7 bolesnych dowodów na to, że... wcale nie jesteś jego wymarzoną dziewczyną

Jeśli naprawdę Ci na nim zależy, jeszcze nie jest za późno, aby coś z tym zrobić.
7 bolesnych dowodów na to, że... wcale nie jesteś jego wymarzoną dziewczyną
Fot. Unsplash (Jesse Goll)
07.12.2020

Faceci postrzegani są zazwyczaj jako bardzo konkretni. Doskonale wiedzą, czego chcą i nie za bardzo potrafią udawać. Zawsze walą prosto z mostu, żeby nie dusić w sobie negatywnych emocji. Czy aby na pewno? Z ich otwartością jednak różnie bywa, dlatego czasami nawet po wielu latach związku nie potrafimy ich rozgryźć.

Zobacz również: Nigdy nie ufaj facetowi, który okazuje miłość w ten sposób. To pułapka

To że czujesz się spełniona w danej relacji i nie wyobrażasz sobie życia bez tego konkretnego partnera - wcale nie oznacza, że on myśli podobnie. Nawet jeśli głośno się nie skarży. Bywa i tak, że dla świętego spokoju milczy, a w głębi duszy cierpi. Niestety - z twojego powodu, jak przekonuje yourtango.com.

Co mu nie pasuje? Przede wszystkim nadmierna kontrola, która przejawia się na 7 sposobów.

para

Kontrola w związku

#1 Ciągle go krytykujesz

Warto mówić o swoich oczekiwaniach, ale rozmowa nie może przypominać zmasowanego ataku. On także ma uczucia i chce być akceptowany. Przede wszystkim przez kobietę, którą nazywa miłością swojego życia. W przeciwnym razie może odnieść wrażenie, że jesteś z nim wyłącznie za karę.

#2 Odseparowujesz go od najbliższych

Wściekasz się, kiedy chce wyjść sam z kolegami? Masz za złe, gdy odwiedza rodziców, a ty miałaś zupełnie inne plany? Irytują cię jego przyjaciele i rodzeństwo? To po prostu nie może się udać. Nie akceptując jego najbliższych dajesz mu do zrozumienia, że z nim także jest coś nie tak. Cały świat nie może kręcić się wokół ciebie.

#3 Stosujesz szantaż emocjonalny

Albo zrobisz tak i tak, albo przestanę cię kochać. Albo się podporządkujesz, albo będziemy musieli się rozstać. Lub co gorsza - coś sobie zrobię. Tak nie wyglądają zdrowe relacje dwojga dorosłych ludzi. Związek, w którym rządzi strach, niepewność i wyrzuty sumienia jest z góry skazany na niepowodzenie.

#4 Oczekujesz wdzięczności

Powinien cię doceniać i dziękować za każde poświęcenie, ale bez przesady. Oczekiwanie, że codziennie będzie wychwalał cię pod niebiosa i podkreślał, że bez ciebie jego życie już dawno by się zawaliło, to przejaw toksycznego uczucia. Zastanów się, czy także potrafisz okazać szacunek.

Zobacz również: 8 sygnałów alarmowych, że utknęłaś w związku z socjopatą

para

#5 Wpędzasz w poczucie winy

Ciągle krytykujesz jego postępowanie i oczekujesz, że wszystko będzie robił po konsultacji z tobą. Jeśli coś się nie uda - to oczywiście jego wina, bo przecież ty zrobiłabyś inaczej. Słynne „a nie mówiłam” doprowadzi do sytuacji, że będzie żył w permanentnym strachu. Czy na pewno o to chodzi?

#6 Przesadzasz z zazdrością

Dobrze, gdy o niego zabiegasz i zrozumiałe, że inne kobiety w jego otoczeniu wzbudzają twój lekki niepokój. To naturalna reakcja zakochanego człowieka, ale są jakieś granice. Podejrzewanie go o wszystko, co najgorsze i regularne urządzanie scen zazdrości raczej nie wzmocni waszej relacji. Wręcz przeciwnie.

#7 Osaczasz go

Chcesz być z nim przez 24 godziny na dobę. Kontrolujesz, wypytujesz, sprawdzasz i śledzisz. Tłumaczysz to wielką miłością, ale nawet zakochany człowiek potrzebuje chwili oddechu. Mężczyzna całkowicie pozbawiony swobody prędzej czy później zapragnie się uwolnić.

Ty też popełniasz te błędy?

Zobacz również: Zaskakujący powód, dlaczego do końca lutego raczej nie stworzysz stałego związku

Polecane wideo

Horoskop miłosny na listopad
Horoskop miłosny na listopad - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie