5 niepokojących sygnałów, które świadczą o chwiejnym związku

Wasza relacja może się szybko wywrócić.
5 niepokojących sygnałów, które świadczą o chwiejnym związku
Fot. Unsplash
06.12.2020

Miłość, partnerstwo, zaufanie, wspólny cel - to bardzo ważne elementy każdego udanego związku, ale wszystko na nic, jeśli relacja z drugą osobą nie daje nam poczucia stabilizacji. Będąc razem chcemy wiedzieć, na czym tak naprawdę stoimy. Mieć pewność, że uczucie jest prawdziwe i nagle nie zgaśnie.

Zobacz również: 30 intymnych tematów, o które powinnaś go wreszcie zapytać. To może być przełom dla Waszego związku

Niestety, różnie z tym bywa, na co najlepszym przykładem jest tzw. chwiejny związek - zauważa yourtango.com. Chodzi o relację, w której szczerość zostaje zastąpiona grą pozorów i zachowaniami pod publikę. Oficjalnie sielanka, ale na osobności już tak dobrze się nie dogadujemy.

Sprawdź, czy utknęłaś w takim układzie. Oto 5 symptomów, które należy potraktować jako ostrzeżenie.

związek

Związek bez przyszłości

#1 Nigdy się nie kłócicie

Brzmi cudownie, prawda? Ale w prawdziwym życiu to wręcz niemożliwe. Nawet najbardziej zakochani mogą i wręcz powinni się różnić. Sprzeczki nie są niczym złym, jeśli potrafimy dojść do porozumienia. Całkowita zgodność powinna nam dać do myślenia. To może być sygnał, że boicie się mówić otwarcie o swoich potrzebach i długo to nie potrwa.

#2 Jesteście od siebie uzależnieni

Niektóre pary są nierozłączne, ale wszystko ma swoje granice. Jeśli zabierasz swojego chłopaka nawet na spotkanie z przyjaciółkami - coś tu jest nie tak. Partnerzy powinni mieć swoje sprawy i nie mogą przebywać ze sobą 24 godziny na dobę. Taka obsesja może być wynikiem braku zaufania i chęci kontroli. A to dobrze nie wróży.

#3 Liczą się tylko dzieci

Potomstwo jest ważne, ale relacje z ukochanym - także. Związek opierający się wyłącznie na dzieciach prędzej czy później może się wypalić. Te kiedyś dorosną, a wy zostaniecie sami. Czy nadal będziecie siebie potrzebować? Jeśli cały świat kręci się wyłącznie wokół pociech, najwyraźniej niewiele więcej was już łączy. Jesteście mamą i tatą, ale powinniście być także partnerami.

Zobacz również: Naukowcy już wiedzą, czy będziecie razem na zawsze. Można to łatwo sprawdzić

związek

#4 Próbujesz swatać innych

Uważasz się za ekspertkę, bo przecież tobie się udało. Według psychologów to może być sygnał alarmowy. Nie robisz tego wcale z dobrego serca, aby komuś pomóc, ale wypełnić pustkę we własnym życiu. Widocznie twoja relacja jest mało ekscytująca, dlatego chcesz chłonąć emocje innych. Poszukując partnera dla przyjaciółki, całkiem możliwe, że podświadomie szukasz go dla siebie.

#5 Publicznie okazujecie uczucia

Nie ma niczego złego w pocałunku czy chwyceniu się za ręce. Przemyśl jednak, czy będąc na osobności także macie taką potrzebę. Może się okazać, że robicie to wyłącznie na pokaz, bo zdajecie sobie sprawę ze swoich problemów. Związek jest słaby, więc usilnie próbujecie przekonać wszystkich wokół, że nic złego się nie dzieje.

Coś Ci to przypomina?

Zobacz również: Zjawisko „degradacji”: Kim dla niego jesteś?

Polecane wideo

„Tak wygląda idealna żona”. Dla męża zmieniła się nie do poznania
„Tak wygląda idealna żona”. Dla męża zmieniła się nie do poznania - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie