12 cech, które powinien mieć Twój wymarzony mężczyzna

Jak powinien zachowywać się facet, z którym stworzymy idealny związek?
12 cech, które powinien mieć Twój wymarzony mężczyzna
Fot. Unsplash (Logan Weaver)
12.12.2020

Wybór życiowego partnera jest bardzo ważny, zwłaszcza jeżeli szukasz związku na poważnie. Od tego mężczyzny może zależeć całe twoje życie, nawet jeśli relacja nie potrwa długo. Dlaczego zatem tak wiele kobiet decyduje się na kogokolwiek? Niektóre nie potrafią być same, inne boją się, że zostaną starymi pannami. Są też osoby liczące na to, że prawdziwe uczucie przyjdzie z czasem. Takie kobiety potrafią wiele wybaczyć partnerowi i zdarza im się przymykać oko na niektóre wybryki. Okłamują siebie i otoczenie, a co najbardziej istotne – szkodzą same sobie.

Po pierwsze tracą lata na poznanie kogoś wartościowego. Po drugie nie szanują się, zgadzając na liczne upokorzenia i zaniedbania ze strony mężczyzny. Po trzecie wychodzą z takich związków poranione, a nawet z bagażem w postaci dziecka. Nie da się cofnąć czasu i odwrócić przebiegu niekorzystnych wydarzeń. Można natomiast im zapobiec.

Jakiego faceta powinnaś szukać, jeżeli chcesz stworzyć dobrze zapowiadający się związek? Mężczyzna musi spełniać 12 cech. Niedobrze jest mieć zbyt duże wymagania, ale nigdy nie daj sobie wmówić, że są wygórowane, jeżeli chodzi o którykolwiek z poniższych podpunktów. Wymagania są konieczne.

Zobacz także: „Chyba dam drugą szansę byłemu, który mnie zdradził. Mam co prawda nowego faceta, ale...” (Trudna historia Agnieszki)

Najważniejsze cechy idealnego partnera

Jest dojrzały

Niedojrzałemu facetowi nie można ufać. Raz mówi tak, a drugim razem nie. Sam nie jest pewien, czego chce. Powtarza, że potrzebuje czasu, ale czy naprawdę chcesz czekać? Dojrzały mężczyzna wie, że w życiu są ważniejsze sprawy niż koledzy i imprezy. Ma plan na swoje życie i realizuje je. Jeżeli jesteś jego częścią, na pewno zrobi wszystko, aby cię zdobyć i zatrzymać przy sobie. Z dojrzałym mężczyzną masz większą pewność, że za jakiś czas jego uczucia nie odmienią się. On czuje pewność, że chce ciebie.

Zachowuje się jak dżentelmen

Ta zasada może niektórym wydawać się przesadą, ale tak naprawdę wcale nią nie jest. Bycie dżentelmenem to otwieranie drzwi przed kobietą, ustępowanie jej miejsca, podnoszenie za nią rzeczy, która niechcący upadła, witanie jej jako pierwszy i podobne zachowania. Dlaczego są tak ważne? Pokazują, jaki facet ma stosunek do kobiet i jak został wychowany.

Szuka poważnego związku

On nie może być niepewny w tym temacie. Jeżeli prosi o czas do namysłu albo otwarcie mówi, że na razie woli coś niezobowiązującego, nie łudź się. Jego nastawienie nie zmieni się, nawet jeśli się w tobie zakocha i nawet jeśli urodzisz mu dziecko.

Szanuje cię

Szacunek to podstawa. Facet musi szanować twoje zdanie, wybory, rodzinę i przyjaciół. Może mieć inne poglądy i uważać, że pewne sprawy załatwia się w inny sposób, ale jednocześnie akceptuje, że masz inną opinię. Akceptuje również bliskich ci ludzi, nawet gdy nie dogaduje się z nimi zbyt dobrze.

facet na całe życie

Fot. unsplash.com

Staje w twojej obronie

Nie chodzi o sytuacje na ulicy, gdy zaczepia cię podejrzany typ, chociaż to też ma znaczenie. Przede wszystkim ważne jest, czy staje w twojej obronie przed matką, ojcem lub przyjacielem. Krewni faceta muszą się z tobą liczyć. On nie powinien pozwolić na obrażanie twojej osoby, posądzanie cię o coś, czego nie zrobiłaś, gdy nie ma żadnych dowodów, i podobną niesprawiedliwość.

Jest wrażliwy

Wrażliwość w stosunku do innych ludzi jest odbiciem tego, czego możesz spodziewać się w przyszłości. Wraz z upływem lat szaleńcza miłość traci na sile rażenia i wtedy wychodzi na jaw, kto jaki jest. Dobry facet nie godzi się na niesprawiedliwość względem innych, pomaga słabszym i nie kieruje się własną wygodą, gdy to może komuś zaszkodzić.

Lubi twoje towarzystwo i szuka go

Skoro macie być ze sobą przez całe życie, oboje powinniście przepadać za swoim towarzystwem. Jeżeli dobrze czujecie się ze sobą, związek jak najbardziej rokuje. Ważne są też sposoby na spędzanie czasu we dwoje. Czy on stara się pójść pod tym względem na kompromis albo wymyślić rozrywkę, która spodoba się wam obojgu? Facet, którym się zainteresowałaś, powinien lubić twoje towarzystwo i szukać go.

Adoruje cię

Adoracja jest ważna, ponieważ pokazuje, jak bardzo mu zależy. Kwiaty i różnego rodzaju drobiazgi są znaczące. Niekoniecznie chodzi tylko o rzeczy materialne, ale i działania: np. przygotowanie romantycznej kolacji, zabranie cię w specjalnie wybrane miejsce lub napisanie wiersza.

Lubi cię taką, jaka jesteś

Pamiętasz, co powiedział Mark Darcy Bridget Jones w pierwszej części filmu? „Lubię cię taką, jaka jesteś”. Ta fraza powinna ci przyświecać w poszukiwaniach życiowego partnera. Nieważne, czy zdarza ci się powiedzieć coś głupiego, zaśmiać w nieodpowiednim momencie albo popełnić gafę towarzyską – on i tak będzie cię lubił.

Podbudowuje cię

Twój facet powinien w ciebie wierzyć i dopingować cię. Szyderstwa, wyśmiewanie, czy słowa: „znowu ci nie wyszło” lub „mogłaś zrobić to lepiej” są niedopuszczalne. Szanuj się i nie zawracaj sobie głowy takim facetem.

Jest ci wierny

Wierność to podstawa. On cię nie zdradzi, choćby miał ku temu milion okazji. Wiadomo, że nieraz zwróci uwagę na jakąś atrakcyjną dziewczynę, ale i tak nie zamieniłby jej na ciebie.

Troszczy się o ciebie

Facet wysyła ci SMS-y lub dzwoni, gdy masz zły dzień. Dodaje ci otuchy pozytywnymi słowami. Pamięta, co lubisz jeść, a czego nie znosisz. Kupuje leki, gdy jesteś chora. Wykonuje za ciebie obowiązki domowe, gdy jesteś bardziej zmęczona niż on. Innym facetem nie zawracaj sobie głowy.

Zobacz także: Części ciała, które uwielbiają mężczyźni, a kobiety ich... nienawidzą

Polecane wideo

Horoskop miłosny na grudzień
Horoskop miłosny na grudzień - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 3.67 / 5
gość (Ocena: 5) 02.01.2021 01:29
Moj mezczyzna wlasnie taki jest jak powyzej. Traktuje mnie jak ksiezniczke ale potrafi mnie opierniczyc tyle, ze zawsze grzecznie, ze cos nawywijałam. Nie ja nie zachowuje sie jak ksiezniczka, robie mu masaz gdy jest zmeczony i gotuje rosol gdy jest przeziebiony a jak mi sie cos nie podoba mowie wprost a nie owijam w bawelne a on sie zachowuje jak bym byla najlepsza na swiecie
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 12.12.2020 10:02
Drogie powiatowe księżniczki... żeby mieć wymagania, trzeba najpierw sobą coś reprezentować. Zejdźcie na ziemię, przestańcie żyć bajeczkami, dostosujcie oczekiwania do tego, co możecie same zaproponować drugiej stronie, zastanówcie się, czy aby na pewno jesteście tak za.je.bi.ste, jak się wam wydaje. I pamiętajcie, żeby nie było: osobnicy spełniający powyższe cechy na ogół mają już swoich chłopaków, których nie chcą zmieniać. ;)
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie