Zjawisko „degradacji”: Kim dla niego jesteś?

Oficjalne rozstanie to prawdopodobnie kwestia czasu.
Zjawisko „degradacji”: Kim dla niego jesteś?
Fot. iStock
06.05.2023

Czy każdą trwałą relację damsko-męską można nazwać związkiem? Wszystko zależy od przyjętej terminologii i oczekiwań. Czasami jesteśmy ze sobą, choć tak naprawdę niewiele nas łączy. Jedna strona oczekuje pełnego zaangażowania, a druga stawia na znacznie luźniejsze więzy.

Zobacz również: Nigdy nie ufaj facetowi, który okazuje miłość w ten sposób. To pułapka

Pierwsze zauroczenie nie ewoluuje w wielką miłość, ale dziwny układ - ostrzega yourtango.com. I zwraca uwagę na zjawisko „degradacji”. Chodzi o sytuację, gdy jeszcze do niedawna byłaś dla niego wszystkim, a teraz traktuje cię jak powietrze lub jedną z wielu. Z partnerki stałaś się co najwyżej kochanką.

Jak to rozpoznać?

spanie z chłopakiem

Czy jestem jego dziewczyną?

#1 Staje się coraz bardziej oziębły

Nie tylko w sypialni, choć coraz mniejsza satysfakcja w łóżku również powinna być sygnałem alarmowym. Unika czułych gestów, nie zależy mu na twoim szczęściu, brzydko się odzywa. Czujesz, że buduje pomiędzy wami mur. Cegiełka po cegiełce.

#2 Już nie jesteś dla niego priorytetem

Kiedyś robił wszystko, by spędzać z tobą jak najwięcej czasu i radził się nawet w najdrobniejszych kwestiach. Dziś ledwo cię zauważa, a już na pewno nie liczy się z twoim zdaniem. Rodzina, kumple, znajomi, praca - to na nich się skupia.

#3 Musisz starać się dwa razy bardziej

Wyraźnie zmieniło się jego nastawienie. Niegdyś doceniał wszystkie twoje starania i podkreślał, jaka jesteś dla niego dobra. Ale to ewidentnie przestało mu wystarczać. Oczekuje cudów, a później i tak jest rozczarowany.

#4 Zaczyna wstydzić się związku

Pierwszym sygnałem może być jego aktywność w mediach społecznościowych. Wspólne zdjęcia i wpisy poświęcone waszej wielkiej miłości nagle gdzieś zniknęły? Postronny obserwator może odnieść wrażenie, że już zerwaliście.

#5 Przestałaś widywać jego przyjaciół

Po pierwsze - nie do końca dobrze czuje się jako twój chłopak i nie chce odgrywać tej roli w otoczeniu najbliższych. Po drugie - w ten sposób tworzy grunt pod ewentualne rozstanie. Im szybciej znikniesz z życia jego znajomych, tym krócej będą roztrząsać temat.

Zobacz również: 12 oznak, że tkwisz w związku jednostronnym

problemy w zwiazku

#6 Nie odwiedzacie już jego rodziców

Po niedzielnych obiadkach i imieninach przyszłej teściowej pozostały już tylko wspomnienia. Z tych samych powodów, co ukrywanie cię przed przyjaciółmi. On ewidentnie czuje, że wszystko wisi na włosku i nie chce się później tłumaczyć.

#7 Przyłapałaś go na zdradzie emocjonalnej

Fizyczna to ostateczny cios, ale wcześniej możesz zauważyć, że korzysta z aplikacji randkowych. Facet w szczęśliwym związku raczej nigdy się na to nie zdecyduje, nawet jeśli jest wyjątkowo ciekawski. Widocznie już się rozgląda.

#8 Niczego o sobie nie mówi

Zastanów się, kiedy sam z siebie zaczął rozmowę o uczuciach albo zrelacjonował przebieg całego dnia. Degradując cię jako dziewczynę przestaje poruszać takie tematy. Komunikacja ogranicza się do tego, co zjecie, gdzie pójdziecie i kto powinien posprzątać.

#9 Bez pytania zmienia wspólne plany

Najpierw razem umawiacie się na coś, a później on w ostatniej chwili dochodzi do wniosku, że to bez sensu. Albo ma lepsze plany - już bez ciebie. Tak nie wygląda związek dwojga kochających się ludzi, którzy patrzą w jednym kierunku.

#10 Wszyscy to widzą

Coraz częściej znajomi pytają, czy u was wszystko w porządku, a przyjaciółki wyraźnie dają do zrozumienia, że on się zmienił? Tego nie da się ukryć. Czas, żebyś ty także to dostrzegła. I wyciągnęła wnioski.

Zobacz również: 8 sygnałów alarmowych, że utknęłaś w związku z socjopatą

Polecane wideo

Wszyscy odradzali im związku. Właśnie powiedzieli sobie „tak”
Wszyscy odradzali im związku. Właśnie powiedzieli sobie „tak” - zdjęcie 1
Komentarze (11)
Ocena: 4.64 / 5
Aneta (Ocena: 5) 06.05.2023 10:50
Mam taką "parę" w swoim otoczeniu. On jest bogaty, a ona jest gruba. Dziewczyna znosi to cierpliwie od 10 lat, bo liczy na to, że jednak się kiedyś ustawi. Czego to ludzie nie zrobią dla pieniędzy...
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 06.05.2023 03:45
U mnie tak jest od paru lat. Przyzwyczaiłam się, zajmuję się sobą. Mogłabym odejść, ale nie mam dokąd. Praktycznie nie mam nikogo bliskiego i nie znajdę nikogo, bo mimo że dbam o siebie to jestem brzydka. Bywa. Mam wykształcenie i hobby, które przynosi zyski, ale ogólnie jestem nikim.
zobacz odpowiedzi (6)

Polecane dla Ciebie