Zerwaliśmy, ale on wciąż do mnie pisze...

Jest wystarczająco trudno, a on wcale tego nie ułatwia.
Zerwaliśmy, ale on wciąż do mnie pisze...
fot. iStock (LightFieldStudios)
18.11.2020
Wiktoria Sobocińska

Nie było łatwo, ale w końcu podjęłaś tę decyzję. Być może nawet zrobiliście to wspólnie i pokojowo. Początkowa adrenalina i plany dotyczące "nowego życia" jednak powoli tracą swoją moc, a na ekranie telefonu nagle pojawiał się sms z treścią... "Tęsknię za Tobą". Silne emocje znów wracają.

Zobacz również: Mój partner działa mi na nerwy...

Szczególnie trudno czyta się takie wiadomości, jeśli nadal żywisz do kogoś uczucia. Jak masz uporać się z rozstaniem, kiedy on ciągle do Ciebie pisze lub dzwoni? Wypadałoby w końcu postawić granicę. Portal yourtango.com zdradza, jak skutecznie sobie z tym poradzić.

Jak zachować się po rozstaniu z chłopakiem?

Stawiaj mu granicę

Zwłaszcza, jeśli po zerwaniu poczułaś się zraniona i roztrzęsiona. Jeżeli jego wiadomości i "dobijanie się" do Ciebie wywołuje Twój dyskomfort, powiedz mu o tym. Nie traktuj jego sygnałów jako nagłego aktu dobrej woli. Być może chce tylko zadbać o własne ego i wiedzieć, co planujesz. W ten sposób na zawsze zostaniesz jego planem awaryjnym. Jasno ustalcie reguły teraźniejszego kontaktu. I nie rezygnujcie z tego pod żadnym pozorem. Czas sam wyleczy rany, a on niech nie bawi się emocjami.

Nie musisz być miła

Pamiętaj, że nie musisz już chodzić na paluszkach. Stało się. Jeśli Twoje granice zostały przekroczone i czujesz złość, zakomunikuj to byłemu partnerowi. To nie znaczy, że już zupełnie wyleczyłaś się z uczuć do niego, ale niech wie, że nie jesteś już na każde jego zawołanie czy otarcie łez. Wytrwanie w tej trudnej decyzji sprawi, że nabierzesz do siebie szacunku. Bądź szczera, bezpośrednia i pozwól mu wrócić do swojego życia. Im wcześniej tym lepiej.

Zrób przestrzeń na nowe

Nie pozwól sobie zepsuć szansy na nowy związek. Być może już zaczęłaś się z kimś spotykać, ale boisz się, że to jeszcze nie czas. Przestań! Jeśli skończysz obsesyjnie o nim myśleć, nareszcie zrobisz w sercu przestrzeń na nową miłość. Masz prawo w ogóle nie odpowiadać na połączenia i wiadomości od eks. W ostateczności możesz napisać: Nie chcę więcej o Tobie słyszeć. Ruszyłam naprzód. 

Zobacz również: 5 ćwiczeń, które pomogą Ci otworzyć się na nową miłość

Polecane wideo

Pokazała, jak zmieniła się po rozstaniu. To zemsta na byłym chłopaku
Pokazała, jak zmieniła się po rozstaniu. To zemsta na byłym chłopaku - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie