgnuje relację i zacieśnia więź.  

Zobacz również: 25 pytań, które zbliżą was do siebie bardziej niż miłosny akt

Polecane wideo

Kupiły suknie ślubne, ale coś im nie pasowało. Tak wyglądają po przeróbce
Kupiły suknie ślubne, ale coś im nie pasowało. Tak wyglądają po przeróbce - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
BarbaraPerry (Ocena: 5) 31.12.2020 16:30
Google płaci teraz od 17488 USD do 23500 USD miesięcznie za pracę online w domu. Dołączyłem do tej pracy 2 miesiące temu i zarobiłem 21540 $ w pierwszym miesiącu na tej pracy. Mogę powiedzieć, że moje życie zmieniło się - całkowicie na lepsze! Sprawdź, co robię.... 𝒘𝒐𝒓𝒌𝒓𝒆𝒗𝒊𝒆𝒘𝒔10.𝒄𝒐𝒎
odpowiedz

Polecane dla Ciebie