Czy on mnie naprawdę kocha? Nie istnieje prostszy sposób, żeby to sprawdzić

Wyznania nic nie znaczą, jeśli nie stoją za nimi konkretne czyny.
Czy on mnie naprawdę kocha? Nie istnieje prostszy sposób, żeby to sprawdzić
Fot. pexels (Gustavo Fring)
10.12.2020

Słowa znaczą wiele, ale nie należy ich przeceniać. Dobrze wiedzą o tym wszyscy, którym wyznano miłość, a później zraniono. Za deklaracjami muszą stać czyny - przekonuje yourtango.com i wymienia kilka ewidentnych sygnałów świadczących o naprawdę głębokim uczuciu.

Zobacz również: Naukowcy już wiedzą, czy będziecie razem na zawsze. Można to łatwo sprawdzić

Zamiast polegać wyłącznie na słodkich wyznaniach, warto przeanalizować zachowanie partnera. Bez koloryzowania i typowego dla zakochanych myślenia życzeniowego. Tu liczą się twarde fakty. Co mówią o waszej relacji? Zastanów się nad każdą z wymienionych kwestii.

I przejrzyj wreszcie na oczy - sugerują ekspertki cytowane przez serwis.

zakochana para

Jak rozpoznać miłość?

#1 Zależy mu na twoim uznaniu

Stara się być najlepszą wersją samego siebie, bo chce zasłużyć na twój szacunek i miłość. Nie spoczywa na laurach - każdego dnia udowadnia swoją wartość poprzez małe i większe gesty. Jest zaangażowany i chce pogłębiać relację.

#2 Chce cię uszczęśliwiać

Nie myśli wyłącznie o sobie. Jest w stanie się poświęcić, jeśli na czymś bardzo ci zależy. Czasami rezygnuje z własnych marzeń, aby umożliwić ci realizację twoich. Później tego nie wypomina i wcale nie oczekuje rewanżu.

#3 Jest uważnym słuchaczem

Czasami mamy wrażenie, że mówimy do ściany. Jednak nie tym razem - jego naprawdę interesuje wszystko, co próbujesz mu przekazać. Zapamiętuje najważniejsze informacje, więc nie musisz się ciągle powtarzać.

#4 Próbuje łagodzić konflikty

Niektórzy ludzie mają obrażalską naturę i nigdy nie wyciągają ręki na zgodę. On nie potrafi się długo gniewać. Nawet jeśli bardzo go zranisz - on zawsze będzie próbował załagodzić sytuację. Wie, jak wiele ma do stracenia.

Zobacz również: 30 intymnych tematów, o które powinnaś go wreszcie zapytać. To może być przełom dla Waszego związku

zakochana para

#5 Nie chce cię na siłę zmieniać

W każdym związku musimy się „dotrzeć”. Nie oznacza to jednak, że jedna strona całkowicie podporządkowuje się drugiej. On akceptuje cię dokładnie taką, jaka jesteś. Jest wyrozumiały i nie oczekuje, że wszystko będzie po jego myśli.

#6 Pracuje nad związkiem

Prędzej czy później w każdym związku przychodzi moment znużenia. Poczucie stabilizacji odbiera nam chęć do działania, a wtedy osiadamy na laurach. Jemu też się to zdarza. Ale po chwili przypomina sobie, jak bardzo cię kocha. Nadal chce cię zaskakiwać i adorować.

#7 Spełnia twoje oczekiwania

Oczywiście nie wszystkie, bo jest wolnym człowiekiem. Kiedy jednak bardzo ci na czymś zależy - bierze to sobie do serca i chce ci zaimponować. Jesteś dla niego równorzędną partnerką, która chce dobrze. A on to rozumie.

#8 Dodaje ci pewności siebie

Nigdy na odwrót. Związek, w którym czujesz się słabsza, niż wcześniej, nie opiera się na wielkiej miłości. Ta sprawia, że chcemy się wzajemnie podbudowywać i motywować do działania. Przy nim czujesz, że możesz wszystko.

Coś ci to przypomina? Możemy tylko pogratulować!

Zobacz również: 5 niepokojących sygnałów, które świadczą o chwiejnym związku

Polecane wideo

Chłopak wstydził się przedstawić ją rodzicom. Pokazała mu, co stracił
Chłopak wstydził się przedstawić ją rodzicom. Pokazała mu, co stracił - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie