Naukowcy już wiedzą, czy będziecie razem na zawsze. Można to łatwo sprawdzić

Ten jeden typ związku wyjątkowo dobrze wróży.
Naukowcy już wiedzą, czy będziecie razem na zawsze. Można to łatwo sprawdzić
Fot. Unsplash (Natalia Sobolivska & Jonathan Borba)
19.11.2020

Niektórzy próbują przewidywać przyszłość, ale do tego niezbędny jest dar jasnowidzenia. Jeśli nie jesteś medium - życie nieraz cię jeszcze zaskoczy. Także to uczuciowe, bo w miłości różnie bywa. Czasami wydaje nam się, że jesteśmy sobie pisani, ale nic z tego nie wychodzi. Kiedy indziej od początku nie dajemy sobie żadnych szans, by ostatecznie stworzyć małżeństwo na całe życie.

Zobacz również: Zaskakujący powód, dlaczego do końca lutego raczej nie stworzysz stałego związku

Od czego to zależy? Jakiś czas temu tej kwestii przyjrzeli się naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Illinois, by później opublikować wyniki swoich badań w prestiżowym „Journal of Marriage and Family” - czytamy na yourtango.com.

Tajemnicą sukcesu lub porażki okazuje się typ związku. Jeden z czterech.

związek

Czy będziemy razem?

Badaniem objęto niemal 400 par w nieformalnych związkach, czyli jeszcze przed ewentualnym ślubem. Wszyscy uczestnicy skończyli już 20 lat, ale nadal byli przed trzydziestką. W czasie 9-miesięcznego eksperymentu każdy z nich kilkakrotnie musiał się wypowiedzieć na temat partnera i wspólnych perspektyw.

Na tej podstawie naukowcy podzielili relacje damsko-męskie na 4 typy, a przy okazji ocenili ich szanse.

#1 Związek dramatyczny

W tej relacji sporo się dzieje. Partnerzy przeżywają kolejne wzloty i upadki, choć tych ostatnich jest zdecydowanie więcej. Są ze sobą raczej z przyzwyczajenia lub konieczności, a nie z powodu wielkiego uczucia. Nie mogą liczyć na wzajemne wsparcie, ani dobre słowo ze strony rodziny i przyjaciół. Rozstają się dwukrotnie częściej, niż 3 pozostałe typy.

#2 Związek skoncentrowany na partnerze

Partner postrzegany jest przez nas jako przysłowiowa druga połowa i centrum wszechświata. Liczymy się z jego zdaniem i zrobimy dla niego niemal wszystko. Sytuacje kryzysowe należą do rzadkości i nie trwają długo. Para uwielbia spędzać ze sobą czas i ma ogromne szanse, by stworzyć związek na całe życie.

Zobacz również: W tych województwach najtrudniej znaleźć chłopaka. Konkurencja jest ogromna

związek

#3 Związek na pokaz

Uczucie zawsze przegrywa z tym, co myślą i mówią o nas inni. Krytyczne uwagi na temat partnera bierzemy mocno do siebie, a wreszcie sami zaczynamy wątpić w swój wybór. Oficjalnie - sielanka, ale tak naprawdę niewiele nas łączy. To związek bez solidnych fundamentów, który może potrwać kilka miesięcy, a nawet lat - jednak nie więcej.

#4 Związek napędzany konfliktem

Kłótnie są na porządku dziennym. Do tego stopnia, że powoli się do nich przyzwyczajamy. Choć nie potrafimy powiedzieć zbyt wiele dobrego o partnerze, to jednak często nie wyobrażamy sobie bez niego życia. Jeśli przyzwyczajenie okaże się silniejsze od zdrowego rozsądku - taka para wcale nie musi się szybko rozstać. Po ślubie ryzyko rozwodu jest jednak spore.

Który opis najlepiej do was pasuje?

Zobacz również: Nigdy nie ufaj facetowi, który okazuje miłość w ten sposób. To pułapka

Polecane wideo

Jakiego znaku zodiaku jest wasz związek?
Jakiego znaku zodiaku jest wasz związek? - zdjęcie 1
Komentarze (6)
Ocena: 4.5 / 5
gość (Ocena: 5) 21.11.2020 02:34
:( Czemu?
odpowiedz
gość (Ocena: 2) 19.11.2020 21:22
Do nas pasuje: zdrowy związek. Jesteśmy para 30+ po pewnych doświadczeniach, cenimy siebie, nasza indywidualność, nie oplatamy się niczym bluszcz, jest kompromis, różnica zdań ,lepiej nam ze sobą jak bez ale potrafimy spędzać czas i być szczęśliwymi osobno ;-)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.11.2020 10:42
Dziwiszowi też naukowcy powiedzieli że pedofilia wypłynie z kościoła na powierzchnie ale nie wierzył bo myślał że jak papieża szybko zrobią świętym to wszystko co wypłynie od razu zatonie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.11.2020 10:32
Większych bzdur nie czytałam. Traktuj go jak centrum świata, a cię szybko kopnie w żyć...
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie