Zjawisko „degradacji”: Kim dla niego jesteś?

Oficjalne rozstanie to prawdopodobnie kwestia czasu.
Zjawisko „degradacji”: Kim dla niego jesteś?
Fot. iStock
16.11.2020

Czy każdą trwałą relację damsko-męską można nazwać związkiem? Wszystko zależy od przyjętej terminologii i oczekiwań. Czasami jesteśmy ze sobą, choć tak naprawdę niewiele nas łączy. Jedna strona oczekuje pełnego zaangażowania, a druga stawia na znacznie luźniejsze więzy.

Zobacz również: Nigdy nie ufaj facetowi, który okazuje miłość w ten sposób. To pułapka

Pierwsze zauroczenie nie ewoluuje w wielką miłość, ale dziwny układ - ostrzega yourtango.com. I zwraca uwagę na zjawisko „degradacji”. Chodzi o sytuację, gdy jeszcze do niedawna byłaś dla niego wszystkim, a teraz traktuje cię jak powietrze lub jedną z wielu. Z partnerki stałaś się co najwyżej kochanką.

Jak to rozpoznać?

spanie z chłopakiem

Czy jestem jego dziewczyną?

#1 Staje się coraz bardziej oziębły

Nie tylko w sypialni, choć coraz mniejsza satysfakcja w łóżku również powinna być sygnałem alarmowym. Unika czułych gestów, nie zależy mu na twoim szczęściu, brzydko się odzywa. Czujesz, że buduje pomiędzy wami mur. Cegiełka po cegiełce.

#2 Już nie jesteś dla niego priorytetem

Kiedyś robił wszystko, by spędzać z tobą jak najwięcej czasu i radził się nawet w najdrobniejszych kwestiach. Dziś ledwo cię zauważa, a już na pewno nie liczy się z twoim zdaniem. Rodzina, kumple, znajomi, praca - to na nich się skupia.

#3 Musisz starać się dwa razy bardziej

Wyraźnie zmieniło się jego nastawienie. Niegdyś doceniał wszystkie twoje starania i podkreślał, jaka jesteś dla niego dobra. Ale to ewidentnie przestało mu wystarczać. Oczekuje cudów, a później i tak jest rozczarowany.

#4 Zaczyna wstydzić się związku

Pierwszym sygnałem może być jego aktywność w mediach społecznościowych. Wspólne zdjęcia i wpisy poświęcone waszej wielkiej miłości nagle gdzieś zniknęły? Postronny obserwator może odnieść wrażenie, że już zerwaliście.

#5 Przestałaś widywać jego przyjaciół

Po pierwsze - nie do końca dobrze czuje się jako twój chłopak i nie chce odgrywać tej roli w otoczeniu najbliższych. Po drugie - w ten sposób tworzy grunt pod ewentualne rozstanie. Im szybciej znikniesz z życia jego znajomych, tym krócej będą roztrząsać temat.

Zobacz również: 12 oznak, że tkwisz w związku jednostronnym

problemy w zwiazku

#6 Nie odwiedzacie już jego rodziców

Po niedzielnych obiadkach i imieninach przyszłej teściowej pozostały już tylko wspomnienia. Z tych samych powodów, co ukrywanie cię przed przyjaciółmi. On ewidentnie czuje, że wszystko wisi na włosku i nie chce się później tłumaczyć.

#7 Przyłapałaś go na zdradzie emocjonalnej

Fizyczna to ostateczny cios, ale wcześniej możesz zauważyć, że korzysta z aplikacji randkowych. Facet w szczęśliwym związku raczej nigdy się na to nie zdecyduje, nawet jeśli jest wyjątkowo ciekawski. Widocznie już się rozgląda.

#8 Niczego o sobie nie mówi

Zastanów się, kiedy sam z siebie zaczął rozmowę o uczuciach albo zrelacjonował przebieg całego dnia. Degradując cię jako dziewczynę przestaje poruszać takie tematy. Komunikacja ogranicza się do tego, co zjecie, gdzie pójdziecie i kto powinien posprzątać.

#9 Bez pytania zmienia wspólne plany

Najpierw razem umawiacie się na coś, a później on w ostatniej chwili dochodzi do wniosku, że to bez sensu. Albo ma lepsze plany - już bez ciebie. Tak nie wygląda związek dwojga kochających się ludzi, którzy patrzą w jednym kierunku.

#10 Wszyscy to widzą

Coraz częściej znajomi pytają, czy u was wszystko w porządku, a przyjaciółki wyraźnie dają do zrozumienia, że on się zmienił? Tego nie da się ukryć. Czas, żebyś ty także to dostrzegła. I wyciągnęła wnioski.

Zobacz również: 8 sygnałów alarmowych, że utknęłaś w związku z socjopatą

Polecane wideo

Wszyscy odradzali im związku. Właśnie powiedzieli sobie „tak”
Wszyscy odradzali im związku. Właśnie powiedzieli sobie „tak” - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie